Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čtvrtý sudí nebyl třeba. Usyk zbil Hucka v 11 kolech, po hecování mu složil poklonu

  • Napsal Antonín Vavrda

Usyk vs. Huck / zdroj foto: WBSSUsyk vs. Huck / zdroj foto: WBSSBERLÍN – Ukrajinec Alexander Usyk (13-0, 11 KO) pokračuje ve své jízdě profesionálním ringem. V berlínské Max Schmeling Hall zničil v jedenácti kolech německého rivala Marka Hucka (40-5-1, 27 KO) a s přehledem obhájil titul mistra světa WBO v křížové váze. A také postoupil do semifinále World Boxing Super Series (WBSS).

Před zápasem byla mezi oběma pořádná nevraživost, kterou živil hlavně domácí bijec, který se do svého soupeře hodně ostře opřel při tiskovce.

Usyk mu slíbil trest. A jak slíbil, tak také učinil. Třicetiletý král křížové váhy, který si pro boxerskou Ligu mistrů s jackpotem 50 milionů dolarů a trofejí Muhammada Aliho Hucka pro první kolo sám vybral, opět dokázal, že je momentálně jinde než zbytek této váhové divize.

Nebo minimálně Huck.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten se snažil, svými výpady jednou, či dvakrát Usykovi zatopil, jednou to dokonce vypadalo, že po jeho zvedáku šampion ztratil stabilitu na svých nohou, jenže to byly jen chvilkové „výkřiky do tmy“. Většinu času se snažil přežít ataky svého protivníka a nástupce nejen u federace WBO, ale vlastně i v pozici krále této divize.

Usyk byl přesnější, tvrdší a Huck na něj nedokázal najít cestu, byť se o to pokoušel sportovní i nesportovní cestou. Už ve třetím kole jím dokázal ukrajinský bijec otřást, totéž se opakovalo v kole číslo šest a pak vlastně v každém od devátého dál.

Pokaždé to ale vypadalo, jako kdyby ještě nechtěl úřadující král duel ukončit. Jako kdyby ještě chvíli chtěl svého vyzývatele a provokatéra trestat svými pěstmi.

Ve chvíli, kdy se v jedenáctém kole poprvé ve svém drtivém tlaku nezastavil a nedal Huckovi vydechnout, byl konec. Od dalšího výprasku totálně rozbitého bývalého šampiona ochránil ringový Robert Byrd.

Usyk následně mohl roztáhnout paže, pokleknout doprostřed ringu a uklonit se. Ve své krátké profesionální kariéře zničil už druhého mistra světa rozdílem třídy. A po zápase v šatně mohl s úsměvem na tváři vložit své klouby do kýble s ledovou vodou.

Ještě předtím si ale užil ovací publika, vyhlášení výsledků a hlavně... Byl to on, kdo ještě před oficiálním vyhlášením přišel za svým rivalem a vysekl mu poklonu. „Ještě v době, kdy jsem byl amatér, sledoval jsem tě a obdivoval,“ zaznělo z jeho úst a následně poděkoval zklamanému Huckovi za zápas.

Válečná sekera byla zakopána. Byť dostal německý boxer bití jako možná dosud ani jednou, odešel z ringu s hlavou vzhůru. I v nejtěžších chvílích bojoval a pokoušel se ještě Usykovi jeho ataky vracet. Svůj možná poslední velký mistrovský boj nevzdal.

Usyk naopak vyslal jasný vzkaz svému příštímu soupeři, který vzejde ze souboje mezi šampionem WBC Mairise Briedisem (22-0, 18 KO) a Mikem Perezem (22-2-1, 14 KO) z konce září v lotyšské Rize: Jsem tu, jsem připravený a chci ovládnout tuto váhu se vším, co k tomu náleží.

Tedy i všemi tituly. Pokud totiž půjde všechno podle plánů promotérů a organizátorů WBSS, příští rok v květnu pozná křížová váha svého absolutního krále a držitele všech pásů prestižních federací.

Mimochodem, ještě něčím se WBSS chce odlišovat. Do hry nasadila také čtvrtého sudího, jehož bodování bude použito ve chvíli, kdy se tři oficiální sudí neshodnou na výsledku, respektive z jejich hodnocení vzejde remíza.

Pokud by i při přispění čtvrtého rozhodčího skončil zápas remízou, mají promotéři ještě jednu cestu, jak určit vítěze. Od posledního odboxovaného kola porovnají bodování rozhodčího a který z boxerů získá většinové rozhodnutí ve více kolech, ten zvítězí. Pokud by ani toto nerozhodlo, pak se půjde více méně náhlou smrtí a ten boxer, který první od posledního kola zápasu zvítězí v některém dějství většinou (dvou ze tří rozhodčích), ten zvítězí.

Fanoušci se tak mají skutečně v dalších týdnech nač těšit. WBSS už opravdu chybí získat na svoji stranu zámořský trh, pokud ale budou všechny duely tak povedené, jako ten mezi Usykem a Huckem, neměl by to být problém...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA V BERLÍNĚ NALEZNETE ZDE! http://boxrec.com/en/event/754714

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze