Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jágr nedorazil, Vémola ano. A viděl obhajobu Bytyqi i drsnou výhru českého Hannibala

 Fabiana Bytyqi obhájila svůj pás WBC / zdroj: Ondřej Hájek Fabiana Bytyqi obhájila svůj pás WBC / zdroj: Ondřej HájekPRAHA – Ve Sportovní hale na Kladně se uskutečnil druhý letošní galavečer Boxing Live, jehož vrcholem byl opět duel o pás šampionky WBC v atomweight. Fabiana Bytyqi (15-0-1, 6 KO) v něm nakonec s přehledem 3-0 na body (97-93 a 2x 96-94) porazil zkušenou Mexičanku Anu Arrazolovou (28-14-3, 14 KO).

Do poslední chvíle se čekalo, zda se v kladenské hale objeví místní hrdina Jaromír Jágr. Ještě odpoledne to s jeho příjezdem vypadalo nadějně, nakonec se ale omluvil, protože nebyl schopen dorazit včas na hlavní duely.

DALŠÍ NOVINKY Z ČESKÉHO RINGU:

Tuto část večera odstartovala bitva o domácí titul v super střední váze mezi lehce favorizovaným Markem Andrýskem (4-0, 3 KO) a Stanislavem Eschnerem (12-14-1, 6 KO). Prvně jmenovaný, účastník dvou juniorských ME a jednoho MS začal duel skvěle a vypadalo to na rychlou záležitost.

Jenže „domácí“ bojovník, svěřence kouče Lukáše Konečného to nezabalil. Naopak. Dokázal se kousnout, přestože se mu nejdříve podlilo pravé oko, poté téměř zavřelo levé. V sedmém a osmém dějství to dokonce vypadalo na velký obrat, nakonec ale Andrýsek opět zabral po deseti kolech mohl slavit po amatérském domácím titulu z dřívější doby také pás domácího šampiona mezi profíky.

„Přepálil jsem si to, po třetím kole jsem si říkal, že to je možná v pr.... Ale dokázal jsem najít opět rytmus, trochu si poté i odpočinul. A závěr už byl můj,“ usmíval se po duelu stále teprve čtyřiadvacetiletý talent, který si po zápase musel mezi fanoušky posadit na židličku. „A teď jdu umřít do šatny,“ usmíval se následně muž, který vstoupil do ringu coby Hannibal Lecter z legendárního filmu s Anthonym Hopkinsem v hlavní roli.

Poražený „Bejk“ zamířil po duelu pro kontrolu do nemocnice, ze které jej ještě v noci po vyšetření propustili s „jen“ zlomeným nosem.

Poté vstoupili do ringu domácí Karel Hořejšek (15-12-3, 12 KO), který před týdnem kontroverzně prohrál v Německu s domácím Armendem Xhoxhajem, a veterán Josef Obešlo (7-42-3, 4 KO). Dle očekávání šlo o jednoznačnou záležitost, kterou kladenský bijec ukončil před limitem. „A teď si počkám na pořádnou nabídku z Anglie, do Německa se mi už nechce,“ řekl aktuální mistr ČR v polotěžké váze mezi amatéry, který držel stejný pás stejné váhy v roce 2017 také mezi profíky.

Vrchol večera obstaraly dvě drobné dámy – Bytyqi a Arrazolová. Drobné, ale divoké. Češka s kořeny Albánii si s mexickou veteránkou, která předloni zaboxovala parádní duel se světovou devítkou napříč vahami Jessikou Chavezovou, rozhodně nic nedarovala.

A přestože to opticky vypadalo na sice tvrdou, ale přesto jasnou bitvu pro domácí boxerku, tak po čtyřech kolech bylo oficiální bodování remízové, po osmi těsně vedla Bytyqi. A jelikož poslední dvě kola dle verdiktu oficiálních sudí ze zahraničí vyšla 1-1, slavila nakonec obhájkyně titulu.

„Žádné krizové momenty tam nebyly. Je pravda, že jsem s tím v některých momentech trochu prala, ale všechno mi vycházelo tak, jak jsme s trenérem Lukášem Konečným chtěli. A na vítězství to stačilo,“ usmívala se po zápase česká hvězda, kterou nejspíše čeká odveta s další Mexičankou Marií Soledad Vargasovou.

S tou letos v dubnu doma v Ústí remizovala a dravá bojovnice z Morelia je stále jedničkou WBC v této váze. „Nemám s tím problém. Dokonce ani se zápasem u ní. Jsem na to připravená. A spojit obhajobu s následnou týdenní dovolenou u moře, to není k zahození,“ dodala Bytyqi než, se vydala na dopingovou kontrolu a poté na své vítězné donuty.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze