Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Životní zápas slovenského Tysona. Před Kadyrovem vyzve o pásy domácí hrozbu

  • Napsal Antonín Vavrda

Rácz s trenérem Filkou / zdroj foto: archivRácz s trenérem Filkou / zdroj foto: archivGALANTA/GROZNÉ – De facto přesně rok po nepříjemné prohře od Viktora Agateljana je zde další velká výzva pro třiadvacetiletého slovenského ranaře Roberta Rácze (21-1, 19 KO). Zpět v super střední váze vyzve ve čtvrtek 19. září o pásy WBO a IBF European svého ruského vrstevníka, Aslambeka Idigova (16-0, 7 KO).

Opět se ukázalo, jak malá je česko-slovenská špička. A jak blízko k sobě obě země mají. Před rokem byli velkými rivaly, kteří se hecovali před, během a vlastně i po vzájemném zápase. Před pár dny pak byly sparingpartnery, kdy si pomáhali navzájem.

DALŠÍ NOVINKY K RÁCZOVI:

Ústecký šikula Viktor Agateljan odboxoval tréninková kola s mužem, kterého zdolal jako vůbec první mezi profíky, Robertem Ráczem. Poskytl mu pomocnou ruku, aby chráněnec české stáje Qwert Boxing dokázal naplnit těžkou, přetěžkou zahraniční misi.

V čečenské metropoli zvítězit před zraky vůbec Ramzana Kadyrova nad místním rodákem Aslambekem Idigovem, na kterým kromě blízkého přítele Vladimira Putina drží ochranou ruku také stále vlivnější promotér Dmitrij Salita.

„Těšíme se tam, Grozné je moderní a sportovní město. Ale především se těšíme na samotný zápas. Víme, moc dobře, že na body nevyhrajeme, takže od tohoto se odvíjí také naše taktika. Myslím, že druhá polovina duelu bude rozhodující,“ řekl Profiboxing.cz ještě před víkendovým odletem do Ruska Lukáš Filka, trenér „slovenského Tysona“.

Ten jeho názor sdílí. „Jsem připravený, dlouho jsem sice neboxoval, ale to vůbec nevadí, hodlám si to užít a vyhrát,“ usmívá se Rácz, který naposledy boxoval loni 30. prosince v Lucerně. I když boxoval... O tom, jak Robert Hopp, jeho soupeř, hledal co nejrychlejší cestu k penězům a z ringu ven, už bylo napsáno více než dost.

Daleko více než tento „duel“ dalo Ráczovi posledních šest týdnů, kdy o duelu ví. Postupně trénoval doma v Lučenci, aby následně navštěvoval trnavský Spartakus Figh Gym, Gracula Gym v Banské Bystrici, KO Box Club Tomiho „Kida“ Kovácse a předně – poslední týden absolvoval v ústecké Škole Boxu Lukáše Konečného, kde si vedle Agateljana zatrénoval se Standou Eschnerem i samotným Konečným.

Rácz s Filkou v GroznémRácz s Filkou v Grozném

„Co mi Luky říkal, tak byl s Robem spokojený. Podle něj má šanci, pokud se bude držet svého plánu, který jsme na něj společně chystali,“ přiznal Filka, že si ochotně nechali poradit od nejzkušenějších česko-slovenského boxera, který má velký cit pro mapování silných a slabých stránek každého jednotlivého boxera.

„Idigov je hodně agresivní, ale dělá také dost chyb, na které jsme mi připraveni,“ má jasno Filka, sám bývalý profesionální boxer, dle kterého bude pro Rácze výhoda i skutečnost, že Rus je menší než jeho chráněnec. Do souboje super střední váhy (do 76,2 kg) vstupuje Idigov oficiálně s výškou 173 centimetrů. Slovenský ranař je o devět centimetrů vyšší.

„Beru to jako výhodu, nebudu muset tolik pracovat na tom, abych se k němu dostal, takže budu moct šetřit energii. Což je další plus, osobně mi totiž stejně vyhovují delší zápasy více,“ tvrdí slovenský talent, kterého čeká druhý zápas vypsaný na deset kol. Oba předchozí s přehledem opanoval. V prvním z nich se stal slovenským šampionem, ve druhém pak tím českým.

Rácz s Filkou v GroznémRácz s Filkou v Grozném

Nyní by mu vítězství zajistilo dokonce pozici evropského šampiona prestižních organizací WBO a IBF a tím i posun do ratingu těchto federací v super střední divizi. Divizi, která má momentálně krále v Britu Callumu Smithovi, jinak je ale velmi otevřená.

„Je to životní šance, vím, že mne ten zápas může vystřelit hodně vysoko v žebříčcích, těším se na to,“ dodává Rácz, který se dle vlastních slov poučil z chyb ze zápasu s Agateljanem, kvůli kterým prestižní střet ztratil. „Poučil jsem se,“ dodává odhodlaně.

Pokud svá slova potvrdí také v ringu proti soupeři, který přípravu absolvoval v Las Vegas pod dohledem známého kouče Kevina Barryho (vede například Josepha Parkera), pak se má česko-slovenský box nač těšit. A bude mít po čtvrtku vedle Vasila Ducára druhého boxera v elitní padesátce světového žebříčku BoxRec.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Rácz s Filkou v GroznémRácz s Filkou v Grozném

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze