Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Číslo pět bude! Marquez zbil Alvarada a čeká jej opět Pacquiao

  • Napsal Antonín Vavrda

Marquez vs. AlvaradoMarquez vs. AlvaradoINGLEWOOD – Senzace se nekonala, Mexičan Juan Manuel Marquez (56-1-7) dokázal s přehledem 3-0 na body porazit Američana Mika Alvarada (34-3) a už se pomalu může chystat na svou další misi – tou bude snaha získat pátý titul mistra světa v páté váze. Soupeř? Manny Pacquaio!

„Vždycky jsem říkal, že Alvarado silný. Čekal jsem podobný boj," prohlásil po zápase, který vyhrál 119-108 a dvakrát 117-109 (s tímto verdiktem souhlasí i Profiboxing.cz), mexický veterán. Ten zvítězil naprosto zaslouženě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Alvarado sice na něj od začátku vytvářel tlak, letos jednačtyřicetiletý Marquez byl ale přesnější a také tvrdší, přestože s větší vahou šel do zápasu jeho protivník. Přesto to dlouho nevypadalo na otevřenou válku, kterou oba fanouškům slibovali.

Očekávaný zápas se rozjel až ve druhé polovině. Po zajímavém sedmém kole se velké věci začaly dít v následující rundě, respektive jejím závěru. To Marquez jednou naznačil, aby vzápětí dokončil pohyb svojí pravačkou, který trefil přesně spánek Alvarada. Ten se zastavil až téměř na klíně bodové Julie Ledermanové.

I díky konci kola ale tento krizový okamžik ustál a následujícím kole se naopak do Santa Clause proměnil on sám, když Marquezovi krátkým, svižným hákem nadělil také možnost seznámit se s podlahou ringu ve slavné hale Forum.

Ovšem i slavný Mexičan se dokázal před zraky Miguela Cotta, Gennadije Golovkina, nebo komentátora Timothyho Bradleyho postavit zpět na nohy a závěr tohoto dějství opět patřil jemu. Stejně jako další tři kola s výjimkou situace, kdy si opětovně sedl na „bobek". V tomto okamžiku ale lehce zachyboval ringový Pat Russell, který svým váháním, zda-li má Marqueze počítat, či nikoliv zabránil Alvaradovi na několik vteřin v možnosti pokračovat v útoku.

Na výsledku zápasu byl ale tento okamžik změnil pramálo. Marquez duel s celkem téměř 1200 údery zaslouženě opanoval a mohl slavit další triumf a titul Mezinárodního šampióna WBO ve velterové váze, přestože se boxovalo v meziváze.

„Miluji válku, opět jsem ukázal, že věk není překážkou. Alvarado má můj respekt," pronesl Marquez po zápase ještě v ringu. „Bojoval skvělý zápas a byl to pro mě velký zážitek stát proti němu v ringu. Smekám před ním klobouk," vrátil kompliment do druhého roku poražený, který padl podruhé v řadě a bude tak muset hledat cestu zpět mezi elitu lehkého velteru, případně velteru.

A Marquez? Ten se dle slov promotéra Boba Aruma může těšit na páté pokračování nekonečné ságy jménem Pacquiao vs. Marquez. I když... Sám rodák z Mexico City opět potvrdil, že se mu do dalšího duelu s filipínskou legendou příliš nechce. „Uvidíme, co bude. Nyní si chci odpočinout, pak si sednu s rodinou a manažery a rozhodnu se, co je pro mě nejlepší," uzavřel Marquez.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze