Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Gorman zklamal a Dubois slaví snadné vítězství. Joyce se trápil s Jenningsem

  • Napsal Antonín Vavrda

Daniel Dubois slaví / zdroj foto: BT SportDaniel Dubois slaví / zdroj foto: BT SportLONDÝN – Galavečer příznačně nazvaný „Heavy Duty“ skončil výhrami favoritů – Daniel Dubois (12-0, 11 KO) je novým britským šampionem, když v pátém kole knockoutoval Nathana Gormana (16-1, 11 KO), Joe Joyce (10-0, 9 KO) pak „jen“ vybodoval Bryanta Jenningse (24-4, 14 KO).

Dubois, byť byl představován jako druhý, přišel do ringu první za melodie písně „Champ is here“. To Gormanovi nesl jeho pás WBC International Silver kamarád a momentálně nejspíše nejlepší těžká váha světa, Tyson Fury.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten předpovídal jeho triumf, stejně jako mladší bratr Tommy Fury: „Viděli jste někdy rychlejší a silnější těžkou váhu? Daniel nebude mít proti němu co nabídnout.“

Jenže bylo to přesně naopak. Jednadvacetiletý Dubois, který si v přípravě užil pozornosti mimo jiné Franka Bruna (byl s ním i v ringu) a Lennoxe Lewise, předvedl oproti posledním zápasům vyzrálý výkon. Skvěle pracoval přední rukou, nepouštěl se toliko jako dříve do zbytečných přestřelek a hlavně...

Přečetl zbraň Gormana, dlouhý švih z přední ruky. A to sám, ještě v prvním kole. Třikrát to třiadvacetiletému svěřenci Rickyho Hattona vyšlo. Počtvrté zaútočil bijec přezdívaný „DDD“ přes ruku, nikoliv proti ní a Gorman měl problém. Plán B totiž – překvapivě – šikovnější z dvojice boxerů v ringu neměl.

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: BT SportDubois vs. Gorman / zdroj foto: BT Sport

„Cítil jsem, že postupně odešel. Poznal jsem to na jeho řeči těla,“ poznamenal už s pásem britského šampiona – nejstarším titulem udělovaným v Evropě – Dubois. Ten poslal Gormana poprvé v jeho kariéře do počítání v kole číslo tři.

Poté se strhla v ringu minutová rvačka, kdy se jedinkrát pozdější vítěz zbytečně nechal strhnout kouzlem okamžiku. Poté opět zvolnil, počkal si na svoji šanci, aby v pátém kole opět zaúřadovala „snadná“, ale tak účinná kombinace – přední jab, dlouhá zadní.

Gorman se poroučel opět k zemi, a přestože se na osm zvedl a nejspíše by ještě pokračoval v boji, ringový jej odmával. Poražený lehce zaprotestoval, ale poté se již objal se svým přemožitelem. Uznal porážku, zakopal válečnou sekeru.

Dubois vs. Gorman / zdroj foto: BT SportDubois vs. Gorman / zdroj foto: BT Sport

„Cítil jsem se dobře, v zápase, ale jeden úder to vše rozhodl. Jsme v těžké váze, vždycky jsem tvrdil, že se to může stát. Má opravdu hodně silnou pravačkou, hodně. Holt jdu zpět do tělocvičny a pracovat na svých nedostatcích. A co se týče vzájemné nevraživosti. Jsme sportovci, porazil mne čestně, dnes v noci byl lepším boxerem v ringu. Má můj respekt,“ pronesl Gorman.

„Každý zápas mne posouvá. Musím se ještě hodně učit. Dnes večer jsem ale ukázal, že se neustále zlepšuji. Je na Franku Warrenovi, co bude dál. Sedneme si a probereme to. Já jen boxuji, tohle je na něm a mém týmu,“ dodal vítěz, který se mohl a měl dle spekulací potkat do konce roku s vítězem druhého hlavního duelu večera.

Ostatně to prohlašoval ještě v týdnu sám Warren. Jenže po celém galavečeru otočil. „Chtěl bych Joyceho vidět proti Gormanovi,“ překvapil svými slovy.

Joyce vs. Jennings / zdroj foto: BT SportJoyce vs. Jennings / zdroj foto: BT Sport

Joyce vs. Jennings / zdroj foto: BT SportJoyce vs. Jennings / zdroj foto: BT Sport

Možná i kvůli výkonu, který třiatřicetiletý stříbrný medailista z Ria 2016 předvedl proti o rok staršímu rivalovi z Philadelphie. Toho dosud porazili pouze Vladimir Kličko, Luis Ortiz a Oscar Rivas. A Jennings ukázal proč.

Opět se zajímavě pohyboval, byl pečlivý v obraně a postupně díky skvělé kondici zvyšoval obrátky. A předně, už v prvním kole krásně chytil Joyceho na spodek parádním zvedákem na kraj žeber z kontru. Jenže využít šance nedokázal a později se na toto místo až moc zaměřoval. Dokonce tak, že úder pod pás přišel v desátém kole o bod.

V tu chvíli ale stejně věděl, že musí pro vítězství Joyceho knockoutovat. Brit sice předvedl neslaný, nemastný výkon, kdy se v úvodních kolech až moc soustředil na blbinky, místo na box, přesto měl nabodováno, protože přece jen úderově byl aktivnější.

A byť Jennings po konci duelu zvedl obě paže k nebesům, na body slavil „Juggernaut“: 118-109, 117-110 a 115-112. Profiboxing.cz nabodoval duel 117-110 pro vítěze. Také Joyce ale má na čem pracovat a je otázkou, zda je pro něj Adam Booth, který dal světu například Davida Hayeho, ten pravý kouč...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Joyce vs. Jennings / zdroj foto: BT SportJoyce vs. Jennings / zdroj foto: BT Sport

Joyce vs. Jennings / zdroj foto: BT SportJoyce vs. Jennings / zdroj foto: BT Sport

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze