Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Zlatí chlapci' v akci aneb Návrat Matthysseho a hladový Thurman

  • Napsal Antonín Vavrda

Galavečer v Carsonu / zdroj foto: ShowtimeGalavečer v Carsonu / zdroj foto: ShowtimeCARSON – Zatímco v Evropě bude v sobotu v noci poutat pozornost především duel o vládu nad těžkou vahou v Oberhausenu, pozornost zámoří se bude týden před megašlágrem Mayweather vs. Maidana soustředit do kalifornského Carsonu. A bude se skutečně nač dívat...

V ringu se totiž fanouškům ve StubHub Center představí mladé pušky Keith Thurman, Omar Figueroa, či Jermall Charlo, nebo zkušený knockoutér Lucas Martin Matthysse. Pojďme si nyní duely trochu blíže představit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

KEITH THURMAN (22-0) vs. JULIO DIAZ (40-1-9), o prozatímní titul WBA ve velterové váz

Thurman vs. Diaz / zdroj foto: ShowtimeThurman vs. Diaz / zdroj foto: Showtime

Pětadvacetiletý bijec přezdívaný „One time" by si mohl pomalu začít říkat „Interim champs". Už potřetí si totiž zaboxuje o tuto verzi pás ve velterové divizi, jako kdyby se federace WBA a Golden Boy Promotions stále nemohly rozhoupat, co vlastně s Thurmanem bude.

Keith Thurman / zdroj foto: ShowtimeKeith Thurman / zdroj foto: ShowtimeDá se říct, že čáru přes rozpočet udělal v tomto ohledu všem Marcos René Maidana, který v prosinci zdolal Adriena Bronera a zhatil tak plánovaný duel právě výřečného „Problému" s Thurmanem. A jelikož on sám se kvalifikoval do souboje s Mayweatherem, musí si rodák z Clearwater zase na svojí šanci počkat.

Při vší úctě k velezkušenému Diazovi, tohle by měl být pro Thurmana pouze přípravný souboj k událostem příštím. Ač je Diazovi pořád „jen" 34 let, to nejlepší už má za sebou. Z posledních šesti duelů třikrát prohrál, na druhou stranu dokáže stále dělat skvělé zápasy a favorizované soupeře pořádně trápit. Takový Amir Khan o tom ví své. Překvapí Thurmana, nebo ten si opět najde ten „Správný čas" na knockout?

Julio Diaz / zdroj foto: ShowtimeJulio Diaz / zdroj foto: ShowtimeKeith THURMAN: „Jsem poprvé hlavním zápasem večera a moc za to Golden Boy Promotions děkuji. Nic se ale pro mě nemění, prostě půjdu do ringu dělat svojí práci. Diaz má za sebou skvělé zápasy, ale pokud tvrdí, že je veterán, tak to samé o sobě mohu říct také – sice mi je pětadvacet, ale boxuji již osmnáct let. Vím, co od Diaze mohu čekat a jsem na to připravený. Co se týče případného souboje s Porterem – znám se s ním strašně dlouho, nevylučuji to, ale teď na to není ještě správný čas!"

Julio DIAZ: „Posledních několik let mne neustále všichni posílají do důchodu, všichni tvrdí, že nemám na velterovou váhu dost odolnou bradu. A vidíte – podle mne jsem porazil v prvním duelu Shawna Portera, posadil na zadek Amira Khana, sám jsem přitom ani nejdou nebyl na podlaze ringu. Tohle je pro mě hodně nebezpečný zápas, ale já mám výzvy rád. Všichni jej favorizují, ale to už je můj úděl. Povíme si v sobotu večer po zápase, co a jak."

OMAR FIGUEROA (22-1-0) vs. JERRY BELMONTES (19-3), o titul WBC v lehké váze

Figueroa vs. Belmontes / zdroj foto: ShowtimeFigueroa vs. Belmontes / zdroj foto: Showtime

Omar Figueroa / zdroj foto: ShowtimeOmar Figueroa / zdroj foto: ShowtimeNa první pohled jednoznačný souboj v sobě skrývá hodně dlouhou historii. Oba protivníci se totiž znají již dětských let. Oba pocházejí ze státu Texas, oba jsou stejně staří (24 a 25 let), oba boxují do raného věku a tak se potkávali na amatérských turnajích.

A Figueroa má Belmontesovi co vracet. Zatímco totiž profesionální kariéru má daleko lepší a už nyní je uznávaným mistrem světa ve své váze, mezi amatéry slavil ve vzájemných duelech právě Belmontes, který ale mezi profesionály dosud velkou díru do světa neudělal. Změní to sobotní noc a souboj s „oblíbeným soupeřem"?

Jerry Belmontes / zdroj foto: ShowtimeJerry Belmontes / zdroj foto: ShowtimeOmar FIGUEROA: „Je tu jeden rozdíl mezi tím, když jsme spolu bojovali dříve a nyní! Už jsem dospělý muž, který má za sebou sparingy s Amirem Khanem, Timem Bradley, Juliem Diazem a který je mistrem světa. Je ale pravda, že jsem s ním mezi profíky chtěl vždycky bojovat. Jsem velmi pomstychtivý člověk, zvláště, když jde o box. V každém duelu chci svého soupeře spláchnout a ublížit mu. Ne jinak tomu bude i tentokrát!"

Jerry BELMONTES: „Říká, že jsme spolu bojoval třikrát, ale pravdou je, že to bylo pětkrát a pokaždé jsem ho porazil. A i když jsou ty souboje staré 12 let, nezměnil se – chodí neustále vpřed a zapomíná na obranu. Vždycky jsem se s ním chtěl utkat znovu. Ano, mezi profíky jsem už pětkrát prohrál, ale vždycky jsem svými soupeři otřásl, ublížil jim, jen jsem svojí práci nedokázal dokončit. Moc rád tak učiním v sobotu večer!"

LUCAS MARTIN MATTHYSSE (34-3) vs. JOHN MOLINA (27-3), o volný Severoamerický titul WBC v lehkém velteru

Matthysse vs. Molin / zdroj foto: ShowtimeMatthysse vs. Molin / zdroj foto: Showtime

L.M. Matthysse / zdroj foto: ShowtimeL.M. Matthysse / zdroj foto: ShowtimePorážka s Dannym Garcíou poněkud zastavila našlápnutou argentinskou mašinu se jménem Matthysse. Ten hodně touží po odvetě s americkým talentem, nejdříve se ale musí vrátit zpět na vítěznou vlnu. V cestě mu stojí hodně nepříjemný soupeř – jednatřicetiletý Američan John Molina.

Ten sice není tak slavný jako jmenovec ve váze lehké střední, který se již pyšní i titulem mistra světa, rozhodně se ale nejedná o podřadného protivníka. Molina dokázal zle potrápit ruský talent jménem Andrej Klimov, za drtivou porážku s Antoniem DeMarkem lze hledat spíše vlastní chybu, než fakt, že by jej Mexičan přejel. Poučil se z ní?

John Molina / zdroj foto: ShowtimeJohn Molina / zdroj foto: ShowtimeLucas MARTIN MATTHYSSE: „Všechny zápasy jsou důležité, ale tenhle je speciální, protože se vracím po porážce a musím bezpodmínečně vyhrát. John je velmi hladový a agresivní typ boxera, který jde neustále vpřed. Jenže to já jsem také a při vší úctě k němu, mám za sebou duely s daleko lepšími soupeři, než on!"

John MOLINA: „Myslím, že kruh se pomalu uzavírá. Jsem rád za tuto šanci. Sice mě všichni podceňují, ale já jsem bojovník a vždy toužím vyhrát. Nikdy jsem o sobě sama nepochyboval a to ani po porážce od DeMarka."

JERMALL CHARLO (17-0) vs. JAMES WINCHESTER (16-9), desetikolový netitulový souboj

Jermal Charlo / zdroj foto: ShowtimeJermal Charlo / zdroj foto: Showtime

Klasický udržovací souboj čeká na jednoho z dvojčat Charlových poté, co mu padl souboj s Johnem Molinou o titul mistra světa v lehké střední váze kvůli problémům mexického boxera s americkými úřady a zákony.

Jermall Charlo / zdroj foto: ShowtimeJermall Charlo / zdroj foto: ShowtimeJenže takové souboje jsou vždy zrádné, Charlo se chystal tři měsíce na velký souboj, ze kterého ale sešlo, aby se po menší pauze následně vrátil zpět do tréninku připravit se na Winchestera. Ten sice žádné velké výsledky nevykazuje, ale to nepříjemný „držák", který dokázal ustát všechna vypsaná kola i ranařům Glenu Tapiovi a Mattu Korobjovovi. Charla tak nečeká žádná procházka růžovou zahradou.

Jermall CHARLO: „Poté, co padl duel s Molinou, musel jsem začít zase od začátku. Ale beru to pozitivně, jsem mladý, je dobré projít si vším, co mě může obohatit o nové zkušenosti. Ne vždy totiž jde všechno podle plánu. Navíc vím, že se jednou stanu mistrem světa, nikdo mne nemůže od šance bojovat o pás světového šampióna držet věčně."

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA ZDE!

Galavečer v Carsonu / zdroj foto: ShowtimeGalavečer v Carsonu / zdroj foto: Showtime

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze