Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čistič těžké váhy Thompson úřadoval! Solis nečekaně padl

  • Napsal Antonín Vavrda

Thompson vs. Solis / zdroj foto: Repro TVThompson vs. Solis / zdroj foto: Repro TVTEKIRDAG - Americký veterán Tony Thompson (39-4) opět dokázal překvapit boxerský svět, když v tureckém Tekidagu senzačně porazil "domácího" Kubánce Odlaniera Solise (20-2) těsně 2-1 na body, získal do držení volný Mezinárodní titul WBC a opět se přihlásil do velké titulové hry...

Jestliže v zápase, který vrcholu večera předcházel, jednoznačně zaúřadoval manažer a promotér Ahmet Öner, když si i dle záběrů kamer doslova „ošéfoval" bodování rozhodčích tak, aby vítězem byl domácí Agit Kabajel (10-0), nikoliv daleko lepší Nigérijec Gbenga Oloukon (18-10), v souboji Solise s Thompsonem si do toho již supervizor WBC kecat zjevně nenechal.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V prvních třech kolech sice byl favorizovaný „domácí" Kubánec mírně lepším bojovníkem, když především lépe zasahoval dvaačtyřicetiletého amerického veterána, jenže ten si zjevně jen připravoval svůj tlak a snažil se pošetřit síly.

Od čtvrtého dějství do toho Thompson výrazně šlápnul, začal tlačit šikovnou přední rukou Solise zády na provazy a i když ten kontry přes přední ruku, povolením a úhyby dával rozpomenout tomu, jaký v něm dříme boxerský talent, bylo to pekelně málo na to, aby mohl tato kola získávat ve svůj prospěch.

Thompson vs. Solis / zdroj foto: Repro TVThompson vs. Solis / zdroj foto: Repro TVA také že ano, dle průběžných výsledků byl po osmém kole Thompson rázem u dvou bodových ve vedení a to se i přes zvýšenou aktivitu trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze z amatérského ringu, kterému ale po útěku na Floridu značně zachutnaly hamburgery, už do konce zápasu nezměnilo.

Solis sice aktivitou získal pro sebe deváté a desáté kolo, jedenácté už ale bylo opět vyrovnané a v poslední rundě se naopak Kubánec po jedné z tvrdších kombinacích ocitl v trošku roztančené pozici, Thompson do něj ale nešlápl a spokojil se s tím, že posledních dvacet vteřin dotačnil.

Přestože se Öner hodně čílil a dohadoval s bodovými i supervizorem v ringu, výsledek už změnit nemohl. Tony Thompson zvítězil 115-114, 115-113 a 112-116 (Profiboxing.cz to viděl 115-113 pro Thompsona) a může slavit další velký triumf a de facto návrat, poté co loni na podzim padl v duelu s Kubratem Pulevem. S tím Pulevem, kterého Solis v amatérském ringu dvakrát zdolal.

Americký „Tygr" vyhrál zaslouženě – jak již bylo psáno, Solis sice místy ukazoval své schopnosti, tentokrát ale naplno potvrdil slova o svém nenaplněném talentu, kterého dostal do vínku daleko více, než jeho možná všichni aktuální boxeři v těžké váze mezi profesionály.

Dvaačtyřicetiletý dvojnásobný neúspěšný vyzývatel Vladimira Klička tak během 13 měsíců vyčistil supertíhu od dalšího talentu – loni dvakrát zametl s Britem Davidem Pricem (i když v prvním případě se štěstím) – nyní si vyšlápl i na „Stín" z „ostrovu svobody".

Thompson vs. Solis / zdroj foto: Repro TVThompson vs. Solis / zdroj foto: Repro TVBude zajímavé sledovat, zda-li bude Solis stát o odvetu stejně jako Price loni, nebo případně definitivně zavěsí boxerské rukavice na hřebík. Není tajemstvím, že tento sport bere skutečně jako svojí práci a není z těch, které by boxování vyloženě bavilo.

To Thompsona zjevně stále baví a je dost možné, že by mohl na začátku léta otestovat schopnosti Deontaye Wildera (31-0) před jeho plánovaným bojem o titul mistra světa WBC s vítězem bitvy Bermane Stiverne vs. Chris Arreola.

„Bronzový Bombarďák" i Thompson, který se ziskem Mezinárodního titulu této federace vyšvihne hodně vysoko v novém pořadí jsou totiž zvyklí být v neustálém zápasovém tempu a duel Stiverne – Arreola je přece jen naplánován až na 10. května.

Boxerský svět tak zažil během tří víkendů další překvapení – nejprve možná ještě talentovanější (než Solis) Ukrajinec Vasil Lomačenko padl se zkušeným Mexičanem Orlandem Salidem, minulou sobotu pak jeho Lomačenkův krajan Vjačeslav Glazkov zastavil sen za druhou šancí na titul mistra světa v supertíze Polákovi Tomaszi Adamkovi. Nutno podotknout, že ve všech případech se jednalo o spravedlivé verdikty bodových rozhodčích!

Jak již bylo zmíněno, kaňkou na galavečeru byl zápas o „Středomořský titul" WBC v supertíze. V něm Gbenga Oloukon jasně dominoval nad domácím talentem Agitem Kabajelem. Ten sice v posledních třech kolech zabral, přesto jeho jasné vítězství 3-0 na body bylo více než sporné a dá se říct, že i ostudné. Oloukon byl přesnější, důraznější, rychlejší, prostě lepší...

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze