Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Krádež a nadávky fanoušků. Ross rozbil Hernandeze, přesto padl

  • Napsal Antonín Vavrda

Hernandez nebyl schopen Rosse čistě zasáhnout / zdroj foto: internetHernandez nebyl schopen Rosse čistě zasáhnout / zdroj foto: internetMNICHOV - Jak vyhrát v Německu zápas z bijcem domácí stáje? Knockoutovat ho! Jinak je to téměř bez šance. Další důkaz o tom, jak se u našich západních sousedů otáčejí zápasy, předložil souboj mezi mistrem světa IBF v křížové váze Yoana Pabla Hernandeze (27-1) a kanadského vyzývatele Troye Rosse (25-3). Ten sice favorita od třetího kola válcoval, poslal do počítání, přesto u bodových k ohlušujícímu pískotu prohrál!

V Stechert Aréně v Bramberku se odehrával parádní mač. Obhájce titulu mistra světa v křížové váze - sedmadvacetiletý Yoan Pablo Hernandez právě protančil podstatnou část pátého kola s o deset let starším vyzývatelem Troyem Rossem a jeho kouč Ulli Wegner už měl vedle sebe připravený bílý ručník, aby jej případně vhodil do ringu.

Ross totiž mezi šestnácti provazy od třetího kola jasně dominoval. S jeho drtivými háky z obou rukou, ale také velmi přesnými předními direkty, si totiž šampión nevěděl rady. Jestliže do ringu vstoupil coby sebevědomý vládce, po prvních dvou bombách z rukou účastníka olympiády v Aténách i Sydney se z něj stal "malý kluk".

Ke cti mu budiž fakt, že i přes obrovské problémy dokázal bojovat dál a ukázal rozhodně srdce válečníka. V devátém kole dokonce dostal v pohodě boxujícího Rosse do problémů, ten se z nich ale dokázal parádně vyhrabat aniž by se dostal na podlahu ringu a kolo, stejně jako většina předešlých, nabídlo strhující podívanou.

Hernandez slaví vítězství nad Rossem / zdroj foto: internetHernandez slaví vítězství nad Rossem / zdroj foto: internetPřesto měli nestranní fanoušci po posledním gongu jasno: vítězem se musí stát Ross. Zjevně to věděl i Wilfried Sauerland a Ulli Wegner, kteří se pohybovali až v příliš velké blízkosti u rozhodčích s body za jednotlivá kola. Když poté spíkr začal říkat body, začalo být zřejmé, co bude následovat. "114:113, 115:112, 116:112 a titul obhajuje po velkém boji Yoan Pablo Hernandez," zaznělo v mikrofonu.

Ohlušující pískot sportovního německého publika dal jasně najevo, co si o výsledku myslí. Bohužel, ten už těžko někdo změní. Ross, ač zklamán, Hernandezovi pogratuloval a za ovací ve stoje opustil bojiště. "Velký respekt pro Troye, byl to těžký soupeř. Věděli jsme, jak moc je silný, musel jsem si dávat velký pozor," prohlásil ještě v ringu vítěz za bučení fanoušků.

Ti ostatně dali svou nevoli jasně najevo hned pár minut po zápase na facebookových stránkách pořádající stáje Sauerland Event, za kterou kubánský rodák boxuje.

"Mafie Sauerland opět úřadovala", "Krádež", "Loupež, jako v prvním souboji s Cunninghamem, to si vážně myslí, že to lidé nevidí?", "Slyšeli jste fanoušky? To jsou ti, co vás platí", "Jasné vítězství Rosse, Sauerland je pro mě mrtvá stáj", "Naprosto nechutné a odsouzení hodné, kde je vaše hrdost?", neslo se příspěvky a bylo jedno, zda v němčině nebo angličtině.

Nezbývá než doufat, že podobný scénář nečeká příznivce boxu v nočních šlágrech z Ameriky, kde se v Las Vegas utkají Saul "Canelo" Álvarez s Josesitem Lopezem a Sergio Gabriel Martínez se postaví Juliu Cesarovi Chavezovi juniorovi (VÍCE ZDE!).

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze