Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Viva Las Rigas! Semifinále WBSS Briedis-Glowacki a Dorticos-Tabiti slibují show

  • Napsal Antonín Vavrda

Glowacki vs. Briedis / zdroj foto: WBSSRIGA – Poslední semifinále World Boxing Super Series (WBSS) čeká na fanoušky dnes večer v lotyšské Rize. V křížové váze si to rozdají Mairis Briedis (25-1, 18 KO) a Krzysztof Glowacki (31-1, 19 KO), kteří si to rozdají o světové tituly WBC a WBO, a Juniel Dorticos (23-1, 21 KO) s Andrewem Tabitim (17-0, 13 O). Těm půjde kromě postupu do finále o prozatímní pás federace IBF.

Kromě hlavních bitev bude fanoušky v Česku zajímat také jeden z předzápasů, šestikolový střet mezi domácím NIkolajsem Grisuninsem (10-1-1, 5 KO) a Václavem Pejsarem (14-7, 12 KO). Také tuto dvojici by mělo být možno sledovat v přímém přenosu na youtube kanále WBSS.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

MAIRIS BRIEDIS vs. KRZYSZTOF GLOWACKI

Oba byli světovými šampiony, oba o tuto poctu připravil ukrajinský fenomén Alexander Usyk, který loni finálovým triumfem ve WBSS sjednotil křížovou váhu, následně poslal do důchodu britskou hvězdu Tonyho Bellewa a nyní už se pomalu chystá na premiéru ve váze těžké. A nebýt zranění bicepsu, už by ji měl měsíc za sebou.

„Boj s Usykem byl boj s Usykem. Nyní mne čeká Glowacki. Je to jiný soupeř, mám za sebou jinou přípravu. Je to moje druhá šance, jak vyhrát WBSS a udělám pro to maximum,“ usmíval se na tiskové konferenci v Rize domácí miláček národa.

„Jsem šťastný, že tu mohu být. A nemohu se dočkat zápasu. Bude to válka. A já tu válku vyhraji,“ kontroval Glowacki, bývalý šampion WBO. „Nepoužil bych tak silná slova, ale budiž. Já si myslím, že to bude krásný a velmi zajímavý duel, tomu věřím,“ byl poněkud opatrnější čtyřiatřicetiletý profesionální policista, který ještě před duelem s Usykem loni v lednu neměl sponzory a chodil normálně do práce.

Glowacki vs. Briedis / zdroj foto: WBSSGlowacki vs. Briedis / zdroj foto: WBSS

„Pro mne je neuvěřitelné, že mám šanci vyhrát Ali Trophy a že mohu případně vybojovat všechny pás v křížové váze. Plní se mi sen,“ přidal o dva roky mladší levoruký Glowacki, který si uvědomuje, že po odchodu Usyka je křížová divize hodně otevřená. S Briedisem si to rozdají o pásy federací WBC a WBO, ve druhém semifinále půjde o prozatímní titul IBF, a je možné, že do finále přibude i pás WBA. I když toto zajistit bude pro promotéry – stáj Sauerland Event – nesmírně náročné.

JUNIEL DORTICOS vs. ANDREW TABITI

„Klidně napište, že ve finále si to rozdají Dorticos a Briedis,“ uvedl se před novináři třiatřicetiletý kubánský knockoutér, který startoval stejně jako Briedis ve WBSS už loni a stejně jako on skončil v semifinále, když nestačil v krásném souboji na Rusa Murata Gassijeva. Není bez zajímavosti, že také on – stejně jako již zmíněný druhý finalista Usyk – zamířil do váhy těžké, kde jej při debutu čeká na konci července nepříjemný Američan Joey Dawejko.

„Bude to show. Jsem skvěle připravený, takže se máte nač těšit,“ nenechal se rozhodit slovy soupeře devětadvacetiletý Američan Tabiti, kterého vede Floyd Mayweather Sr. „Má šanci vyhrát celou WBSS, je šikovný, rychlý, má výborný pohyb těla i hlavy,“ chválil svého svěřence otec muže, který boxem vydělal přes miliardu dolarů.

Glowacki vs. Briedis / zdroj foto: WBSS

„Nebude mu to nic platné. Tentokrát si nenechám vzít svoji šanci na postup do finále. Přišel jsem vyhrát, přišel jsem knockoutovat svého soupeře. Protože to je to, proč mne lidi milují a sledují. Vždy jim nabídnu show a knockout,“ jel si své třiatřicetiletý Kubánec, který 21 ze 23 výher zaznamenal před limitem a také on sám s Gassijevem padl knockoutem.

„Je to vše, o čem jsem snil. Beru ho vážně, ale chci vyhrát celou WBSS, chci se stát mistrem světa. Je to pro mne šílené, ale už brzo to bude realitou,“ kontroval s úsměvem talentovaný Američan, který jako jediný ze semifinálové čtyřky ještě nikdy světovým šampionem nebyl.

Změní to dnes v noci?

KOMPLETNÍ PROGRAM CELÉHO GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze