Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bouře na obloze i v ringu. Pejsar si vzal druhý domácí titul za pouhých 65 sekund

  • Napsal Antonín Vavrda

Václav Pejsar / zdroj foto: Profiboxing.czVáclav Pejsar / zdroj foto: Profiboxing.czÚSTÍ NAD LABEM – Plzeňský „Vlk“ Václav Pejsar (15-9, 13 KO) dosáhl při restartu boxu na českém území svého, když za pouhých 65 vteřin ukončil brněnského Davida Vicenu (12-28-2, 8 KO) a stal se domácím šampionem ve druhé váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Bylo to dlouhé, sakra dlouhé odpoledne, které někdy i pobavilo, když například kamarádi Lukáše Poláka (0-4) hecovali, že musí „hlavně ukázat sebevědomí a sebedůvěru“, ale ve chvíli, kdy se jeho soupeř – Erik Agateljan (4-0, 3 KO) – rozjel, tak ta vzala rychle za své.

Nebo Ondřej Feix (1-2, 1 KO) po prvním tlaku od Daniela Vencla (11-6, 8 KO) a také počítání prošel kolem stolu rozhodčích a ke svému rohu expresivně pronesl, že „na to kašle, že na něj bohužel prostě nemá“.

Ale hlavně splnilo účel. Na zahradě hospůdky Eden se v sobotním odpoledni sešlo přes 600 fanoušků boxu, boxerů, dětí, prostě všech, kteří mají tento sport rádi a chtěli se bavit děním v ringu, nebo jen setkat s přáteli, které dlouho neviděli.

Potkat jste tak mohli Pavla Šoura, Marka Andrýska – tentokrát v roli trenéra, Miloše Bartla, Georgije Fibicha (toho čeká za tři týdny zápas v Německu) či Stanleyho Eschnera, tentokrát nakonec jen v pozici fanouška. Měl boxovat, jeho soupeř ale nečekaně nedorazil. A tak v ringu bojoval jen Tomáš Šálek (12-2, 10 KO), kterému vedle Lukáše Konečného sekundovala v rohu také šampionka WBC v atomweight Fabiana Bytyqi.

Stále teprve dvaadvacetiletý bombarďák si s velezkušeným jmenovcem Mrázkem (10-73-6, 5 KO) poradil nakonec překvapivě snadno, v pěti kolech, kdy už veterán nebyl schopen odolávat jeho stupňujícím se atakům.

Vrcholem gala odpoledne měl být souboj o volný český pás v křížové váze mezi Pejsarem a Vicenou. Problémem ale byl, že do Ústí na dobu tohoto střetu hlásili prudké bouřky. A meteorologům to tentokrát vyšlo. Ve chvíli, kdy se oba začali chystat, spustil se deštík, který se ale postupně proměnil v průtrž mračen. I na kroupy došlo.

Že se zahrada hospůdky vylidnila, není třeba dodávat. Že se proměnila v bahniště, také ne. Přesto nakonec po půlhodinové pauzičce na duel došlo. A Pejsar ihned po nástupu do ringu ukázal, jak moc myslel svá slova o nedočkavosti z dlouhé pauzy kvůli koronaviru vážně.

To bylo v Ústí ještě hezkyTo bylo v Ústí ještě hezky

Vicena, který má velké zkušenosti a který je známý pomalejšími rozjezdy, byl po 40 vteřinách po tvrdé pravé Pejsara počítán poprvé, aby po dalších téměř půlminutovém tlaku ukončil duel ringový rozhodčí. Brněnský veterán a ex-šampion se divil, ale mohl být rád. Kdyby duel pokračoval, možná by plátno neopouštěl po svých.

Pejsar tak má po titulu v těžké váze také ten v křížové a může se rozhlížet, co dál. Ten první totiž ztratil hned v úvodní obhajobě proti Pavlu Šourovi a je téměř jisté, že něco podobného tentokrát dopustit chtít nebude.

Jenže po nyní i korunované jedničce českého „kříže“ mocně touží neméně kvalitní dvojka, Vasil Ducár (8-3-1, 7 KO). A panečku, to by byla řežba...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze