Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Wilder stále varuje před Gavernem, Porter s Brookem slibují válku

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder vs. Gavern / zdroj foto: ShowtimeCARSON – Celkem dvanáct boxerských zápasů naplánovala stáj Golden Boy Promotions na otevřený stadion StubHub Center v kalifornském Carsonu. Kromě televizní karty, jenže vyvrcholí duelem Shawn Porter vs. Kell Brook, zajímá hodně fanoušků také duel těžkých vah Deontay Wilder vs. Jason Gavern.

„Je to nebezpečí, hodně riskuji," prohlásil Wilder (31-0) po oznámení souboje s Gavernem (25-4-16). Kde kdo by si mohl říct, že mluví o velkém titulovém duelu, po kterém tak touží. Ve skutečnosti jde ale o střet, který se upekl před dvěma týdny a o kterém neví Wilder déle než měsíc a Gavern pár dní.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ti, kteří sledují box pravidelně, tak moc dobře tuší, jak tento „zápas" může dopadnout. Wilder vyhraje rychlým knockoutem, Gavern se bude snažit si odnést z ringu co nejmenší bolest hlavy a knockoutový specialista bude moct dál prohlašovat do světa, jak je připraven porazit všechny soupeře a nejlépe v jednom dni.

Bika vs. Dirrell II. / zdroj foto: ShowtimeOstatně to činí již nyní. Kromě přehnaného respektu ke Gavernovi – který pokud by měl dostatek času na přípravu, je nebezpečným boxerem, jeho styl je ale bohužel pro něj jako ušitý na míru pro více jak dvoumetrového Wildera – totiž oznámení toto „šlágru" otevřelo rodákovi z Tuscaloosy možnost proprat veřejně nejedno jméno soupeře.

Takže – o Tysonu Furym pronesl, že k tomu, aby si to s ním rozdal, nepotřebuje ani boxerský ring. O Shannonu Briggsi prohlásil, že je hlupák, který dělá šaškárny, aby si vydobil možnost utkat s Vladimirem Kličkem, ale na zápas s ním zatím neukázal po návratu mezi šestnácti provazy nic pořádného.

A pochopitelně ani obrovitého Ukrajince nenechal v klidu. „Myslím, že se mě bojí. Všichni chtějí ten boj vidět, on chce boxovat v Americe, ale ne se mnou. Myslím ale, že se mi nemůže vyhýbat večně, nechci aby to mezi námi dopadlo jako mezi Mayweatherem a Pacquiaem," ukázal opětovně – dle některých – svojí soudnost „Bronzový Bombarďák".

Breazeale vs. Zumbrun / zdroj foto: ShowtimeŽe se mu sám nabízel místo Gaverna o poznání agresivnější a nebezpečnější Amir Mansour už ale raději nechal vytáhlý bronzový medailista z olympiády v Pekingu bez reakce. Té se naopak dočkal od Gaverna, se kterým mimo jiné v minulosti Mansour i Wilder trénovali a prvně jmenovaný ho následně coby také narychlo povolaného náhradníka knockoutoval v prvním kole.

„Je pro mě coby bývalého policistu ctí, že se mohu objevit na takovém galavečeru, navíc proti tak skvělému soupeři s tak působivým rekordem. Ale já mám rád výzvy a už se těším, až předvedu velkou show," pronesl sedmatřicetiletý veterán, který umí překvapit, stejně jako vyhořet. Jakou svojí stránku ukáže v noci na neděli?

Podobnou otázku si kladou fanoušci v případě souboje dalšího neporaženého obrovitého Američana Dominika Breazeala (11-0), kterého vyzve už jednačtyřicetiletý Billy Zumbrun (27-1-13). Ten ale nestál v ringu už více jak rok a tak se od rozhodně nečekají zázraky. Důvod proč byl favorizovanému soupeři předhozený lze najít v jeho odolnosti.

Figueroa vs. Estrada / zdroj foto: Showtime„V této fázi jeho kariéry je to přesně ten typ zápasu, který potřebuje. Nejde o výhru, nebo prohru, ale o to, jak Dominic vítězství dosáhne a co z toho vyplyne. Je to o jeho růstu a přípravě na budoucí zápasy o světové tituly," pronesl k souboji kouč olympionika z Londýna John Bray.

Na vrchol naopak už dokráčel muž, který se stal tváří a hlavní hvězdou galavečera a o kterém se stále více mluví s ohledem na případný šlágr s Floydem Mayweatherem, Shawn Porter (24-1-0). Tahle šestadvacetiletá mlátička z Akronu dělá pokrok každým dalším zápasem a po dubnové demolici Paulieho Malignaggiho dostává další kořist – neporaženého Brita Kella Brooka (32-0).

Jeho zápasový rekord je sice ještě působivější, než ten Portera, příliš kvalitních soupeřů v něm ale nenajdete. Také proto bere hodně lidí tento souboj jen jako Američanovu povinnost vůči organizaci IBF, jejíž titul ve velteru obhajuje, než extrémně těžkou životní zkoušku. Brook je totiž jedničkou této federace a tudíž povinným vyzývatelem.

Porter vs. Brook / zdroj foto: Showtime„Jsem technický boxer, vím, s čím na mě Porter vyrukuje, a vím, jak na něj. Odmítám myšlenky na porážku, bude to velká show. Takže Američané, přichystejte si popcorn a colu a užijte si tento zápas. Zápas, ze kterého odejdu coby šampion," nechal se slyšet osmadvacetiletý britský boxer.

„Jsem si jistý sám sebou, ale nejsem nafoukaný, svého soupeře respektuji, bude vzrušující vyhrát těžký zápas proti těžkému soupeři. A že jsem příliš čitelný. Myslím, že Brook bude překvapený, kolik stylů na něj mám připravených," kontroval obhájce titulu, kterého vede jeho otec Kenny. Jejich vztah zatím funguje stoprocentně – a to ať při pohledu z dálky, tak zblízka.

Budou moct slavi také v noci na neděli? To bohužel uvidí čeští fanoušci boxu pouze na streamech, žádná tuzemská televize galavečer stanice Showtime tentokrát nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Porter vs. Brook / zdroj foto: Showtime

Kell Brook / zdroj foto: Showtime

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze