Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Více než box. Stevenson bojuje o první světový titul – proti bratrovi své přítelkyně!

  • Napsal Antonín Vavrda

Stevenson vs. Gonzalez / zdroj foto: Boxingscene.comStevenson vs. Gonzalez / zdroj foto: Boxingscene.comRENO – Ve slavném to nevadském městečku – Renu – si to rozdají dva moderní pistolníci v boxerských rukavicích. O volný titul mistra světa WBO v pérové váze se proti sobě postaví neporažení Američané Shakur Stevenson (12-0, 7 KO) a Joet Gonzalez (23-0, 14 KO). A pás bude vlastně nejspíše to poslední, co bude oba zajímat...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Celkem šest dětí má Jose Gonzalez se svojí ženou Sofií. Čtyři z nich se věnují či věnovali boxu. Mimo jiné také dnes již šestadvacetiletý Joet Gonzalez a o čtyři roky mladší Jajaira.

„Miluji modřiny, prostě se mi ten sport líbí,“ usmívá se sympatická dívka, která v dětství spárovala právě se svými bratry včetně Joeta. Dnes jsou to ale tři roky, co spolu naposledy promluvili. Tehdy se objevil v Glendore v Kalifornii jistý Shakur Stevenson.

Krátce po svém stříbru na olympiádě v Riu a následném přechodu mezi profíky zatoužil po sparinzích s Joetem, v té době už pět let profíkem, a jeho bratrem Jouscem. Důvod?

Stevenson vs. Gonzalez / zdroj foto: Boxingscene.comStevenson vs. Gonzalez / zdroj foto: Boxingscene.com

„Požádal jsem Jaijaru, zda by mi to domluvila. Chtěl jsem se usmířit. Věděl jsem, že mne nemají rádi, tak jsem se chtěl objevit na jejich domácí půdě a vyřešit si to v ringu. Chtěl jsem respekt,“ vrací se do minulosti Stevenson, dnes již oficiálně partner Jaijary Gonzalezové.

Asi je jedno, jak sparingy dopadly. Sám Stevenson tvrdí, že mu na Joeta stačila jedna ruka, ten naopak mluví o tom, že ho celou dobu proháněl a že ví o tom, co má a nemá v ringu rád. Otec Jose pak vše shrnuje jednou větou: „Joet toho kluka ponížil.“

Větou, která jasně deklaruje, že Stevenson svůj respekt a smíření nedostal. Vztahy se naopak ještě vyostřili, Jaijara se loni rozhodla skončit s boxem, z čehož její rodina vinila pochopitelně partnera. Ona sama měla jiný názor. Ostatně i její přítel tvrdí: „Chtěl jsem, aby trénovala. A aby trénoval s otcem, to on z ní udělal šampionku.“

Stevenson a Jaijara / zdroj foto: Boxingscene.comStevenson a Jaijara / zdroj foto: Boxingscene.com

Ano, Gonzalezová byla skvělá boxerka. Je několikanásobnou americkou šampionkou, v roce 2014 se stala první Američankou, která vyhrála olympijské hry mládeže. Zářit měla také v Riu o dva roky později. Jenže v národní kvalifikaci dvakrát ze tří měření sil prohrála s Mikaelou Mayerovou, pokaždé těsně 1-2 na body.

Místo do Ria zamířila do námořnictva. V kontaktu se Stevensonem, se kterým se zná od jejich šestnácti, ale zůstala i nadále. Dopisovali si. Když ten prohrál svůj boj o olympijské zlato, Gonzalezová byla první, se kterou vše probíral. „Celé dny seděl v našem domě na schodech a telefonovali si. Našli své pouto, svoji lásku,“ řekl Kay Koroma, vedoucí americké boxerské výpravy v Brazílii.

„Nikdy jsem do té doby neměl přítelkyni, nikdy jsem nebyl zamilovaný. Ale Jaijara je jediná osoba na světě mimo moji rodinu (má dokonce osm sourozenců), které mohu říct cokoliv, mluvit s ní o všem, být sám sebou. S boxem to tehdy nemělo nic společného,“ přiznal Stevenson.

Právě tehdy se z nich stal definitivně oficiální pár. Jaijara se dokonce časem za svým milým přestěhovala do Virginie. A to její rodina těžce nesla.

Joet Gonzalez / zdroj foto: Boxingscene.comJoet Gonzalez / zdroj foto: Boxingscene.com

„Je to dlouhodobé, nemám ho rád už z dob, co jsme byli amatéři. Chová se jako idiot, je hlučný, nepříjemný, neuctivý, obléká se jako pitomec, půl zadku mu čouhá z kalhot, sakra, kde to jsme. Myslí si, že je to zajímavé, módní, ale vypadá hrozně. Nemám rád tento způsob chování,“ vysvětlil sám Joet Gonzalez svoji averzi proti dnešnímu soupeři.

Ten jeho gym navštívil tento rok. Joet tam nebyl, José ano. Opět došlo na hádku. „Byl na mne stále naštvaný,“ krčí rameny Stevenson. „Byl oblečen jako vandrák, neuctivě. Když mi podal ruku, bylo to jako leklá ryba, nedíval se mi do tváře, což je znamením toho, že něco skrývá,“ zaznělo od hlavy rodiny Gonzalezů.

V červenci pak vše eskalovalo. Ve 23 zápasech neporažený bijec v jednom z podcastů řekl, že má rivala pořád v hlavě, že se s ním chce vypořádat v ringu, že mu na titulech nezáleží, protože rodina je více. Stevenson kontroval, že ho nechá žít jen pro to, že miluje jeho sestru, ale že ho ztrestá za to, jak se chová.

Rodina Gonzalezů / zdroj foto: Boxingscene.comRodina Gonzalezů / zdroj foto: Boxingscene.com

Reakce Jaijary? „Jen prázdná slova!!!! Nepodporoval mne tak, jak tvrdí. Moje vlastní krev, můj bratr se mnou před třemi lety přerušil veškerý kontakt. Mohl by konečně přestat lhát novinářům,“ zaznělo na začátku měsíce od ženy, která se znovu vrátila k boxu. Která touží po ještě jedné olympijské šanci, Tokiu 2020. „A vím, že mám vedle sebe tu největší oporu. Shakur se ode mne nikdy neodvrátil. Pokud je tu jedna osoba, která mne nikdy nezradí, pak on!“

Jak tento příběh dopadne?

Dnes v noci se napíše další kapitola. A bez ohledu na předpovědi, bez ohledu na vzájemné vztahy, ten bez morálky a úcty nabízí znovu vstřícný krok:

„Prosím, až bude po zápase, mohli byste se obejmout s Jaijarou? Prosím, promluvte si s vaší dcerou, vaší sestrou!“

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze