Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jones Jr. v rohu Eubank Jr… Vše zařídil otec Eubank Sr., který zavolal příteli Royovi

Eubank a JonesEubank a JonesLONDÝN/PENSACOLLA – Novým kouče Chrise Eubanka Jr. (29-2, 22 KO) je v posledních týdnech legenda legend, Američan Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO). Kdo tento svazek zařídil? Chris Eubank Sr. (45-5-2, 23 KO), který přitom mohl před pětadvaceti lety právě s Jonesem stanout v jednom ringu.

Od roku 1992 do roku 1995 byl Chris Eubank Sr. šampionem WBO v super střední váze, když měl za opaskem skalpy rivala Nigela Benna či německé legendy Graciana Rocchigianiho.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Roy Jones Jr. teprve startoval svojí hvězdou profesionální kariéru, která vrcholila na přelomu tisíciletí, kdy byl nezpochybnitelným králem ringu, přesto už měl ve svém rekordu jména jako Bernard Hopkins či James Toney.

Jenže na střet šampiona WBO a IBF v super střední divizi nikdy nedošlo. Důvod? „Pokud by na to někdy došlo, bylo by to hodně drsné a krvavé. Boxem bych ho porazit nemohl. Ale na rovinu, byl lepší, pro mě to nikdy nebylo o tom, že jsem chtěl být nejlepší ze všech, byl jsem šťastný za to, že patřím ty nejlepší, vyvolené, to je má pravda,“ svěřil se Eubank před sedmi lety.

Tehdy natočilo Sky Sports speciální díl oblíbeného „Gloves Are Off“, kdy se u kulatého stolu s Johnnym Nelsonem sešli Eubank, Jones, Joe Calzaghe, Steven Collins a Richie Woodhall, tedy všechno mistři světa (vyjma Nelsona v super střední divizi). To ale odvysílalo až před pár dny.

„Neměl jsem ega na to, abych bojoval s někým, jako byl Jones či Toney. Stačilo mi, když jsem si dokázal poradit s Bennem či Michaelem Watsonem,“ pokračoval Eubank, který ale přidal k dobru jednu historku. Oba se potkali v roce 2001 (tři roky po konci kariéry Brita) na zápase Prince Naseema Hameda. A tam se Jonese jeho rival zeptal, zda je pravda, co slyšel, a to bylo to, že právě on by byl jediným, kdo by mu mohl tehdy způsobit problémy.

Jones v pořadu na tuto otázku odpověděl: „Ano.“

A Eubank: „Skutečně tehdy řekl ano.“

I to budiž důkazem toho, že mezi oběma vždy panovala přirozená rivalita a respekt, který se přenesl rokem 2013 a zmíněným pořadem až do současnosti. Eubank Jr. totiž nejdříve loni v únoru zdolal s přehledem favorizovaného krajana Jamese DeGaleho, kterému ukončil kariéru, poté si v prosinci poradil také s Rusem Mattem Korobjovem, který se ve druhém kole nešťastně zranil, a po americkém debutu hledal americkou tělocvičnu pro další tréninky.

Milující otec zvedl telefon, vytočil číslo Jones Jr. a druhý den už seděl Junior v letadle směr Florida. „Je to pro mě neuvěřitelné. Nemůžete si koupit to, čeho se mi nyní dostává. Je neskutečné vzácné být ve společnosti někoho takového,“ svěřil se po pár dnech kempu s legendou Eubank Jr., který přitom platil dlouhé roky za těžce zvládnutelného a problémového muže.

Mimo jiné proto také dost často měnil trenéry, vedle otce, který na něj má stále nejsilnější vliv, mu dělali trenéra muži jako Ronnie Davies, Virgil Hunter, poslední dva duely pak Nate Vasquez.

„Není to ideální, nemůžete se posouvat, pokud skáčete mezi trenéry. Jeho styl není takový, jaký měl Roy Jones Jr. Nemůžete z nátlakového boxera udělat šikovného bojovníka, který spoléhá na své reflexy a oči,“ svěřil se nedávno Vasquez pro Sky Spors.

S tím ale bývalý šampion dvou vah nesouhlasí. „To, co mi předává Roy, je něco neskutečného. Má mi toho ještě tolik co dát. Má zvláštní znalosti, je to odborník, díky kterému budu mít ve svém arzenálu další munici navíc. A vítáni v mém rohu jsou i další trenéři – Ronnie a také Nate. S oběma počítám dál a věřím, že budou v mém rohu spolu s Royem,“ dodal mladší ze slavného britského boxerského dua.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze