Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Eubank zbil Abrahama, na knockout ale nedošlo. Nyní jej čeká Groves a Liga mistrů

  • Napsal Antonín Vavrda

Chris Eubank Jr. slaví / zdroj foto: Boxingscene.comChris Eubank Jr. slaví / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Brit Chris Eubank Jr. (25-1, 19 KO) splnil očekávání a před domácími fanoušky ve Wembley Arena zdolal německou legendu Arthura Abrahama (46-6, 30 KO), kterému možná ukončil jeho dlouhou a bohatou profesionální kariéru. Sám se naopak může těšit na lukrativní boxerskou „Ligu mistrů“ – World Boxing Super Series.

Ten verdikt možná zněl pro sedmatřicetiletého Němce krutě, leč rozhodně nikoliv nespravedlivě: dva bodoví viděli vyhrát Eubank 118-110, třetí mu dokonce dal všechna kola, tedy 120-108. Profiboxing.cz nabodoval duel taktéž 118-110 pro vítěze a šampiona IBO. Je ale jasné, že sedmadvacetiletý syn slavného otce chce prestižnější pás než tento.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ostatně to potvrdil hned jak slezl z ringu, a ještě v boxerských rukavicích se rozpovídal pro televizi ITV. „Byl to ten nejodolnější soupeř v mé kariéře. Trefil jsem ho svými nejtvrdšími údery a nic. Ale udělal jsem svoji práci, přesně to prohlášení, které se ode mne ukázalo. Ukázal jsem své dovednosti, že dokážu boxovat na dvanáct kol, že mám instinkt zabijáka. Jsem spokojený. A teď chci jeho pás,“ pronesl do mikrofonu a pohled nasměřoval na krajana George Grovese.

Jak už se stalo na britských ostrovech v poslední době zvykem, příběhy a střety tváří v tvář si tam hodně oblíbili. Právě šampion (Super) WBA v super střední váze byl televizním expertem pro tento galavečer. „Ukázal, co musel ukázat. Viděl jsem toho dost. Mohl Abrahama ukončit, ale neudělal to. Je tam hodně chyb, které lze využít ve svůj prospěch,“ řekl bijec přezdívaný „Svatý“.

A ani on se pohledu face to face nevyhnul. Oba muži a s nimi celý boxerský svět tuší, že jsou blízko hodně vyhecovanému souboji mezi šestnácti provazy. Oba jsou totiž na stejné straně pavouka zmíněné World Boxing Super Series (WBSS). Zjednodušeně to znamená, že v případě čtvrtfinálových výher v září, respektive v říjnu nad Jamiem Coxem a Avnim Yildirimem, se na začátku příštího roku utkají v semifinále tohoto prestižního turnaje.

To ostatně potvrdil i Kalle Sauerland, promotér Grovese i Abrahama a muž, který se svojí německou stájí stojí společně s Američanem Richardem Schäferem v pozadí turnaje, ve kterém si každý účastník jen prvním duelem zajistí milion dolarů.

Chris Eubank vs. Arthur Abraham / zdroj foto: Boxingscene.comChris Eubank vs. Arthur Abraham / zdroj foto: Boxingscene.com

„Rád bych sestavil pro noviny anketu: Co si myslíte o jeho výkonu? Je to nejtalentovanější bojovník na světě. Podle mne je Junior nejlepší na světě. A v průběhu příštích devíti měsíců to dokáže tím, že vyčistí super střední váhu, a kromě titulu IBO získá ten WBA, „Diamantový“ pás WBC a Muhammad Ali Trophy,“ zaznělo z úst Eubanka Sr.

„Ten turnaj je skutečnou revolucí boxu. Ve WBSS máme osm nejlepších boxerů super střední váhy a já se nemohu dočkat až konečně vše vypukne v ringu. Všichni v ní chtějí vyhrát, všichni věří v to, že postoupí až na vrchol. Já jsem ale jediný v naší váze, kdo do turnaje jde coby mistr světa. Pokládám na stůl tu největší trofej. Ale nebojím se. Protože si myslím, že jsem nejlepší boxer celé této váhy,“ přidal Groves než se jeho cesty s britským rivalem rozešli.

„Všichni víte, co bude následovat. Bude to nádherný duel, ale nejdříve zbiju jeho a pak DeGaleho. Jsem válečník, nikdo mne nemůže ohrozit,“ pousmál se Eubank Jr než se vydal do své šatny vychutnat dnešní triumf.

Ten byl totiž sladký a naprosto zasloužený. Abraham do něj vstoupil tak, jak se čekalo. Zabalený ve dvojitém krytu čekal, co mladý Brit předvede. A ten se činil, osekával legendu na spodky, snažil se rozbít jeho kryt háky i šikovnými zvedáky.

Jenže Abraham jako kdyby byl ukován ze železa. Během dvanácti kol ukázal možná dvakrát známky slabosti, kdy mu dokázal Eubank kryt rozbít a on se pak potřeboval vyskákat, případně přidržet. Byly ale také chvíle, kdy svého protivníka deptal sebevědomím, úsměvy, a ještě jej hecoval. V desátém dějství přidal ve chvíli, kdy měl ostrovní bijec svůj tradiční postoj s hlavou téměř až mezi koleny, i pohyby pánví obličeji soupeře vstříc.

Chris Eubank vs. Arthur Abraham / zdroj foto: Boxingscene.comChris Eubank vs. Arthur Abraham / zdroj foto: Boxingscene.com

O kolo později přidal i kvalitní údery, o zvrat ve vývoj se pokoušel také v poslední tříminutovce. V tu chvíli ale už šlo o marný boj. Vlastně kromě třetího a šestého kola existoval v ringu ve Wembley Arena pouze jeden boxer – Eubank Jr.

Bude zajímavé, co bude nyní s „Králem Artušem“ dál. Už de facto dva roky totiž opakuje, že ve chvíli, kdy prohraje, je pravděpodobné, že ukončí kariéru. Loni po výprasku od Mexičana Gilberta Ramireze tak neučinil. Nyní dostal další školení od mladé krve. Odejde definitivně do boxerského důchodu?

Kromě Eubanka Jr. se činil také jeho krajan Lee Selby (25-1, 9 KO), který dokázal čtyři dny po náhlé smrti své maminky s přehledem vybodovat Argentince Jonathana Victora Barrose (41-5-1, 22 KO) a obhájit tak svůj pás IBF v pérové váze. Možná i jeho bude nyní čekat velké ostrovní derby, a to s irským „Šakalem“ Carlem Framptonem. Tedy pokud ten zvládne za dva týdny souboj s Andresem Gutierrezem.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA V LONDÝNĚ NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze