Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tvrdou bitvu neporažených ovládl těsně Agateljan. Rácz se ale coby poražený necítí

  • Napsal Antonín Vavrda

Rácz (vlevo) a Agateljan / zdroj foto: Crazy ProductionRácz (vlevo) a Agateljan / zdroj foto: Crazy ProductionÚSTÍ NAD LABEM – Nejen o zápas Fabiany Bytyqi s Denise Castleovou byl galavečer Boxing Live v ústecké Slunetě. Rozhodně se bylo nač dívat i v zápasech, které vrcholu show předcházely.

Už střet Radoslava Estočina (5-1, 1 KO) s Petrem Fröhlichem (1-20-1, 1 KO) dával tušit, že se mohou dít na severu Čech velké věci. Slovenský tvrďák byl sice favoritem, čtyřkolový duel sice ovládl, přesto klidně mohl skončit remízou a nikdo by se nemohl divit.

VÍCE O GALAVEČERU BOXING LIVE SLUNETA 2019:

Naopak o vítězství Stanislava Eschnera (11-10-1, 6 KO) nad Polákem Filipem Rzadekem (2-10, 1 KO) nebylo pochyb od začátku až do závěru posledního šestého kola. Jediné, co chybělo jako třešnička na dortu výkonu svěřence Lukáše Konečného, byl knockout.

Přesvědčivé vítězství ve třech kolech předvedl Ital Dario Socci (10-4-2, 4 KO), který si poradil se snaživým Srbem Slobodanem Kubicou (2-3, 2 KO). Mladý Balkánec ale proti nové akvizici stáje Qwert Boxing, která si vyzkoušela kempy takových boxerů jako Yuri Foreman či Canelo Alvarez, neměl příliš nárok.

Až na body naopak museli své duely vyhrát Marián Džupka (5-0, 2 KO) a debutující Patrik Kliment (1-0). Oba v ringu vládli, ovšem Miloslav Pávek (0-6) i Giorgi Kerdikošvili (10-20-5, 3 KO) odmítli prodat svoji kůži lacino. A především v prvním zmiňovaném souboji se ukázalo, že pětadevadesátikilový Slovák je na těžkou váhu, kde může narazit i na o 25 kilogramů těžší soupeře příliš malý. Byť výbušný a dynamický. Pávka povětšinu duelu bil, trefoval čisté a tvrdé údery, poslat k zemi ho ale nedokázal.

Následovaly souboje dvou elitních českých těžkých vah. Domácí miláček Tomáš Šálek (8-0, 7 KO) zničil Davita Gorgiladzeho (18-15, 16 KO) během dvou kol, Pavel Šour (10-1, 6 KO) zapsal desátou profesionální výhru po diskvalifikaci dalšího Gruzínce Irakliho Gvenetadzeho (10-11, 9 KO) už v závěru druhého dějství.

„Rád bych touto cestou znovu vyzval Tomáše Šálka na zápas o český titul. Doufám, že se on a jeho manažer (Lukáš Konečný) nebudou schovávat,“ řekl po svém duelu pětatřicetiletý domácí šampion těžké váhy.

Už předtím – jelikož Šálek boxoval jako první z této dvojice – ale slyšel: „Rád se na jeho zápas podívám, jsme s Pavlem kamarádi, fandím mu. Zápas o titul? Pokud bude dávat smysl, pak ano. Ale mne lákají juniorské pásy. Ty světové.“

Vrcholem předzápasů byl střet mezi Viktorem Agateljanem (7-0, 4 KO) a Róbertem Ráczem (20-1, 18 KO). A vrcholem skutečně byl. Fanoušci v aréně viděli šest skvělých kol dvou kvalitních středních vah. První kolo patřilo Ráczovi, další tři domácímu, aby závěr opět byl ve slovenské režii, kdy už Agateljanovi docházely síly.

Na druhou stranu, ani Rácz neměl svoji obvyklou výbušnou a sílu. Jako by mu shazování do střední divize uškodilo více, než by si byl ochotný připustit.

Výsledek? Vítězství 3-0 na body pro Agateljana, byť po těsných verdiktech rozhodčích. „Myslím, že rozhodla moje přesnost a pohyb. Děkuji svému týmu, rodině i soupeři, byl to skvělý zážitek,“ řekl po vítězství přímo v ringu čtyřiadvacetiletý ústecký bijec. „Pořád mi to nedochází. Necítím se jako poražený,“ hlesl smutně jeho o rok mladší rival.

Kdo ví, třeba mezi oběma dojde na ještě jedno měření sil. Anebo také ne, oběma se nyní i po tomto výsledku otevírají zajímavé možnosti.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze