Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Youtubeři jsou zde: Paul si jde pro vykoupení a Briggs tvrdí: může být šampion!

KSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comKSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – Očekávaná odveta mezi dvěma youtuberskými hvězdami KSI (Olajide William Olatunji) a Loganem Paulem je zde. Dnes v noci si to rozdají coby hlavní protagonisté galavečera DAZN a Matchroom Boxing v legendárním Staples Center.

Boxovali tu ti nejlepší z nejlepších. V roce 2003 tu svedli legendární bitvu například i Lennox Lewis a Vitalij Kličko.

VÍCE K ZÁPASU KSI VS. PAUL:

Jenže ani oni neměli to, co mají mladé youtuberské hvězdy KSI a Logan Paul. Přes 40 milionů sledujících na této platformě (další miliony mají na Instagramu, Facebooku či Twitteru). Ani oni neměli potenciál jedním zápasem vydělat doslova stovky miliony dolarů.

Peníze, které vlastně mohou hodně vylepšit (ne-li zachránit) roční příjmy streamingové platformy DAZN. Protože světe div se, volně ke shlédnutí tento duel nebude. Dají se čekat velké manévry. Těch, kteří budou chtít duel šířit pirátsky a volně pro všechny. A těch, kteří proti tomu budou bojovat.

Tohle ani jednoho z bojovníků nezajímá. Byť ne všichni je bojovníky nazývají. Kritiků je hodně. Ovšem i těch, kteří oba podporují. Včetně slavného Američana Shannona Briggse, který pro příští rok chystá velký comeback a který bude v rohu čtyřiadvacetiletého krajana.

„Ten kluk má všechno. Má více peněz než my všichni dohromady. Má špičkové trenéry, top masérku, top doplňky stravy, top jídlo, top jídlo. Má vše pro to, aby byl do tří, pěti let šampionem těžké váhy. A pokud ne, bude soupeřit s těmi nejlepšími boxery planety. Je hezký, je bílý, dobře mluví, nemá tetování. A v minulosti udělal chyby,“ vychvaluje Paula už sedmačtyřicetiletý veterán.

KSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comKSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

KSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comKSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Ano, jedna chyba se s Paulem táhne už přes dva roky. On sám tvrdí, že právě ta ho přivedla do boxerského ringu, kde hledá vykoupení. Psal se prosinec 2017, kdy se vydal s partou kamarádů do „lesa sebevrahů“ (Aokigahara u Tokia), kde natočil posměšné video s oběšeným mužem v zádech.

Přišel o fanoušky. O sponzory včetně partnerství s gigantem Googlem. Vypadalo to, že končí. Jenže Paul se rozhodl bojovat.

Právě dnešní soupeř, byť se nemají rádi, vjíždějí si do vlasů, kdykoliv to jde, mu dal vlastně šanci. Když se jejich hecování přeneslo do boxerského ringu. Jejich loňskou bitvu v Manchesteru odsuzoval i jejich současný promotér Eddie Hearn. Jenže oba mladíci předvedli solidní výkon, výkon, který skončil remízou. A již před ní se mluvilo o odvetě. Odvetu, na kterou dochází právě nyní.

„Musím říct, že tiskovky s ním byly náročné. Občas se ve mne objevil ten starý Logan Paul, kterého nemiluji. Nechci ho v sobě. Ukazuje to, co bylo před Tokiem, kdy bych udělal a řekl cokoliv. Cokoliv, co jsem chtěl. Ukazoval jsem, že já mám všechno, vy nic. Jenže Tokio mi ukázalo, že mi chyběla pokora. Byla to facka do obličeje,“ přiznává s odstupem času ve svém sídle v LA za více než 6 milionů dolarů.

Na to si vydělal společně se svým mladším bratrem Jakem, se kterými dokázali během osmi let díky parodickým videím nashromáždit na Youtube přes 4 tisíce sledujících. Bylo jim to málo. Jejich boom přišel s nástupem další sociální sítě Vine.

„Proč se nám tak daří. Jsem sportovec, vtipný, kreativní, umím vyprávět příběhy, jsem sympatický, umím zpívat. Umím jednat, umím si ze sebe udělat srandu. Nevím, jestli někdo jiný něco podobného dovede. Navíc makám, pořád,“ hledal důvody, proč právě on je na sociálních sítích tak úspěšný.

KSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comKSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

KSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comKSI a Paul na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Mimochodem, zatímco za tento duel mají oba – on i o necelé dva roky starší KSI – garantovaných 900 tisíc dolarů, on sám si dokáže za rok vydělat díky Youtube kolem šesti, sedmi milionů dolarů. Jenže ještě daleko více mu vydělává jeho oděvní značka Maverick.

„Ale až box mi dává šanci ukázat, kdo skutečně jsem. Udělal ze mne lepšího člověka,“ má jasno Paul. „Ten kluk je ochotný se nechat zabít, protože to je každý, kdo vleze do ringu. Má koule,“ chválí jej opakovaně Briggs.

„Vím, že oba chtějí opravdu vyhrát, ale rozhodně nejsou tak dobří, jak si v tuto chvíli myslí, že jsou. Ale uvidíme, co se stane, až je zasáhne realita světa. Určitě mne některé věci, které před duelem dělali, nepotěšili. Pořád se o boxu hodně učí, nerespektují jej natolik, jak by měli,“ přidává přece jen kritičtěji Eddie Hearn.

Tomu se nelíbilo především to, že si oba vyhrožovali smrtí. S ohledem na poslední úmrtí v ringu příliš ostrá slova na citlivou strunu.

Logan Paul už jednou hranici překročil. Ukáže dnes v noci, že se skutečně poučil? Najde své vykoupení a bude případně v kariéře pokračovat? Nebo jej zkrotí jeho britský rival, díky kterému tuto druhou šanci dostal?

To zjistíme dnes v noci. Pomocí streamů, pokud se k nim bude možno dostat.

V rámci galavečera se pak mohou fanoušci těšit na světového šampiony Devina Haneyho (WBC, lehká váha) či Billa Joa Saunderse (WBO, super střední váha).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze