Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerským králem je Crawford! Duel o čtyři pásy s africkým přízrakem ukončil ve 3. kole

  • Napsal Antonín Vavrda

Terence Crawford slaví / zdroj foto: Top RankTerence Crawford slaví / zdroj foto: Top RankLINCOLN – Američan Terence Crawford (32-0, 23 KO) se stal absolutním králem lehkého velteru, když ve třetím kole porazil Namibijce Julia Indonga (22-1, 11 KO). Bijec přezdívaný „Lovec“ tak je držitelem světových titulů všech čtyř nejprestižnějších federací světa – WBC, WBA, WBO a IBF. Navrch drží také tituly organizace IBO a The Ring Magazine.

Bernard Hopkins a posléze také jeho přemožitel Jermaine Taylor. To byli dosud jediní dva profesionální boxeři, kteří dokázali sjednotit v jedné váze tituly všech čtyř nejuznávanějších federací světa.

Nyní k nim přibyl také jejich krajan Terence Crawford. A dá se říct, že tak trochu očekávaně.

VÍCE KE GALAVEČERU V LINCOLNU:

V souboji s Namibijcem Juliem Indongem byl obrovským favoritem. „Modrá mašina“ sice dokázala v posledních deseti měsících dvakrát šokovat svět, když si snadno poradila se dvěma světovými šampiony – Eduardem Trojanovskim a Rickym Burnsem –, jenže pásy, které jim sebral – IBF a WBA – nyní „poslušně“ předal do rukou „Lovce“ z Nebrasky.

Ten na levorukého afrického čahouna nastoupil okamžitě v otočeném gardu a bylo vidět, že tím Indonga lehce zaskočil. A po úvodním dějství bylo zřejmé, že domácí hvězda bude trpělivě čekat na chyby v ofenzivě svého rivala.

První přišla už v závěrečné minutě druhého dějství, kdy se Afričan ocitl poprvé v profesionální kariéře na podlaze ringu. Jenže byl rychle zpět na nohou, přece jen k zemi mu pomohla kromě úderu Crawforda také přitažlivost.

Sázka na přesné a tvrdé kontry ale vyšla rodákovi z Omahy po přestávce. Indongo opět vletěl do útoku hodně otevřeně, přišly dva krásné údery na vnitřní žebra za ruku a dosud neporažený olympionik z Pekingu byl opět na podlaze ringu.

Tentokrát ale nebylo pochyb, že se na „deset“ zpět na nohy nepostaví. Pinnacle Bank Arena se mohla začít otřásat v základech, Crawford pak slavit. Právě se nesmazatelně zapsal do historie profesionálního boxu.

Terence Crawford se svými tituly / zdroj foto: Top RankTerence Crawford se svými tituly / zdroj foto: Top Rank

O pár minut později již po boku ringového Jacka Reisse přebral svoji novou sbírku světových titulů, které jej možná zatížily více než údery Indonga. Tomu ale i tak patří obrovský respekt. Cestu do Ameriky za rekordní sedmimístní výdělek si zasloužil svým uměním, a i proti Crawfordovi ukázal, že boxovat umí a že jeho zadní švih je hodně nebezpečný.

Jenže devětadvacetiletý „Lovec“ je holt trochu jiná třída než Burns či Trojanovski. A je otázkou, zda své pásy zase hodně rychle neuvolní – mimochodem oba rivalové museli za tituly zaplatit zmíněným čtyřem federacím zaplatit 15 procent ze svých výplat –, jelikož v lehkém velteru prostě a jednoduše konkurence dochází.

Stále každopádně existuje varianta, že by se na začátku příštího roku utkal s legendárním Filipíncem Mannym Pacquiaem, pokud ten zvládne chystanou podzimní odvetu za kontroverzní porážku s Australanem Jeffem Hornem. V takovém případě by byly ve hře obě varianty – buď souboj v lehkém velteru, se kterým by „Pacman“ neměl mít problém, nebo pro Crawforda vstupní duel do velteru.

V sobotní noci se v Lincolnu představila také další známá jména světového boxu. Brit Dillian Whyte (21-1, 16 KO) s přehledem zvládl svůj americký debut, když ve třetím kole knockoutoval domácího Malcolma Tanna (24-6, 13 KO). Toho rozbil především tvrdými údery na spodek. „Dovedete si představit, co tyto údery udělají s hubeným tělem Deontaye Wildera. Jdu si pro tebe chlape, zlomím tě vejpůl,“ pronesl Whyte hned po zápase v ringu.

Ještě o kolo rychlejší byl při svém návratu mezi šestnáct provazů po dvou prohrách v roce 2015 Američan Bryant Jennings (20-2, 11 KO). Neúspěšný vyzývatel Vladimira Klička si snadno poradil s krajanem Danielem Martzem (15-5-1, 12 KO). Knockoutové triumfy slavili také Alexandr Gvozdik (14-0, 12 KO) i Mike Alvarado (38-4, 26 KO). Mladičký talent Shakur Stevenson (3-0, 1 KO) pak předvedl fanouškům své umění ve všech šesti vypsaných kolech duel proti Danielu Pazovi (4-4-1).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze