Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vybojuje si Murray zápas s Golovkinem? V sobotu se vrací také Ruiz

  • Napsal Antonín Vavrda

Martin Murray v Monte Carlu boxovat proti robotovi. Příprava na Golovkina?PRAHA – Šlágr víkendu sice fanoušky čeká již v pátek večer, několik zajímavých galavečerů nabídne ale také sobotní boxerský program. Jaký? O tom následující řádky...

GALAVEČER V MONTE CARLU, MONAKO

Martin Murray (28-1-1) vs. Domenico Spada (39-5), Hekkie Budler (26-1) vs. Xiong Zhao Zhong (24-1-5)

Už si na to budeme muset zvyknout, v malém evropském knížectví se odehrávají velké boxerské show. Vždyť v únoru se sem má opět vrátit také Gennadij Golovkin. Proti komu? Vše je naplánováno na to, aby proti Britu Murraymu. Ten ale nejdříve musí porazit nebezpečného Itala Spadu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Těším se na rok 2015, je tam přede mnou výhled na několik zajímavých duelů, ale nejdříve se musím vypořádat se Spadou," řekl před zápasem dvaatřicetiletý rodák ze St. Helens, který je momentálně jednoznačně nejlepší střední vahou, která nikdy neměla v držení regulérní titul mistra světa. A o dva roky starší Ital mu v cestě ke snu chce zabránit i nyní. „Chci dát lidem show, doufám, že Martin bude chtít bojovat," nechal se slyšet Spada.

Ve druhém hlavním duelu půjde o dva tituly v nejnižší váhové divizi, které bude hájit Jihoafričan Budler, který je v šestadvaceti letech na svém vrcholu. A nehodlá z něj slézt. „Je pro mě čest bojovat proti šampionovi, bude to skutečná válka, budou létat bomby," pronesl k zápasu i soupeři uctivá slova Budler. Jeho protivník je totiž také bývalým světovým šampionem.

Na galavečeru ale budou stát za to i další zápasy, ve kterých se představí neporažení Ryno Liebenberg proti Eleiderovi Alvarezovi, Randy Caballero, nebo v zajímavém duelu středních vah Sergej Chomickij proti Nicku Blackwellovi.

GALAVEČER V BUDVĚ, ČERNÁ HORA

Ne, nespletli jsme se. I tento večer se rozhodně zaslouží zmínit. Vždyť se na něm představí jistí Nikola Sjekloca (27-2) a Dejan Zlaticanin (19-0). Že vám ta jména něco říkají? Aby ne. Prvně jmenovaný v květnu srdnatě vzdoroval Arthuru Abrahomovi, druhý si dojel do Glasgow pro skalp Rickyho Burnse. Nyní se oba představí domácím fanouškům proti slabším soupeřům, bude ale zajímavé sledovat, jestli roli jasných favoritů zvládnou.

GALAVEČER V LIVERPOOLU, ANGLIE

Frank Warren umí pořádat velké top show, ale ty menší večery, kde se představují především plánované budoucí naděje boxu. Do této kategorie se dá zařadit i sobotní večer z Liverpoolu. Proč jej zmiňujeme?

Na ostrovech je opět Štěpán Horváth (12-4), který by rád proti Liamu Williamsovi (10-1-0) konečně zastavil sérii porážek. A kde jinde by se mu to mělo povést, než v Anglii, kde si zápasy s Maxwellem, Buglionim i Eubankem (17-0) udělal velmi slušné jméno. Posledně jmenovaný bude navíc boxovat také, na listopadový šlágr s Billem Joem Saundersem jej má připravit technický Němec Florian Wildenhof (18-3).

GALAVEČER Z FRESNA, KALIFORNIE, USA

Galavečer pod hlavičkou Top Ranku je sice postavený pro hlavní fight mezi Josem Carlosem Ramirezem (11-0) a Davidem Rodelou (17-3-9), fanoušky v Evropě bude ale více zajímat jiný souboj. V něm se představí po téměř půlroční pauze talentovaná mexická těžká váha Andy Ruiz jr. (22-0). Toho čeká urostlý (135 kg!) americký veterán Kenny Lemos (12-2-8).

Ten sice budí hrůzu spíše svým zjevem, než výkony, na druhou stranu, rozhodně to není boxer, kterého je radno podcenit. S ohledem na postavy obou bojovníků i sílu jejich úderů se dá čekat zajímavá a tvrdá štípaná, která by ale neměla trvat déle, než tři, čtyři kola. Pochopitelně s vítězem v podobě Ruize, který už začíná pošilhávat po větších zápasech, zatímco manažer Bob Arum se jej snaží ještě brzdit.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze