Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Fonfara ukázal koule, Stevenson byl na zemi. Přesto slaví!

  • Napsal Antonín Vavrda

Stevenson vs. Fonfara / zdroj foto: ShowtimeStevenson vs. Fonfara / zdroj foto: ShowtimeMONTREAL – Parádní podívanou nabídl fanouškům galavečer v kanadském Montrealu, kde musel domácí "Superman" Adonis Stevenson (24-1) tvrdě obhajovat titul mistra světa WBC v polotěžké váze proti Andrzeji Fonfarovi (25-3). I před problémy ve druhé polovině souboje se mu to nakonec na body povedlo.

Jestliže po dvou minutách zápasu to vypadalo v Bell Center na další rychlou akci „Supermana" z Haiti a někteří si mohli říkat, cože tu vlastně jistý Andrzej Fonfara pohledává, o půl hodiny později si již mohli fanoušci i experti říct: tenhle vytáhlý Polák má koule a tento boj si zaslouží!

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Šestadvacetiletý bijec žijící v Chicagu totiž rozchodil počítání v první rundě po tvrdém crossu na bradu, i down v rundě páté po nepříjemném úderu na spodek. O čtyři kola později se objevil na zemi i sám šampión a celé deváté dějství se následně prověšel.

„Muhammad Ali i další velcí šampioni minulosti byli alespoň jednou na zemi. Je důležité, jak se s tím popasujete. A já to zvládl. Nemohl jsem bojovat dle svého plánu, jelikož jsem si ve druhém kole poranil ruku. On je skutečně těžkým soupeřem," pronesl po zápase už s titulem WBC kolem ramen Stevenson.

Ten se v desátém kole přece jen probral a v jedenáctém i dvanáctém pak názorně předváděl společně se svým protivníkem, co to znamená „mít bojovné srdce". Za to je ostatně odměnili uznalými komentáři experti a fanoušci v největší hokejové hale světa pak bouřlivým potleskem.

„Přežil jsem, protože jsem ukázal srdce bojovníka. Jeho údery jsem cítil, je hodně silný. Byl dneska lepším mužem," řekl po posledním gongu poražený Polák, který ale mohl z ringu odejít s hlavou nahoře. Kromě bojovnosti předvedl také zarputilost, odvahu a pochopitelně i boxerské dovednosti.

Stevenson byl sice přesnější a trefoval jej častěji, Fonfara ale několikrát ukázal, že obrana kanadského bijce narozeného na Haiti není z nejpevnějších. A že do případných duelů s Bernardem Hopkinsem, nebo Sergejem Kovaljovem má na čem pracovat.

„Chcete zápas s Hopkinsem?" zeptal se bijec, který měl po boku krajana a kamaráda Bermana Stiverna, šampióna stejné federace v těžké váze, zaplněné arény. Po bouřlivém ohlasu fanoušků mohl spokojeně prohlásit: „Rád bych se s ním utkal, chci být legendou!"

Došlo pochopitelně i na téma Kovaljov. „Nemám problém bojovat s Kovaljovem, klidně si to s ním rozdám, já jsem šampion, on je šampion, byl by to velký zápas. Problém je s jeho manažerem. Ale pokud se domluvíme, já budu připravený," dodal bijec, jehož triumf viděli bodoví následovně: 115-110, 115-110 a 116-109.

A Fonfara, který jako první doboxoval se Stevensonem dvanáct kol do konce, byl teprve druhým boxerem, se kterým musel člen legendárního Kronk Gymu boxovat více jak deset kol a který předvedl více odvahy a odolnosti, než všichni jeho loňští protivníci dohromady? Také on nebude mít o lákavé protivníky nouzi. Zápasy s Chadem Dawsonem, Beibutem Šumenovem, či Lucianem Butem by totiž mohly být všechno možné, jen ne nudné.

Stejně jako případný střet Petera Quillina (31-0) s Davidem Lemieuxem (32-2). Ten po dvou porážkách v roce 2011 konečně stanul proti kvalitnímu soupeři a Fernanda Guerrera (26-3) vypráskal z ringu ve třech kolech. Toho Guerrera, kterého loni knockoutoval – ovšem „až" v kole sedmém – právě Quillin při své první obhajobě titulu mistra světa WBO ve střední váze.

Slavili také další borci pořádající televize Showtime a promotéra Yvona Michela Kevin Bizier (22-1), Eleider Alvarez (15-0) a Jermell Charlo (24-0). Ten se ale na triumf nad Charliem Otaem (24-1-2) nečekaně natrápil, když zažil i první down kariéry a s nepříjemným sokem musel strávit v ringu všech dvanáct vypsaných kol, než mohl slavit triumf 3-0 na body (115-111, 118-109, 118-109).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze