Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Za Mimina a pro tituly. Lucernu opět rozbouří bojovníci a dojde také na city

Říha a Bauza na vážení / zdroj foto: czechfighters.czŘíha a Bauza na vážení / zdroj foto: czechfighters.czPRAHA – Devátý ročník tradičního galavečera bojových sportů rozezvučí večer od 19:00 hodin Velký sál Lucerny v Praze. Fanoušci se mohou těšit na celkem dvanáct zápasů v klasickém boxu, thajském boxu a K-1.

22. listopadu na stejném místě předvedli kouzlo amatérského boxu hvězdní Kubánci, kteří především výsledkově zle vyškolili mladý výběr Evropy. V tradičním termínu – 30. prosince – na tuto akci navážou hned první dva duely Galavečera profesionálního boxu a K-1.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Otevírací duel obstarají dva talenty v kategorii kadetů – Pavel Nevečeřal a Lukáš Ferneza. Boxovat se bude na 3x2 minuty a ve váze nad 75 kg. Svátky jsou prostě svátky...

Následovat bude souboj mezi českou ženskou jedničkou Martinou Schmoranzovou a nebezpečnou Polkou Hannou Soleckou. Obě dámy se potkaly letos v srpnu na mistrovství Evropské unie a z výhry se radovala Polka. Před třemi lety pak naopak na domácím turnaji Silesian Open nestačila na jinou Češku, Ester Konečnou.

Pro Schmoranzovou, nejúspěšnější českou amatérskou boxerku, půjde ve třiceti letech o druhý duel v legendární Lucerně během šesti týdnů. Právě na souboji Evropa vs. Kuba se utkala v předprogramu s Italkou Monikou Floridiovou, kterou zdolala 5-0 na body.

Dalším v pořadí bude duel v thajském boxu mezi Josefem Vítem a Jakubem Mírekem. První to bitva galavečera, kdy nejspíše dojde na vzpomínku Míry „Mimina“ Peka, který v srpnu podlehl zraněním z červencové srážky s automobilem nedaleko Žlutých lázní v Praze.

„Hodně mě jeho smrt zasáhla, přišel jsem o skvělého kamaráda, který byl neuvěřitelný. V jedné chvíli tě dokázal seřvat a pochválit zároveň,“ svěřil se v rozhovoru pro czechfighters.cz svěřenec Jiřího „Aplíka“ Apeltauera.

Toho samého „Aplíka“, který patřil mezi nejbližší kamarády Peka v ringu i mimo ring. A také ten samý „Aplík“, který už pronesl, že letošní Lucerna pro něj bude coby zápasníka poslední. Jak už jsme si u již čtyřiačtyřicetiletého veterána zvykli, ani do rozlučky s milovaným kolbištěm si nevybral žádného slabého protivníka. Trenčínský Martin Čermák toho už má na svém kontě požehnaně, navíc bude mít proti svému soupeři výškovou převahu, které umí využívat.

Apeltauer a Čermák na vážení / zdroj foto: czechfighters.czApeltauer a Čermák na vážení / zdroj foto: czechfighters.cz

„Připravuji se na něj poctivě, jako vždycky. Mohli jsme si zatrénovat i v Thajsku, takže věřím, že jsem na tom dobře,“ usmíval se před galavečerem muž, který spolupracuje mimo jiné také s mentálním koučem Marianem Jelínkem. A jelikož podobně kvalitní přípravu hlásí také jeho soupeř, máme se nač těšit.

Stejně jako v případě dalších duelů, hodně sledovaná bude určitě bitva kolosů Viktora Pavlíčka a Davida Vinše, kteří si to rozdají dle pravidel K-1. Dle nich si to rozdají před dunící arénou, kam lákají pořadatelé návštěvníky také na dress code ve stylu 30. let minulého století, se do sebe zaklesnou ve váze do 84 kg také Daniel Vítovec a slovenský nezmar Vladimír Idrányi.

Mimochodem k oblečení fanoušků se zajímavě vyjádřil v rozhovoru pro Lidovky.cz promotér večera Matouš Rajmout:

„Je až neskutečné, jak se to chytlo. Půjčovny kostýmů v Praze jsou na tento den vyprodané a na Barrandově už letos ani nemají makety samopalů, protože si to někdo údajně půjčil do „nějaké Lucerny“. Není to skvělé?“

Také on myslí na svého parťáka a kamaráda Míru Peka. Ring bude mít speciální plachtu, které bude dominovat tvář „Mimina“ a slogan „Navždy s námi“, určitě se najde prostor i na další vzpomínky, nebo medailonek.

„Určitě zavzpomíná, z celého projektu bude cítit, že byl součástí Lucerny. Jinak by to ani nešlo. Zároveň ale určitě nechceme dělat tuto Lucernu jako nějakou pietní akci. Na tom jsme se všichni shodli. Mirek boxem a Lucernou žil, což určitě trochu vidět bude, ale jak už jsem říkal, kdybychom z toho dělali pietu, tak by nás všechny poslal Mirek někam,“ dodává ale Rajmont k tomuto tématu.

Nejen z úcty k Pekovi obstarají dva hlavní, titulové souboje jeho svěřenci a chráněnci – Jan Holec (9-3-1, 5 KO) a Vladimír Říha (10-3, 5 KO).

Fightcard Lucerny 2017Fightcard Lucerny 2017

Prvně jmenovaný, který se pyšní titulem PhDr. a pracuje v Akademii věd ČR, kde dle vlastních slov „připravuje molekuly, které mají různé vlastnosti aplikovatelné například v elektronice“, si to rozdá o český pás v lehkém velteru s velezkušeným amatérským bijcem Miroslavem Šerbanem (9-1, 5 KO).

Říha přezdívaný „Rocky“ se utká o domácí titul ve střední váze s Davidem Bauzou (5-6-3, 3 KO). Pikantností duelu budiž fakt, že zatímco Holec s Říhou se připravují v pražském X-Gymu, jejich soupeři jsou tréninkoví parťáci z Boxing K.O. Zlín, kde je vede trenér Jiří Kocourek.

„Míra byl jako můj druhej táta. Naučil mě vnímat svět jinak, nutil mě autoškoly, naštvalo ho, když jsem sekl s vysokou, staral se o mě, stejně jako o ostatní kluky. Příprava bez něj je mnohem těžší, ale já doufám, že ho nezklamu. Budu si říkat, že je tam se mnou, že mi bude krýt záda, že mě bude hnát vpřed,“ dodal před Lucernou šestadvacetiletý bijec.

Jak vše dopadne, to může zjistit osobně v Lucerně, nebo sledovat od 19:00 hodin na stanici Nova Sport 1.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze