Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Brutální bitva! Golota padl v 6. kole pod tlakem Salety

  • Napsal Antonín Vavrda

Krvavá bitva Golota vs. Saleta / zdroj foto: www.ringpolska.plKrvavá bitva Golota vs. Saleta / zdroj foto: www.ringpolska.plGDAŇSK - Měla to být hlavně velká show. Od dvou veteránů a boxerských důchodců toho odborníci příliš nečekali. Jenže Andrew Golota (41-1-9) a Przemyslaw Saleta (44-7) překvapili také po sportovní stránce. V tvrdé šestikolové bitvě nakonec slavil nečekaný triumf technickým knockoutem druhý jmenovaný. A definitivně pověsil rukavice na hřebík...

Jak může bavit duel dvou boxerů, jimž je dokupy 90 let, jeden nestál v ringu téměř čtyři roky a druhý let sedm? Pořádně, zní odpověď. Patnácti tisíc fanoušků v Ergo Aréně v Gdaňsku a miliony u televizních obrazovek viděli parádní vrchol boxerského galavečera se vším všudy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na jedné straně techničtější a rychlejší Golota, který u všech bodových po pátém kole vedl, přestože mu byl ve čtvrtém kole stržen bod za opakované vyplivnutí chrániče zubů (celkem to předvedl v zápase pětkrát, bod mu byl stržen i v kole číslo šest). Na druhé obr, který má i ve 44 letech postavu jako kulturista, a granáty v rukou.

Krvavá bitva Golota vs. Saleta / zdroj foto: www.ringpolska.plKrvavá bitva Golota vs. Saleta / zdroj foto: www.ringpolska.plOba bijci si hned od úvodního gongu stoupli do středu ringu a z něj nehodlali uhnout ani o píď. "Atak Salety a odpověď Goloty. Golota útočí, Saleta kontruje...," komentář polských moderátorů byl často plný právě podobných vět. A zcela vystihoval dění mezi šestnácti provazy.

V prvních dvou kolech měl Golota jasně navrch, Saletou dokázal i pořádně zatřást, do počítán jej ale neposlal. Jenže zároveň mu rival rozbil nos a v závěru třetího i čtvrtého dějství se dostal do problémů sám favorizovaný Golota. Ty se postupně zvyšovali v kole pátém a v šestém pokračování již bylo zřejmé, že v lepší kondici je Saleta.

Bývalý čtyřnásobný neúspěšný vyzývatel v boji o titul mistra světa se v poslední minutě kola ocitl poprvé na zemi ringu a z ní se již nedokázal včas postavit zpět na nohy. Saleta mohl začít slavit, zcela vyčerpaný Golota před zraky ustarané manželky zamířil smutně do svého rohu.

"Nevím, co se stalo. Vím, co jsem udělal špatně, ale nevím proč. A ani nevím, co bude dále. Nevím, jestli je to definitivní konec, musím promyslet, zda má smysl pokračovat," pronesl historicky nejlepší polská těžká váha, což ostatně sám potvrdil i vítěz.

"Andrewovi tato pozice náleží zcela po právu. Překvapil mne svou silou a rád bych mu poděkoval, že mi dal šanci s ním bojovat,"pronesl Saleta, který na rozdíl od protivníka ví, že v ringu stál naposledy. "Je po všem. Příprava na zápas mne stála hodně, dost jsem zhubnul. Nelituji jediného okamžiku, na druhou stranu vím, že box není to, co chci dělat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu," rozloučil s kariérou rodák z Vratislavi.

"Děkuji všem za podporu a omlouvám se svým fanouškům za to, že jsem dneska selhal," dodal Golota, který prohrál třetí duel v řadě. A i podle poslední věty se dá soudit, že se mu s takovou bilancí do boxerského důchodu nechce...

VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze