Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jdu si pro tebe Joshuo! Usyk v nejtěžším zápase kariéry knockoutoval Bellewa

  • Napsal Antonín Vavrda

Alexander Usyk slaví / zdroj foto: Matchroom BoxingMANCHESTER – Velkolepá bitva se uskutečnila v sobotní manchesterské noci v aréně pro 21 tisíc diváků. Ukrajinská hvězda Alexander Usyk (16-0, 12 KO) v ní dokázal ukončit v osmém kole kariéru svého britského vyzývatele Tonyho Bellewa (30-3-1, 20 KO). Snadné to ale rozhodně neměl...

Jsou knockouty, ke kterým míříte snadno, rychle, bezbolestně.

A jsou knockouty, ke kterým se musíte propracovat. Které vás stojí extrémní dávku sil. A po kterém musí vaše emoce ven.

VÍCE K ZÁPASU USYK VS. BELLEW:

Právě takový příběh napsal Alexander Usyk, nezpochybnitelný král křížové váhy, v sobotní noci v Manchester Arena. Proti sobě totiž měl nevyzpytatelného bývalého šampiona WBC v této váze jménem Tony Bellew.

Ten se chtěl co nejlépe rozloučit s profesionální kariérou. „Jdu na procházku, ze které si odnesu ty pásy,“ prohlašoval před zápasem mimo jiné. A také sliboval, že bude zlý, nepříjemný a hrozivý. Vše splnil.

S Mairisem Briedisem i Muratem Gassijevem strávil Usyk v rámci prvního ročníku World Boxing Super Series v ringu vždy plných dvanáct vypsaných kol. Pro mnohé právě Lotyš ukrajinskou hvězdu dosud natrápil nejvíce.

Ani s ním, ani s ruskou mlátičkou ale neměl olympijský šampion z Londýna takové problémy jako s rváčem z liverpoolských ulic. „Byl to nejtěžší soupeř, se kterým jsem se dosud utkal,“ pronesl po konci souboje.

Už po několikátém polibku a objetí od dojatého Bellewa, ze kterého stříkaly emoce na všechny strany. A kterému dával napít jeho promotér Eddie Hearn.

Alexander Usyk slaví / zdroj foto: Matchroom BoxingAlexander Usyk slaví / zdroj foto: Matchroom Boxing

Alexander Usyk slaví / zdroj foto: Matchroom Boxing

Bellew opět ukázal, v jak výjimečného bojovníka postupem času dozrál. Usyk prvních šest kol hledal cestu, kudy by se k němu dostal. Liverpoolský „Bomber“ se dobře pohyboval, měnil vzdálenost, trefoval se proti otočenému gardu šampiona ze své zadní ruky, zasahoval ho i nepříjemně na spodky.

Po sedmi dějstvích, kdy v tom posledním už bijec z Kyjeva začínal přebírat iniciativu, vedl Bellew 2-0 na body (68-65, 67-66 a 67-67) – Profiboxing.cz měl v tu dobu duel nabodován též 68-65.

Jenže v osmém Usyk ještě více zvýšil obrátky. Bellew na chvíli ztratil koncentraci. A tím i celý zápas. Několik zadních od favorita jej dostalo do problémů, přední pak naměřila vzdálenost, Brit ještě dokázal seknout svým hákem, aby mu následně přistála na bradě tvrdá levá od Usyka.

V tu chvíli skončil na znaku v provazech, zvedat jej chtěl na chvíli i šokovaný promotér Hearn. Ringový Terry O'Connor ani nedokončil počítání.

K.O.nec, Bellew v slzách usedl na svoji židličku, tedy předtím se mu ještě dostalo uznání a objetí od Usyka. Tomu pak „péči“ několikanásobně oplatil. „Dnes večer jste viděli rozdíl mezi světovou třídou a špičkou. Je to nejlepší boxer, se kterým jsem kdy za svoji kariéru sdílel jeden ring. Má tvrdé a rychlé ruce, skvělé nohy, timing, prostě všechno. Děkuji, bylo mi ctí,“ pronesl do mikrofonu Sky Sports poražený.

Alexander Usyk slaví / zdroj foto: Matchroom Boxing

Alexander Usyk slaví / zdroj foto: Matchroom Boxing

Následně metr od své manželky Rachael slíbil to, o čem mluvil už před zápasem. „Končím, je čas se věnovat něčemu jinému,“ pronesl. Svá slova poté ještě jednou zopakoval na tiskové konferenci, kde se mu dostalo od žurnalistů potlesku ve stoje.

„Doufám, že si na mne lidé vzpomenou ve spojení se zápasem v Goodison Parku (Bellew zde rok po natáčení prvního dílu Creeda porazil Ilungu Makabua a stal se poprvé mistrem světa v křížové váze). Bože, to byla noc,“ objevil se přece jen v jeho tváří úsměv.

A Usyk? „Nechci řešit, co teď bude v boxu. Chci se věnovat své rodině, chci, aby zažili pořádné Vánoce,“ usmíval se ukrajinský sympaťák. „Posun do těžké váhy dává smysl. Probereme všechny možnosti spolu a také s Eddiem Hearnem. Jedno vám řeknu, duel s Anthonym Joshuou bude, tomu věřte,“ přidal jeho manažer Alex Krassjuk.

Svět boxu se má nač těšit i v roce 2019. Nejdříve je ale třeba zatleskat do boxerského důchodu Bellewovi. Zaslouží si to. A byť se to tak nemusí zdát, odchází do důchodu s hlavou hrdě vztyčenou...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Alexander Usyk slaví / zdroj foto: Matchroom Boxing

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze