Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vše začal McGregor. Za něj si to nyní Lobov a Malignaggi rozdají na férovku bez rukavic

  • Napsal Antonín Vavrda

Lobov vs. Malignaggi na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comLobov vs. Malignaggi na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comTAMPA – Američan s italskými kořeny Paul Malignaggi si před lety „otevřel účet“ s hvězdným Irem Conorem McGregorem. V noci na neděli si to zatím rozdá s jeho velkým kamarádem Arťomem Lobovem dle pravidel Bare Knuckle FC alias v lize „holých kloubů“.

Celý příběh Arťoma Lobova a Paulieho Malignaggiho začal úplně jinde než vzájemnou hádkou, potyčkou či podobně. Ne, odstartoval u jistého Ira s příliš velkým egem. Conor McGregor si totiž před dvěma lety usmyslel, že mu je rybníček jménem UFC malý (a ne zase tolik výdělečný), a rozhodl se vyzvat neporaženou legendu boxu, Floyda Mayweather Jr.

K tréninku si přizval bývalého šampiona dvou vah a toho času především už televizního experta Paulieho Malignaggiho, který když nastupoval do letadla směr Las Vegas zcela jistě netušil, že tahle cesta mu přinese více než „pár dolarů“ za sparing s bojovníkem, který se nikdy předtím čistě profesionálnímu boxu nevěnoval.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Letěl jsem několik hodin, působil na mě časový posun. Nebyl jsem několik měsíců v tréninku a ihned po příletu mě postavili do ringu s McGregorem. Bylo tam několik kamer, ale byl jsem ujištěn, že záznam je pouze pro osobní potřeby,“ komentoval tehdy Malignaggi nahrávku, ve které jej irská hvězda UFC boxersky převyšuje o třídu a ve které jde dokonce na podlahu ringu.

On, Paulie Malignaggi, bývalý šampion lehké velterové i velterové váhy. Jestli jej více naštvalo nefér chování Irova týmu, nebo jeho vlastní zostuzené ego lze jen těžko posoudit. Jisté ale je, že poté začal svého bývalého „parťáka“ nenávidět více než kohokoliv na světě, možná dokonce i více než bývalého protivníka v ringu, Adriena Bronera.

Malignaggi se snažil k zápasu s Conorem dostat všemi směry, leč marně. Diváky a promotéry tento zápas prostě a jasně nezajímal. Pomstít se ale musel.

Arťom Lobov (13-15), původem Rus, který však dlouhá léta žije v Dublinu, je bývalý zápasník UFC v pérové váze (shoduje se zhruba s velterovou v boxu).

Své popularity dosáhl zejména díky přátelství s již zmiňovaným Conorem McGregorem, ale také díky své obrovské tvrdosti, kterou se prezentuje v každém svém zápase. V nejslavnější lize MMA se mu ale vůbec nedařilo. Ze sedmi soubojů našel přemožitele hned v pěti případech a když v říjnu loňského roku opět prohrál (a téměř dva roky v UFC nezvítězil), došla všem trpělivost.

Paul Malignaggi na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comPaul Malignaggi na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Lobovovi neprodloužili smlouvu. Dlužno ovšem dodat, že i přes svou negativní bilanci jej před limitem dokázal porazit jen jeden člověk (v UFC vždy dobojoval do konce), a tak o jeho tvrdosti nemůže být ani pochyb.

Dvaatřicetileté „Ruské Kladivo“ udělala to nejlepší možné rozhodnutí. Nabídl svoji tvrdou hlavu a pěsti do nově se rozrůstající Bare Knuckle Fighting Championship (BKFC). Promotérská organizace, která se pyšní tím, že je první svého druhu, která pořádá legálně zápasy v boxu bez rukavic.

Hned na svém prvním turnaji byl hlavní hvězdou večera a svému novému chlebodárci nezůstal nic dlužen. V neuvěřitelně tvrdém a krvavém souboji porazil svého soka a vysloužil si obrovský respekt. Teď, o necelé tři měsíce později, se pod floridským žhavým sluncem v Tampě postaví do ringu znovu. Proti Malignaggimu, kterého Bare Knuckle podepsalo právě, a hlavně kvůli tomuto střetu.

Nebo kvůli němu přišel on do této organizace? To je jedno, každopádně všichni dostali to, co chtěli. Lobov zajímavého protivníka, Malignaggi má šanci se přiblížit případně McGregorovi, Bare Knuckle příběh a hlavní tahák večera.

„Všechno, co jsem chtěl říct, jsem řekl již dříve. Teď za mě budou mluvit pěsti. V sobotu večer vám ukážu, co se stane, když si na mě budete otevírat hubu stejně jako on. Tenhle chlap právě vstal z gauče a jediný důvod, proč je tady, jsou peníze. V sobotu si on vydělá pěkné peníze, já mu za to udělám nové díry do hlavy a odejdu domů šťastný,” komentoval duel na tiskové konferenci Lobov, který si mimo jiné stihl „popovídat“ i s bývalým šampionem super střední váhy Jamesem DeGalem, který do Tampy přijel jako podporovatel Malignaggiho.

Arťom Lobov na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comArťom Lobov na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

„Zmlátím ho jako jeho otec, vymlátím z něj všechny ty sračky. Proč to udělám? Protože vy pánové jste začali s těmi sračkami, a ne já. Mluví tady o tom, že já jsi jdu pro peníze, ale pro něj je to největší zápas jeho kariéry. Drž hubu a vypadni. Já nepotřebuju peníze, já je miluju. Narozdíl od tebe, protože jak se na tebe dívám, tak ty je potřebuješ,” kontroval divoce osmatřicetiletý Malignaggi, který mimo jiné v minulosti nejen, že plivnul na svého sobotního protivníka, ale dokonce prohlásil, že by plivl i na jeho matku, kdyby na to došlo.

Kdo nakonec vyhraje? Dle většiny lidí expertů má větší šanci Lobov, který se sice v boxerské technice svému soupeři nedokáže vyrovnat, ale zcela jistě je na jeho straně tvrdost a je takřka nemožné, jej knockoutovat. Další jeho výhodou je i fakt, že v BKFC již jeden velice tvrdý souboj za sebou má, a i přes četná zranění jej dokázal dotáhnout do vítězného konce.

Jak řekl Bobby Gunn, legenda tohoto brutálního sportu (a bývalý neúspěšný vyzývatel o pás mistra světa v boxerské polotěžké váze): „Souboj holých pěstí je naprosto jiný sport než box.“

VÍCE O BARE KNUCKLE FC ČTĚTE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze