Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Žhavé víkendové bitvy: soupeři si slibují brutální show, posílají do důchodu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Mormeck (vlevo) vs. Masternak / zdroj foto: Boxingscene.comMormeck (vlevo) vs. Masternak / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – O tomto víkendu sice chybí v boxerském programu vyloženě dominantní galavečer, přesto se mají fanoušci po celém světě nač těšit. Také proto je naše víkendové preview rozděleno na dva články...

V tom prvním si představíme tři zajímavé páteční souboje v křížové váze a ostrou sobotní bitvu ve střední, v tom druhém (sobotním) pak ty nejzajímavější duely v těžké divizi!

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

PÁTEK, DIFFERDANGE, LUCEMBURSKO – Ilunga Makabu (17-1) vs. Gabor Halasz (36-15), desetikolový netitulový due

Tento duel není zajímavý z toho pohledu, že by mělo jít o bitvu do krve dvou vyrovnaných soupeřů, ale právě proto, že na jedné straně stojí velký favorit, ze kterého „má bobky" celá křížová divize. Ze šestadvacetiletého Makabua se v posledních dvou letech vyklubal ničitel, se kterým si není radno zahrávat.

Dá se říct, že tato divize nyní zažívá kromě ruské invaze tu africkou, když kromě Makabua řádí Youri Kayembre Kalenga a Thabiso Mchunu.

Makabuův šestatřicetiletý soupeř z Maďarska sice už čtyři roky jen vítězí, předtím ale s favority nikdy nevydržel více jak čtyři kola. A pokud jej dokázal takto rychle poslat k zemi Polák Krzysztof Wlodarczyk, co asi s Halaszem udělá Makabu? Otázkou je: kdo se Jihoafričanovi postaví příště? Dočká se konečně velkého titulového souboje s Drozdem, nebo Lebeděvem?

PÁTEK, PAŘÍŽ, FRANCIE – Jean Marc Mormeck (37-5) vs. Mateusz Masternak (33-2), desetikolový netitulový duel

Letos v červnu se Mormeck vrátil do boxerského kolotoče vítězstvím nad Maďarem Tamasem Lodim (13-1-3), nyní mu při jeho comebacku stojí v cestě daleko těžší protivník, polský talent Mateusz Masternak. Oběma rivalům jde o hodně.

Pokud by prohrál domácí dvaačtyřicetiletý veterán, jeho kariéra je definitivně u konce, pokud jeho o patnáct let mladší protivník přezdívaný „Master", byl by také on ve velkých problémech. Tři porážky během dvou let – byť se špičkovými soupeři – to už je problém. Zvláště, pokud boxujete v tak aktuálně talentem nabité divizi, jakou je ta křížová, a pokud za vámi stoji stáj Sauerland Event, jejíž představitelé rozhodně přehnanou trpělivostí neoplývají.

„Je na čase Mormecka poslat definitivně do důchodu. Je to velký boxer, ale myslím, že mám všechno k tomu, abych zvítězil. Věřím, že jsem se dokázal ze svých porážek poučit," pronesl sedmadvacetiletý Polák na tiskové konferenci.

„Z porážky od Klička už frustrovaný nejsem, věřím, že v pátek vyhraje ten lepší z nás a že to budu já. Od posledního zápasu jsem se hodně zlepšil a Masternak to pozná. Vím, že se umím přizpůsobit stylu jakéhokoliv soupeře," kontroval francouzský ex-mistr světa v této váze.

Kromě těchto dvou bojovníků si to taktéž v křížové váze rozdají sedmatřicetiletý Francouz Zine Eddine Benmakhlouf (19-1-4) a třicetiletý Chorvat Toni Visič (15-1-15). Ve hře bude volný Mezinárodní titul WBF. Uzme ho muž, který loni v prosinci padl v souboji s Royem Jonesem juniorem, nebo tvrďák, který dokázal vzdorovat všech osm kol Italu Giacobbu Fragomenimu?

SOBOTA, BROOKLYN, NEW YORK, USA – David Lemieux (32-2) vs. Gabriel Rosado (21-8), dvanáctikolový duel o titul NABF ve střední váze

Není moc boxerů, kteří by za poslední dva roky prohráli tři své zápasy, jednou boxovali „bez výsledku" (opět prohraný souboj, i když se jednalo o bodovou krádež), a stále o ně byl mezi promotéry a fanoušky zájem a stále se drželi mezi elitou své váhy.

Osmadvacetiletý Američan Rosado takovým boxerem je. Důvod? Jeho atraktivní styl, chuť bojovat, odolnost a fakt, že se nebojí velkých jmen a výzev. Proti o tři roky mladšímu Kanaďanovi s hokejovým jménem Lemieux ale už musí rodák z Philadelphie zabrat.

„Myslím, že já i fanoušci cítí, že moje porážky s Quillinem a Lovem byly všelijaké, jen ne férové. S Charlem jsem udělal chybu, že jsem šel do lehké střední váhy, kde už nemám, co hledat. Jediný, kdo mě z posledních protivníků porazil skutečně seriozně, byl Golovkin," řekl před zápasem Rosado, který si v létě střihl souboj s Brianem Verou v nově se rodícím projektu zápasů v gladiátorských arénách bez provazů.

„Jsem rád, že se představím na galavečeru v USA, navíc coby hlavní duel v Brooklynu. Myslím, že se mají fanoušci nač těšit. Bude to brutální, to vám slibuji," kontroval Lemieux, který společně se svým týmem věří, že už dorostl do velkých duelů.

Našlápnuto měl totiž už před třemi lety, jenže tehdy na domácí půdě v Montrealu padl nejdříve s Markem Antoniem Rubiem a poté i s Joachimem Alcinem, aby poté hledal další dva roky ztracené sebevědomí. Našel ho? To uvidí fanoušci v noci na neděli...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze