Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Za historii a také peníze. Spence hodlá důrazně zkrotit 'drzého prcka' Garciu

  • Napsal Antonín Vavrda

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comARLINGTON – Na AT&T Stadium, domovském stánku slavného celku amerického fotbalu Dallas Cowboys se v noci na neděli uskuteční nejočekávanější duel první třetiny roky 2019. Šampion IBF ve velterové váze Errol Spence Jr. (24-0, 21 KO) bude svůj titul hájit proti držiteli pásu IBF ve váze lehké Mikeymu Garciovi (39-0, 30 KO).

Už vlastně rok mluví o tom, že chce duel s Errolem Spencem. Přestože ho od tohoto kroku všichni zrazovali. Včetně rodiny. Bratra a trenéra v jedné osobě Roberta Garcii. Jenže Mikey Garcia si nedal říct. Chtěl duel s dost možná aktuálně nejlepším velterem současnosti.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přitom proč? Má 39 výher z 39 zápasů. Třicetkrát vyhrál před limitem. Je mistrem světa ve čtyřech vahách, má doma ženu a tři děti. Porazil elitní bojovníky ve všech vahách, ve kterých boxoval. V jednatřiceti letech mohl jít po zápasech, ve kterých bych v první řadě vydělal velké peníze.

Ne, že by se Spencem boxoval zadarmo. Ale to riziko...

„Je to úsměvné. Hodně bojovníků v tuto chvíli hledá své dědictví v tom, že vydělá peníze ve světle ramp. Box se pro ně stává obchodem. Netouží po titulech, po výhrách. Ale já to mám opačně. Peníze už jsem si vydělal, tituly také... a teď chci své dědictví. Chci, aby se o mém jménu mluvilo i dlouho po konci kariéry. Aby moje jméno žilo dál,“ vysvětluje své pohnutky Mikey Garcia.

Američan s mexickými kořeny. Bijec, který z lehké váhy skončil o pět kilo výše do velteru, aby se zapsal do historie. Aby vyzval muže, který dříve, nebo později zamíří do lehké střední, možná i do střední váhy. Aby vyzval muže, který v den zápasu bude výrazně větší a těžší než on sám.

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Tento rozdíl hodlá Garcia co nejvíce eliminovat.

Jak?

Už čtyři měsíce dře daleko od své rodiny pod dohledem dvojice Remi Korchemny – Victor Conte. Že vám ta jména něco říkají? Ano, jsou to muži, kteří mají coby trenér (Korchemny) a vědec (Conte) svoji dopingovou historii, spojenou s nechvalně proslulou laboratoří BALCO.

Prvně jmenovaný vedl mimo jiné elitní sprintery Dwaina Chamberse a Kell Whiteovou.

„Vím, že nemají dobrou pověst. Proto se podrobuji dopingovým testům i nad rámec svých povinností,“ říká k této spolupráci sám Garcia. Takovou mu dal ostatně Conte, nyní velký bojovník proti dopingu, podmínku pro to, aby s ním začal pracovat.

Jak se rozhodli zachovat Garciovu rychlost a výbušnost lehké váhy a přidat sílu velteru? Tak, aby se nemusel dojídat a aby se po pátečním vážení ještě více nezvětšil váhový rozdíl mezi oběma šampiony IBF (Spence drží pás ve velteru, Garcia v lehké váze)?

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Mimo jiné hypoxickými tréninky, kdy mu simulují trénink ve vysoké nadmořské výšce skrze speciální masku tak, aby měl výhodu právě umístění v této nadmořské výšce. Tak, aby si na tuto výhodu nemělo tělo možnost zvyknout.

K tomu přičtěte speciální atletické tréninky pod velením už šestaosmdesátiletým Korchemnym a Garcia by se měl v noci na neděli proměnit případně až na 36 minut na špičkovou velterovou vahu v těle té lehké.

„Bylo to hodně jiné, než na co jsem byl zvyklý. První dva dny jsem se cítil opravdu mizerně. Ale třetí den už jsem to bylo dobré. Přišlo to celkem rychle. Je příliš brzo na hodnocení, to se ukáže v ringu, ale už nyní mohu říct, že se cítím lépe než kdykoliv předtím,“ tvrdí bijec, který si z kempu odskočil v roce 2019 domů pouze jednou, na víkend, kdy slavil narozeniny jeho syn Michael Angel.

„Opravdu si nemyslím, že mu toto vše k něčemu bude až se mnou vleze do jednoho ringu,“ kontroval během tohoto týdne Spence, který hodlá rivala ztrestat za to, že se mu hodlá postavit a ještě tvrdí, že jej dokáže porazit.

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

„Není to o tom, že bych ho nerespektoval. Má za sebou skvělou kariéru. Ale ta sobotní nocí skončí,“ přidává sebevědomě devětadvacetiletý levák žijící v Desoto. Do Arlingtonu to má, jak když kamenem dohodí. Už při příjezdu obou do místa dění si užíval obrovské pozornosti fanoušků.

„Ta podpora pro mne znamená opravdu hodně. Toto je moje místo. Místo, kam patří moje srdce. Dám fanouškům skvělou show. Všem dokážu, proč jsem nejlepší ze všech v této váze. A pokud porazím Mikeyho, tak se mohu klidně nazývat nejlepším bojovníkem napříč vahami,“ má jasno bijec, který si stejně jako jeho rival vyzkouší premiéru v hlavním taháku večera na placeném kanálu (PPV), v tomto případě celostátní televize FOX Sports.

„Errol ještě pořád nepřevedl v ringu to nejlepší co v sobě má,“ přidává jeho trenér Derrick James. Jenže podobná slova zní také z druhého rohu. „Mikey chce být zapsán jako velký šampion. Chce, aby se na něj vzpomínalo za sto let, stejně jako se bude na Sugara Raye Leonarda či Roberta Durana, kteří jsou jeho velkými vzory. Z mého pohledu je nyní nejlepší velterovou vahou světa a v sobotu to dokáže,“ zaznělo od Roberta Garcii.

Spence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comSpence vs. Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Mimochodem, obě zmíněné legendy dokázaly přeskočit dvě váhy, aby se probili ke světovému titulu. Jen Durán to nevzal napřímo, ale vzal si pár zápasů na rozboxování... Stejně tak Leonard potřeboval mezi duely proti Bruci Finchovi (velter) a Marvinu Haglerovi (střední váha) jeden „přípravný“ souboj.

Garcia jde přímo. Jak si poradí?

To fanoušci v Česku mohou sledovat jen prostřednictvím streamů, ideální cesta je skrze www.vringe.com, přenos žádná tuzemská televize bohužel nechystá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze