Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Eubank může na Golovkina zapomenout. Nezvládl ani Saunderse. I když...

  • Napsal Antonín Vavrda

Saunders (vpravo) vs. Eubank / zdroj foto: Daily MailSaunders (vpravo) vs. Eubank / zdroj foto: Daily MailLONDÝN – Nejen soubojem Fury vs. Chisora 2 žila hala ExCel Arena v Londýně. Promotér Frank Warren si pro fanoušky boxu připravil dalších deset soubojů. Polovina z nich byla titulová, včetně setkání neporažených středních vah – Billyho Joa Saunderse (21-0) a Chrise Eubanka juniora (18-1).

Byl to pro milovníky tohoto sportu a experty možná ještě očekávanější souboj, než hlavní tahák večera. Pětadvacetiletí vrstevníci a krajané Saunders s Eubankem se zrovna dvakrát v lásce nikdy neměli a po sobotní noci se rozhodně přáteli také nestali.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V jejich střetnutí bylo ve hře mnohé – tři tituly obhájce Saunderse (pás mistra Evropy, britského šampiona a titul mistra Commonwealthu) a pozice oficiálního vyzývatele budoucího mistra světa WBO v této váze, který vzejde ze souboje Andy Lee vs. Matt Korobjov. Ten je naplánován na 13. prosince.

A podle toho souboj od začátku vypadal. Levoruký Saunders oťukával Eubanka svojí přední rukou, což mu většinou vycházelo, syn slavného otce kontroval zadním direktem. A i ten procházel. Přesto šlo prvních pět kol za prvně jmenovaným.

Jenže od šestého dějství Eubank přidal na pohybu, zkracoval vzdálenost, skvěle pracoval v boji nablízko, a Saunders měl najednou problémy. Do jedenáctého a dvanáctého dějství se tak šlo de facto s otevřeným skóre.

„SuperB" z Hatfieldu v nich byl několikrát chycený na spodek, jenže Eubank toho nedokázal ani jednou využít. Byť už vlastními chybami, kdy příliš přepadával do útoku, nebo zásluhou mizerného ringového Michaela Alexandra.

Ten v závěrečných dějstvích naprosto nepochopitelně vstupoval do dění a když už oba bojovníky odtrhl, tak je k sobě nenechával pustit ihned. Tím ale spíše pomáhal Saundersovi, který v závěru působil daleko unavenějším dojmem, než jeho protivník.

Přesto se nakonec mohl radovat z triumfu 2-1 na body (115-114, 115-113, 113-116) a obhajoby svých titulů. Oba rivalové si sice následně popřáli hodně štěstí do dalších kariér, bylo to ale stejně upřímné a chladné, jako setkání Václava Klause s Milošem Zemanem. Zvláště poté, co Saunders rozhodně nezvedl rukavici Eubanka toužícího po odvetě.

Ta by navíc v tomto případě dávala smysl. Dle televize BoxNation vyhrál 115-113 Eubank, stejně to viděl i Profiboxing.cz, Phil D. Jay z Worldboxingnews dával remízu 114-114, reportéř Daily Mail a Dan Rafale pak viděli vítězství Saunderse 116-112.

Stejně jako Eubank junior, o kterém jeho otec před zápasem prohlásil, že již nyní by porazil i nesporného vládce této divize – Kazacha Gennadije Golovkina, přišel o čistý rekord také Bradley Skeete (18-1).

Ten prohrál 0-3 na body duel o britský titul a pás šampiona Commonwealthu ve velterové váze s krajanem Frankiem Gavinem (21-1). V tomto případě nebylo o vítězi pochyb, Gavin byl tím přesnějším a agresivnějším v ringu, vytáhlý Skeete si jej nedokázal dostatečně udržet na své přední ruce a první porážku kariéry následně oplakal.

V nepřesvědčivých výkonech po porážce od Bělorusa Sergeje Chomického pokračuje další ostrovní talent Frank Buglioni (15-1). Ten sice vybodoval na papíře celkem s přehledem 3-0 (97-92, 97-92, 97-93) dalšího Brita Andrewa Robinsona (13-1) a získal tak zpět pás mistra Evropy WBO v super střední váze, v ringu si ale dvakrát dominantně nepočínal a přestože poslal protivníka do počítání, sám se několikrát ocitl v problémech.

Neporažení naopak pokračují britští talenty super pérové váhy Liam Walsh (17-0) a Mitchell Smith (10-0), kteří porazili Garyho Sykese (27-4), potažmo Zoltana Kovacse (11-5), a získali do svého držení pásy britského šampiona, vládce Commonwealthu, respektive v případě Smitha evropský titul WBO.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze