Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Groves ovládl derby a umlčel Eubanka. Po triumfu i přes zraněním rivala parodoval

  • Napsal Antonín Vavrda

Groves slaví / zdroj foto: WBSSGroves slaví / zdroj foto: WBSSMANCHESTER – Velmi očekávané britské derby v semifinále World Boxing Super Series mělo nakonec jasného krále. George Groves (28-3, 20 KO) porazil hladce 3-0 na body krajana Chrise Eubanka Jr. (26-2, 20 KO) a vedle obhajoby pásu WBA v super střední váze se může těšit na červnové finále boxerské Ligy mistrů.

„Jsem mladší, silnější, chytřejší a rychlejší!“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To tvrdil osmadvacetiletý Chris Eubank Jr před soubojem s o rok starším Georgem Grovesem, se kterým se v roce 2011 zle pobil během sparingů. Tehdy za ně inkasoval 500 liber.

Nyní se oba utkali v semifinále boxerské Ligy mistrů o šanci bojoval o více jak desetimilionový jackpot pro vítěze této série v super střední váze.

Pro mnohé byl favoritem syn slavného otce, ten ale od začátku tahal za kratší konec. Od začátku souboje, který postupně fantasticky gradoval.

Oba kohouti kolem sebe většinu času především kroužili, vědomi si svých předností i slabin, čekali na vhodnou chvíli pro útok. Chladnější hlavu a větší přehled ukazoval aktuální šampion WBA (Super), tehy Groves.

Eubanka chytal přesnými kontry při jeho tradičně otevřených a rozevlátých atacích, ve druhém kole se pak držiteli méně cenného pásu organizace IBO po jednom přesném háku na bradu poprvé podlomila kolena.

Groves vs. Eubank / zdroj foto: WBSSGroves vs. Eubank / zdroj foto: WBSS

O dějství později si pak svými mnohdy bezhlavými ataky roztrhl o hlavu soupeře pravé obočí, navíc mu se začala pod tímto okem tvořit nepříjemná podlitina. Následně sice své útoky zpřesnil, vydrželo mu to ale jen jednu tříminutovku.

Podobně jako v dějství číslo devět, kdy opět napravoval dojem z toho předchozího, kdy jej dostal Groves na zem, ringový ale trochu nepochopitelně nepočítal. V devátém pokračování boje Eubankovi několikrát vyšla sázka na dlouhý levý hák, který jeho soupeř nedokázal „chytat“.

Jenže desáté a jedenácté opět opanoval bijec přezdívaný „Svatý“, kterému před duelem nevěřil mimo jiné ani jeho dvojnásobný přemožitel Carl Froch.

Eubank Jr. moc dobře v tu chvíli tušil, že ve dvanáctém kole musí rivala knockoutovat, jinak prohraje. A opravdu se o to hodně snažil, byl lepší, tlačil, jenže Groves se polovinu kola dobře bránil. Než si vykloubil rameno, vzal zpátečku do provazů a s vypětím všech sil přežil až do závěrečného gongu.

Po něm se oba začali radovat, tedy až poté, co rodák z Hove dostal solidní pokárání od svého slavného otce. Ještě před vyhlášením se diváci u televizních obrazovek dozvěděli bodování experta WBSS (dle něj vyhrál Groves 118-110) i úderové statistiky.

Co se z nich dá vyčíst? Bijec z Londýna byl přesnější. Ze 398 úderů trefil 112, Eubank pouze 92 ze 421. Viditelných promáchnutých švihů bylo v jeho podání skutečně příliš.

Groves vs. Eubank / zdroj foto: WBSSGroves vs. Eubank / zdroj foto: WBSS

A bodoví toto všechno moc dobře viděli. Jejich verdikt před zraky mimo jiné také Tysona Furyho a jeho otce Johna? 117-111, 116-112 a 115-113. Ve všech třech případech pro Grovese! (Profiboxing.cz nabodoval duel 117-111)

Ten tak nejprve přijal gratulaci od soupeře a poté začal po boku kouče Shana McGuigana slavit. A to stylově, parodováním pózování svého protivníka. Ne, tahle válečná sekera ještě zakopána nebyla.

„Byl to úžasný boj pro fanoušky, musím pochválit také svého soupeře. Byť jsem ho minimálně jednou poslal do počítání. Byl hodně sebevědomý, je to velký bojovník. Moje rameno hodně bolí, ale nechtěl jsem nikomu a ničemu dovolit, aby mě připravilo o tento večer,“ řekl po duelu přece jen lehce smířlivě vítěz.

„Myslel jsem, že je to vyrovnaný duel, že jsem v pozdějších kolech udělal dost pro vítězství. Groves si zaslouží uznání. Tohle je box, jednou vyhrajete, jednou prohrajete. Doufám, že dostanu šanci na odvetu, případně bych rád dostal do ringu muže jménem Caleb Truax, který má titul IBF,“ přidal smutně poražený.

Toho ale v první řadě čeká nyní zamyšlení sama nad sebou. Jeho výkon v manchesterské noci nebyl dostatečně kvalitní na to, aby Grovese jakkoliv výrazněji ohrozil. „Jsem ohromen. Groves předvedl opravdu krásný výkon. Chris ale ani trochu nevyužíval svých boxerských dovedností. Vůbec nebojoval, nepoužíval své kombinace. Přitom naše taktika byla vynikající,“ zaznělo z úst Chrise Eubanka Sr.

Že by místo předzápasových slov poraženého došlo na ta vítěze? „Až ho porazím, rozhádají se, Chris obviní z prohry otce a vrátí se do střední váhy,“ nechal se v týdnu slyšet Groves...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze