Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Z Rhode Island do světa? Andrade už hledá Canela, Parker chce odvetu s Whytem

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker vs. Leapai / zdroj foto: Boxingscene.comParker vs. Leapai / zdroj foto: Boxingscene.comPROVIDENCE – Další galavečer DAZN a Matchroom Boxing budou moct sledovat fanoušci profesionálního boxu v noci na neděli v Providence na Rhode Island. V hlavním taháku si to o pás WBO ve střední váze rozdají šampion Demetrius Andrade (27-0, 14 KO) a vyzývatel Maciej Sulecki (28-1, 11 KO).

Nejen o tomto souboji bude akce ze zajímavě („sportovně) pojmenované arény Dunkin Donuts Center.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

KHALID YAFAI (25-0, 15 KO) vs. NORBELTO JIMENEZ (29-8-4, 16 KO) – o titul mistra světa WBA v super muší váze

Pátá obhajoba mistrovského titulu čeká na třicetiletého Brita Khalida Yafaie. Soupeřem mu bude zhruba rok neaktivní Dominikánec Norbelto Jimenez, který toho v osmadvaceti letech stihl v profesionálním ringu nemálo, navíc od roku 2011 nepohrál. Na druhou stranu bijec, který nasbíral svých osm porážek v prvních jedenácti duelech kariéry, dosud nikdy nepotkal nikoho kvalitami alespoň trochu se blížícího k Yafaiovi.

Yafai vs. Jimenez / zdroj foto: Boxingscene.comYafai vs. Jimenez / zdroj foto: Boxingscene.com

Yafai vs. Jimenez / zdroj foto: Boxingscene.comYafai vs. Jimenez / zdroj foto: Boxingscene.com

Ten přesto soupeře nepodceňuje. „Jeho rekord klame. Navíc před čtyřmi lety remizoval s tehdejším šampionem Koheiem Konem a to na jeho půdě, takže to o něčem svědčí. Pro mě je to hodně zajímavý soupeř, ale jdu si pro triumf, chci obhájit titul a poté se uvidí, co mne bude čekat dál. V hlavě mám jen a pouze jeho,“ má jasno Yafai, který se vrací do ringu po kratší pauze způsobené zranění ruky.

JOSEPH PARKER (25-2, 19 KO) vs. ALEX LEAPAI (32-7-4, 26 KO) – dvanáctikolový netitulový duel v těžké váze

Nepříjemný rok 2018 má za sebou bývalý šampion WBO v těžké váze. Nejprve padl v březnu s tehdejším králem divize Anthonym Joshuou, aby následně nestačil také na jeho krajana Dilliana Whyta, který jej poprvé v kariéře dokázal poslat také do počítání.

Na konci roku chytil sice vítěznou slinu povinným vítězstvím nad Alexandrem Floresem, poté ale čekal na další šanci. Mimo jiné také proto, že se stal volným hráčem na boxerském trhu a rozmýšlel se, jakým se směrem se vydá dál. Nakonec se rozhodl pro nabídku od Matchroom Boxing a DAZN.

První zkouškou měl být zkušený Američan Eric Molina, ten se ale zranil, a tak si Novozélanďan Parker střihne souboj s Australanem Alexem Leapaiem. V derby proti bývalému neúspěšnému vyzývateli o titul mistra světa je jasným favoritem.

„Jsem nadšený z tohoto partnerství (DAZN a Matchroom Boxing). Vím, že je to můj první zápas pod touto smlouvou, ale vím, že pokud budu pokračovat ve svých výkonech a budu vypadat dobře, tak se mi povede dostat k velkým soubojům,“ usmíval se v Providence stále teprve sedmadvacetiletý bijec.

Andrade vs. Sulecki / zdroj foto: Boxingscene.comAndrade vs. Sulecki / zdroj foto: Boxingscene.com

Andrade vs. Sulecki / zdroj foto: Boxingscene.comAndrade vs. Sulecki / zdroj foto: Boxingscene.com

A jaké velké zápasy by jej zajímaly? „Vím, že Dillian Whyte touží po titulové bitvě a také si ji zaslouží. Pokud ji ale nedostane, rád bych odvetu. Nezpochybňuji výsledek, v ten den byl lepší, ale cítím, že ho mohu porazit. A chci to ukázat,“ přidal „JoJo“ s tím, že jej zajímají ještě dvě odvety. Shodou okolností s bijci, kteří si mají dát v listopadu vlastní druhé dostaveníčko – Ruiz Jr. vs Joshua.

Prvně jmenovaného totiž dokázal v zápase o volný pás WBO v prosinci 2016 těsně 2-0 porazit, s druhým loni padl. „Andy si myslí, že mne porazil. A já vím, že jsem ho porazil. Ale nemám problém se s ním utkat podruhé. A mám takový dojem, že on po tomto duelu touží také,“ dodal Parker.

Ten tak má na další rok, rok a půl co dělat. Nejdříve ale musí zdolat o dvanáct let staršího Leapaie, se kterým se už v minulosti vyzývali, ke střetu ale nikdy nedošlo. A s ohledem na skutečnost, jak jsou nyní rozdány karty, je Australan se samojským kořeny jasným outsiderem.

DEMETRIUS ANDRADE (27-0, 14 KO) vs. MACIEJ SULECKI (28-1, 11 KO) – o titul mistra světa WBO ve střední váze

Walter Kautondokwa, Artur Akavov a nyní Maciej Sulecki. Toť soupeři v bojích o světový pás ve střední váze pro levorukého Američana Demetria Andradeho. Ten platí za nesmírně šikovného a talentovaného bojovníka, ovšem svým stylem a také vystupováním ne až tak atraktivním.

Parke vs. Leapai / zdroj foto: Boxingscene.comParke vs. Leapai / zdroj foto: Boxingscene.com

Prostě příliš velké riziko za málo odměny. To by se ale mohlo změnit po víkendu. Respektive se změnilo už ve chvíli, kdy se Andrade zapojil do projektu DAZN a poté k němu přibyli Mexičan Canelo Alvarez i Kazach Gennadij Golovkin.

Ano, obecně se čeká, že ti dva v září završí trilogii. Jenže existuje také varianta, že Andrade přejede Suleckiho a na podzim právě on vyzve jednoho z této hvězdné dvojice. Pravděpodobněji pak tu mexickou.

„Sulecki? Nevidím na něm nic zvláštního. Kdyby ano, byl by neporaženým mistrem světa a já vyzývatelem. Ale je to opačně,“ usmíval se před víkendem sebevědomě Andrade, kterého čeká bitva v rodném městě a před plánovanou návštěvou zhruba sedm tisíc fanoušků. „V Polsku máme přísloví – Pýcha předchází pád,“ kontroval stroze Sulecki, který coby neznámý bijec loni v dubnu potrápil i přes počítání Američana Daniela Jacobse.

„Nemohu se dočkat na zápas před svými fanoušky. Ukážu to nejlepší z Demetria Andradeho a ukážu, že si zasloužím stanout v září v T-Mobile Arena v Las Vegas proti Canelu Alvarezovi. Nechápejte mne špatně, ale takto to vidím já,“ přidal šampion WBO, který má momentálně v držení jediný pás světového šampiona, jenže hvězdnému Mexičanovi chybí. Ne, že by mu na tom tak záleželo, ale i on mimo jiné touží po tom zapsat se do historie jako boxer, který sjednotil tituly.

To ale také Andrade. Nejdříve si ale musí poradit se Suleckim. Kdo bude slavit? To zjistíme v noci na neděli, galavečer žádná tuzemská televize nevysílá, streamy budou k dispozici například na www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze