Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

FOTO Zázraky se nekonaly, Češi prohrávali. Havnaa ale složil Venclovi velkou poklonu

  • Napsal Antonín Vavrda

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: AftenpostenPRAHA – Tři čeští bojovníci vyrazili v sobotu večer do světa, aby zkusili své štěstí proti favorizovaných domácím bijcům na jejich domácích půdách. A byť ani v jednom případě výhru neslavili, určitě nezklamali.

Do německého Halle an der Saale vyrazila dvojice Stanislav Eschner (7-7-1, 4 KO) – Jakub Synek (8-1-1, 2 KO), kterou čekala domácí dvojice Elvis Hetemi (10-0, 8 KO), Jürgen Uldedaj (8-0, 2 KO). Ve druhém případě šlo navíc o Mezinárodní německý titul.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Desetikolovou bitvu v křížové váze sice ovládl hladce 3-0 na body německý dvacetiletý talent s albánskými kořeny, o čtrnáct let starší Synek ale předvedl solidní výkon. Podobně si vedl v šesti kolech proti Hetemimu chráněnec Lukáše Konečného, který jako druhý doboxoval s knockoutovým šikulou duel až do bodového rozzuzlení. Byť ne vítězného.

Do norského Arendal pak zamířil devětatřicetiletý Daniel Vencl (9-6, 6 KO), který má shodou okolností na kontě dvě prohrané bitvy se Synkem, aby se postavil místní hvězdičce Kaii Robinu Havnaaovi (12-0, 10 KO).

O souboji se přitom dozvěděl až ve středu a ve čtvrtek s nabídkou souhlasil. Viróze a minimální šanci na vítězství navzdory. A v prvním kole devětadvacetiletého domácího bijce zaskočil, hezky zkracoval vzdálenost a dokázal i přesně zasahovat. „Když jsem vstoupil do arény, tak na mne padla větší nervozita, než jsem čekal,“ přiznal po duelu vítěz.

Ten se v přestávce zklidnil, našel si cestu pro svůj zadní cross, kterým nakonec také celý souboj rozhodl. Byť poprvé jej netrefil zcela čistě a spíše, než na spánek zamířil za ucho. Určitě ale nešlo o úmysl, počítání bylo na místě, stejně jako to druhé, po kterém přilétl do ringu ručník z ruky Lenky Kardové.

Vencl sám ukázal velkou bojovnost už jen tím, že on sám by v zápase ještě chtěl pokračovat. Do konce druhého dějství chybělo 58 sekund. A srdce válečníka ocenil u svého soupeře i Havnaa.

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

„Chtěl bych mu poděkovat. Pro mne to nebylo snadné, připravoval jsem na jiného soupeře a na poslední chvíli musel všechno změnit. Pro mého soupeře to bylo ale ještě těžší. Vážím si, že tento zápas v tak krátkém termínu vzal. Je to bojovník,“ pronesl Havnaa před více jak dvěma tisíci fanoušků v místní házenkářské hale za zhruba 700 milionů korun.

A tenhle Viking ví o bojovnosti své. Jeho otce je Magna Havnaa. Jeden z nejlepších norských boxerů historie, který se stal v roce 1990 jedním z prvních profesionálních světových šampionů z Norska (vybojoval pás WBO v křížové váze), zemřel v roce 2004 ve čtyřiceti letech při nehodě dvou lodí. Před vánočními svátky pak Havnaa přišel také o svého dědečka.

„Určitě by na mne byli pyšní. Děkuji mamince, sestře, strýci i trenérovi Joeymu Gamachemu, že mi pomáhají a stojí za mnou. Nyní si dám dovolenou, odpočinu si a rád bych si brzo zaboxoval konečně o titul,“ přidal šťastný hrdina z Arendalu.

Ten český, který prokázal rozhodně větší odvahu než oba původně plánovaní soupeři norského bijce, mu pak s úctou zatleskal.

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: AftenpostenHavnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Havnaa Vencl Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: AftenpostenHavnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Aftenposten

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze