Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další úspěšný lov. Crawford knockoutoval Benavideze, válečnou sekeru nezakopal

  • Napsal Antonín Vavrda

Crawford vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.comCrawford vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.comOMAHA – Američan Terence Crawford (34-0, 25 KO) úspěšně obhájil titul mistra světa WBO ve velterové váze, když doma v CHI Health Center v Omaze knockoutoval ve dvanáctém kole krajana s mexickými kořeny Joseho Benavideze Jr. (27-1, 18 KO). Následně vyhlásil, že chce další šampiony této nabité divize.

V hledišti mu tleskal miliardář a „Zázrak z Omahy“ Warren Buffett. Mimochodem, osmaosmdesátiletá místní legenda seděl mezi obyčejnými fanoušky v nabité aréně. Žádná V.I.P. zóna, na kterou rozhodně finančně třetí nejbohatší muž planety má.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V ringu mu pak gratuloval jen o dva roky mladší promotér Bob Arum. Ani ten ale nedokázal přesvědčit jednatřicetiletého Terence Crawforda, aby zakopal válečnou sekeru s Josem Benavidezem Jr., a šel mu po zápase podat ruku.

Bijec přezdívaný „Lovec“ svého mecenáše s touto žádostí důrazně odmítl. Jako by si to následně uvědomil a už s úsměvem Aruma objal a něco mu pošeptal.

Ke spokojenosti měl důvod. Právě knockoutoval ve dvanáctém kole muže, který byl o 15 centimetrů vyšší, který spáruje se svým mladším bratrem Davidem, toho času šampionem WBC v super střední váze a který ho na vážení vyprovokoval k tvrdému úderu pravačky.

Té se Benavidez úspěšně uhnul a poté se Crawfordovi vysmíval: „Viděl jsem ho dopředu. A síla také nebyla nic moc. Bude muset přitvrdit.“

Šampion jej poslechnul. Po prvním oťukávacím kole přitvrdili oba. Navzájem se hecovali různými gesty, Crawford tradičně vyplazoval jazyk. V tomto dějství už dávno opětovně boxoval o leváckém gardu. V tom tradičním vydržel zhruba dvě minuty, což bylo z posledních duelů vůbec nejdéle.

Benavidez předvedl jediné výraznější kolo – to čtvrté. Dařilo se mu také v šestém. Jinak ale dominoval Crawford. Postupně přidával tvrdší a tvrdší údery. Delší kombinace. A vyzývatel měl stále větší problémy reagovat.

„Byla to jen otázka času, hodně zpomaloval. Začínal být unavený. Věděl jsem, že ho mohu chytit, že ho mohu trefit zvedákem,“ řekl po duelu zámořským novinářům.

Právě z pravé ruky zhruba minutu před koncem duelu rozhodl. Benavidez ten svůj minul. Crawford nikoliv a poslal soupeře do těžkého downu. Ten se dokázal ještě zvednout. Za dalších zhruba dvacet sekund ale byl konec, od dalšího bití ochránil bijce z Phoenixu ringový Celestino Ruiz.

Po jedenáctém kole přitom obhájce titulu vedl 110-99, 108-101 a 107-102 (Profiboxing.cz měl duel 110-99).

„Většina bojovníků, pokud by byla v jeho pozici, tak by se snažila dvanácté kolo odskákat, užít si vítězství. Terence ne. Chtěl show, je to knockoutér, toužil to ukončit. Je to výjimečný bojovník, speciální. Dneska to opět dokázal,“ chválil svoji hvězdu Arum.

Té zaplatil 3,625 milionů dolarů, Benavidezovi, kterého podepsal v roce 2010 coby nejmladšího boxera v historii svého Top Ranku, pak 500 tisíc dolarů.

Crawford vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.comCrawford vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.com

„Bojoval jsem s nejlepším boxerem na světě a prostě mě dostal. Je to box, je to skvělý bojovník, ale já jsem také skvělý bojovník. Dali jsme myslím fanouškům skvělou show, on mne porazil, nemohu říct ani popel. Nechci se vymlouvat, ale moje pravá noha (postřelená z roku 2016) začala od sedmého kola zlobit. Lékaři mi loni řekli, že už nikdy nebudu chodit, teď jsem tady. Budu trénovat ještě tvrději, vrátím se silnější,“ okomentoval porážku šestadvacetiletý Benavidez.

Toho v rohu utěšoval mladší bratr David, který duel strávil v tmavém saku a bílé košili pod ringem.

A co dál s Crawfordem? Zbylé hvězdy této váhy – Errol Spence Jr., Shawn Porter a Keith Thurman – mají smlouvu s konkurenční stájí Premier Boxing Champions Ala Haymona. Pod jeho křídla míří také Manny Pacquiao, který se s Arumem nerozešel v dobrém.

„Tohle je na Bobovi. Řekl jsem mu, že chci příští rok bojovat třikrát. Že chci ty nejlepší a tituly. Takže si budou muset oba sednout a promluvit. Je to občas frustrující, protože mi přijde, že to nemám úplně ve svých rukou, ale já prostě musím jen vítězit v ringu,“ řekl k tomuto tématu bijec, který v duelu trefil 186 úderů z 579 (jeho soupeř 92 z 501).

„Bude bojovat proti těm nejlepším, kdo jsou k dispozici. A pokud ho někdo odmítne, najdeme nejlepší možný další duel. Byl bych rád, kdybychom se domluvili se Spencem, to by byl parádní duel. Jsem připraven si s Alem sednout a probrat to,“ dodal Arum.

Nezbývá než věřit, že na jeho slova dojde...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Crawford vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.comCrawford vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze