Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Groves vybodoval Rebrasse a chce zkrotit nezdvořáka Dirrella

  • Napsal Antonín Vavrda

Groves bije Rebrasse / zdroj foto: Sports YahooGroves bije Rebrasse / zdroj foto: Sports YahooLONDÝN – Britský talent George Groves (20-2) je zpět! Po dvou těžkých porážkách od Carla Frocha dokázal šestadvacetiletý bijec porazit jasně 3-0 na body evropského šampiona v super střední váze Christophera Rebrasseho (22-2-4) a vybojovat si pozici oficiálního vyzývatele šampiona WBC Anthonyho Dirrella (27-1-0).

Hlásil, že se poučil z chyb ze zápasu s Frochem a že je připraven na ty nejvyšší mety. Pokud ovšem souboj s Rebrassem něco potvrdil, pak to, že Groves je bezesporu talentovaným boxerem, který ale stále má na čem pracovat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Například na taktice a také přesnosti a tím i kondici. Přece jen, válcovat soupeře osm kol, ale nic výraznějšího z toho nevytěžit, to není vizitka budoucího šampiona. Co na tom, že Rebrasse potvrdil fakt, že je hodně hodně a hodně odolný.

Stejně tak, pokud vyšlete na protivníka více jak 650 úderů, trefit přesně jen v sedmnácti procentech není zrovna ideální. Hlavně proto, že se tak připravujete zbytečně o fyzické síly. Přesto mohou být Groves i jeho tým spokojeni.

Rebrasse jej totiž za celý zápas vážněji neohrozil a výsledek 3-0 na body je nezpochybnitelný, stejně jako fakt, že pás mistra Evropy a Stříbrný titul WBC jsou ve správných rukách. Groves každopádně chce více.

„Jeho hodiny pomalu odbíjejí. Dirrell se ke mně ve svých slovních výpadech zachoval velmi nezdvořile a zaslouží potrestat. Má své vítězství, svůj titul a já mu nyní ukážu význam slova respekt. Říká, že nechce přijet obhajovat titul na ostrovy, ale ono mu nic jiného nezbude. Potkáme se v ringu a já ho tvrdě probudím z jeho mistrovského snu," pustil se do Dirrella, který jej v minulých dnech označil ve zkratce za nulu.

Groves každopádně nyní poznal svojí vlastní medicínu z před prvního souboje s Frochem, kde rozhodně respektem k šampionovi dvakrát neoplýval. Ostatně britská „Kobra" neopomněla na svém facebookovém profilu posledního soupeře popíchnout, když tam opětovně umístila video okamžiku, kterým hodně drsně ukončila jejich květnový šlágr.

Jestli se z této chvíle bijec přezdívaný „Svatý" skutečně poučil tak nejspíše ukáže až právě souboj s americkým mistrem světa. Otázkou totiž není, jestli k tomuto souboji dojde, ale kdy a kde. Těžko předpokládat, že by se Dirrell těžce nabitého titulu světového šampiona vzdal třeba dobrovolně, jako jeho krajan Peter Quillin. Fanoušci se tak mají nač těšit...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA Z LONDÝNA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze