Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vztek z nich stříká. Lopéz a Kambosos Jr. se těší, až soupeře ztrestají za příkoří

  • Napsal Antonín Vavrda

Lopez a Kambosos na váze / zdroj foto: Matchroom BoxingLopez a Kambosos na váze / zdroj foto: Matchroom BoxingV newyorské Madison Square Garden bude dnes v noci pořádně horko. Hlavní část galavečer DAZN a Matchroom Boxing startuje sice už ve 2:00 hodin, ale zhruba o dvě hodiny později to teprve začne řádně vřít. Do jednoho ringu vstoupí George Kambosos Jr. (19-0, 10 KO) a Téofimo Lopéz (16-0, 12 KO). Favoritem většiny je prvně jmenovaný šampion WBA, IBF a WBO v lehké váze. Ale…

Na začátek je třeba říct: čtyřiadvacetiletý Lopéz není šampionem WBC. Federace mu sice přiřkla pás WBC Franchise, ale ani to není přesné, s ohledem na skutečnost, že ten nelze vybojoval v ringu a že ho před jejich vzájemným soubojem držel Ukrajinec Vasyl Lomačenko. Tentokrát ale už ve hře nebude.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

To ale nic nemění na tom, že se máme nač těšit. Vždyť tento duel se měl uskutečnit už tolikrát. V únoru tohoto roku vyhrála dražbu na souboj společnost Triller, která nabídla astronomických 6,018 milionů dolarů. Jenže jej nebyla schopna ani v několika termínech uskutečnit. Do hry se vložili právníci.

V říjnu o pořadatelství Triller přišel a získal ho Matchroom Boxing, který nabídl v dražbě 3,506 milionů dolarů. Ano, oba borci si nakonec rozdělí o polovinu menší peníze (Lopéz 2 278 900 dolarů, Kambosos 1 227 100 dolarů), ale to je oběma tak nějak jedno. Chtějí rivala ztrestat.

„Neviděl jsem své děti pořádně vlastně téměř rok. Pořád se na ten duel chystám. Dokonce jsem v červnu už v Americe, když oni přišli s tím, že mám covid. Ani tehdy jsem nedal nohy nahoru, šel jsem po té zprávě opět trénovat. Když jsem se vrátil domů, musel jsem do povinné dvoutýdenní karantény. A další dva týdny mi trvalo, než jsem chytil doma rytmus s manželkou a dětmi. Tak rychle rostou,“ svěřil se v tomto týdnu osmadvacetiletý Kambosos The Ring.

Zároveň ale dodává: „Není to pro mě osobní. To on má v hlavě bludiště. Dívá se mi přes rameno, myslí, že to bude snadné. Klidně, o to snadnější to bude pro mě. Už když jsem byl mladý, tak jsem byl přehlížený, šikanovaný za to, že jsem byl vysoký a hubený jako nyní. Byl jsem Georgie Porgy. A vyrostl ze mě Divoký Kambosos. Všechna ta šikana mě zocelila. A dneska vyhraji pro své děti i pro všechny ty děti, které kdy byly šikanované. Tahle bolest ve mně zůstala. A dnes ji ze sebe pustím ven.“

„To pro mě to osobní je,“ neskrývá naopak šampion tří federací (a The Ring) a jednička lehké váhy. Mimo ring veselý a usměvavý stále teprve čtyřiadvacetiletý mladík nemá sobotního soupeře rád. Proč? Protože si otevřel pusu na něj, ale především jeho rodiče právě půl roku zpět, když se svět i Kambosos dozvěděli, že má Lopéz koronavirus.

„Nebudu říkat, že ho nenávidím, to je až moc silné slovo, které nerad používám. Dávám každému jeho šanci. Ale nikdo nesmí urážet moji rodinu. Urážel moji matku, mého otce, když je potkal tehdy v hotelovém baru, a to se mi nelíbí. Opravdu, zvláště, když mluvil o mé nemoci a skoro to vypadalo, že by ji přál i jim. Chci mu ublížit. Hodně. Tentokrát nebudu The Takover, tentokrát budu Šílený Téofimo Lopéz,“ vysvětlil svůj postoj muž, který zatím v profiringu odboxoval „jen“ 72 kol.

Jeho soupeř 118. Posledních 22 pak proti kvalitním soupeřům – nejprve v prosinci 2019 zdolal právě v Madison Square Garden Mickeyho Beye, v říjnu loňského roku si poradil ve Wembley s Leem Selbym.

„Tim Tszyu má můj obrovský respekt, je blízko zápasu o titul mistra světa. Ale já už v něm jsem. A nedostal jsem se k němu skrze soupeře na domácí půdě, které mi promotér přiveze, abych proti nim vypadal dobře. Ne, šel jsem si pro svoji šanci skrze těžké bitvy v zámoří. A díky tomu také cítím obrovskou podporu svých krajanů. Nemohu je zklamat. Chci se vrátit zpět do vlasti s těmi krásnými pásy kolem ramen,“ připomíná Kambosos fakt, že není žádným papírovým vyzývatelem.

„Jsem ve všem lepší. Jsem rychlejší, výbušnější. Všichni mluví o síle jeho úderů, ale všichni, kdo se mnou stáli v ringu a dostali se pod můj tlak moc dobře ví, jak tvrdý úder mám já. Spároval jsem s velterovými i středními vahami a trefoval je takovými údery, až tomu nemohli uvěřit. Jsem skvěle připraven, uvidíte sami,“ přidává směrem především k zámořským expertům, kteří povětšinou tipují nejen Lopézovo vítězství, ale jeho triumf před limitem.

„Nemá tušení, co ho čeká. Nemá na mě. Jsem stejná šelma, jako když jsem se naposledy ve čtrnácti pral na ulici – a věřte, pro toho druhého kluka to nedopadlo vůbec dobře – ale jsem jiné, ostřejší zvíře než tehdy. Kambosos za vše, co řekl, co udělal, zaplatí. On si myslí, že je nade všemi, já se nosím stejně jako ostatní, protože je jedno, zda jste údržbář, nebo generální ředitel nadnárodní společnosti. Zaplatí za svoji pýchu,“ zakončil slovní výměny názorů Lopéz.

Za pár hodin zjistíme, na čí slova dojde. Jedno je jisté – nuda to rozhodně nebude.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze