Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Impozantní triumf! Gassijev vystřelil Dorticose ve 12. kole z ringu a vyzve Usyka

  • Napsal Antonín Vavrda

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSSOČI – Druhým finalistou boxerské Ligy mistrů v křížové váze se stal Rus Murat Gassijev (26-0, 19 KO), který před vyprodanou hokejovou arénou v Soči ve dvanáctém kole knockoutoval Kubánce Juniera Dorticose (22-1, 21 KO) a 11. května se střetne o všechny čtyři tituly mistra světa této váhové divize s Ukrajincem Alexandrem Usykem (14-0, 11 KO).

Ruské Soči rozhodně není místem, které by této zemi dělalo v posledních měsících radost. Spíše naopak. Právě zimní olympijské hry v tomto městě v roce 2014 stojí za obřím dopingovým skandálem jedné z největších světových velmocí.

V hale Bolšoj Ice Dome navíc našlapaná sborná nestačila ve čtvrtfinále dosud posledního hokejového olympijského turnaje na Finy a sen o zlatu z domácích her se hodně trpce rozplynul. Téměř přesně po čtyřech letech ale prožívala tato aréna ruskou euforii.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Stále teprve čtyřiadvacetiletý Gassijev předvedl proti o sedm let staršímu Dorticosovi skvělý výkon. Nejspíše už po prvních třech kolech sebevědomý Kubánec pochopil, že to s domácím bohatýrem nebude mít snadné.

A že slibovaný knockout, tak jak se na bijce přezdívaného „Doktor KO“, bude tentokrát hodně obtížný. Ne-li nemožný.

Domácí „Iron“ boxoval chytře, potvrzoval slova svého trenéra Abela Sancheze o lepší technice i obraně a trpělivě si protivníka rozebíral. Na celkový počet úderů skončil duel naprosto vyrovnaně – 608 jich předvedl Gassijev, 602 Dorticos, který měl dokonce vyšší počet tzv. „Power punches“ (323-278), jenže rozdílovým prvkem byla přesnost.

Tréninkový parťák Kazacha Gennadije Golovkina, který v hale nechyběl (stejně jako Gassijevův krajan a jedna z obětí Denis Lebeděv), trefil přesně polovinu těchto ran – 139. Dorticos pouhých 71.

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSS

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSS

A jak čas plynul, inkasované trefy se na Kubánci podepisovaly více a více. Už v jedenáctém kole poprvé v profesionální kariéře zavrávoral a musel se Gassijeva chytit, aby nebyl počítán.

V závěrečné tříminutovce ale knockoutému trestu za svá ostrá předzápasová prohlášení neunikl. Gassijev se krásně trefil předním hákem v kontru a Dorticos padl na znak. Ze země se zvedl, pro více času na vydýchaní ještě vyplivl chránič zubů, od pohromy ho ale již nic zachránit nemohlo.

Za pár vteřin se pakoval na podlahu ringu znovu. Opět se zvedl, jenže Gassijev už svoji kořist pustit nechtěl, toužil po tom, co milují snad všichni – fanoušci, vítěz i promotéři – knockoutu v posledním kole ostré řežby. A dočkal se. Když povolily Kubánci nohy potřetí a pakoval se skrze provazy ven z ringu, byl konec!

Prášky proti bolesti hlavy potřeboval v tu chvílí právě Dorticos, který je po vážení vnucoval (slovně) soupeři. Gassijev naopak mohl začít slavit, děkovat zaplněné aréně i Golovkinovi s Lebeděvem a očima hledat Alexandra Usyka, který taktéž nechyběl.

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSS

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSS

„Děkuji všem, děkuji ruským fanouškům, promotérům i soupeři. Jsem hrdý na to, co jsem dokázal,“ usmíval se ruský hrdina krátce po duelu, než přešel do svého rodného jazyka. „Těším se na souboj s Usykem o všechny tituly a pozici vládce křížové váhy. To je to, co mě nyní zajímá,“ dodal poté tváří v tvář ukrajinskému šikulovi.

Ten na oplátku ocenil jeho dnešní výkon a slíbil, že finále World Boxing Super Series bude v květnu nezapomenutelný zážitek. Po pohledu face to face si pak oba muži ještě něco pošpitali do ouška, než se s úsměvem rozešli.

Tento rusko-ukrajinský souboj na saudsko-arabské půdě v Jeddahu bude mít 11. května speciální náboj se vším všudy. Pásy IBF, WBA (Gassijev), WBC a WBO (Usyk) ve hře. K tomu pozice jasného vládce divize. A pak jsou tu ještě vztahy obou zemí, které Gassijev tričkem s nápisem podporujícím ruského prezidenta Vladimira Putina rozhodně nemírní.

Spíše naopak...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA V SOČI NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze