Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velký boj nejen v ringu. Feigenbutz touží po K.O., Plant po tragédii po rodinném štěstí

Plant vs. Feigenbutz / zdroj foto: Boxingscene.comPlant vs. Feigenbutz / zdroj foto: Boxingscene.comNASHVILLE – Doma v městě country si to dnes v noci rozdá v „boxerských tanečních“ v super střední váze Caleb Plant (19-0, 11 KO), neporažený to šampion IBF v super střední váze, s Němcem Vincentem Feigenbutzem (31-2, 28 KO). A jak už to bývá, oba mají i speciální motivace.

Když se dnes sedmadvacetiletému Calebu Plantovi narodila v roce 2013 dcerka Alia, měla nevyléčitelnou vrozenou vadu. Po roce a půl svůj nerovný boj prohrála. Rok a půl se dával americký boxer dohromady, byť v ringu bojoval dál.

Rok po smrti dcerky potkal na galavečeru PBC a FOX Sport moderátorku Jordan Hardyovou. Společné selfie a také vzájemné sympatie způsobily, že oba začali randit. Jako by mu byl leden pro velké okamžiky života souzen.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Loni v tomto měsíci porazil přesvědčivě 2-0 na body Joseho Uzcateguie a vzal mu pás šampiona IBF v super střední váze. Z neznámého talentu se stal mistr světa. Zasnoubený mistr světa. Svoji vyvolenou, která se kromě práce pro televizi věnuje i atletice, totiž krátce po zápase požádal o ruku. Následně byla veselka.

Dnes mají před sebou první duel jako manželé. „Je to nejen krásná a inteligentní žena, ale také nesmírně nadaná žena. A tvrdohlavá. Ovšem naše hádky, které jsou spíše takové kočkování, nás posouvají vpřed. Tlačíme se k lepším a lepším výkonům,“ září štěstím konečně šťastný šampion.

Mimochodem, rozhovor, který spolu dělali před čtyřmi lety, byl poslední pro televizi. Od té chvíle ctí oba pracovní etiku, na galavečerech prostě a jednoduše oba pracují. Plant v ringu, jeho žena s mikrofonem. Ale Jordan Plantová moc dobře ví, co její vyvolený potřebuje a že to není jakékoliv rozptylování.

Platí to také pro dnešní večer. Ve své ženě má největšího fanouška i oporu, v ringu ale bude se svým týmem. A proti sobě bude mít stále teprve čtyřiadvacetiletého rivala. Tvrdého a dravého. Rodák z Karlsruhe hraje v ringu hop, nebo trop. Ze 33 duelů skončilo před limitem hned 30. Buď slaví, což je v drtivé většině případů, nebo padne.

A podobnou „hru“ rozehraje také proti šampionovi. „Vím, že knockout mi usnadní cestu za triumfem. Boxuji proti americkému boxerovi v Americe. V jeho státu, nedaleko jeho bydliště. A vím, že žádný soupeř není nepřekonatelný. A pro Caleba to rozhodně platí také,“ pronesl sebevědomě mladý Němec na tiskovce před duelem.

„Chci se vrátit domů coby mistr světa, chci to dokázal pro svoji zemi,“ připomněl skutečnost, že Německo momentálně nemá profesionálního mistra světa v boxu. „Věřím, že splatím konečně důvěru všech, kteří ve mně věřili,“ přidal bijec, který si zpestřil pobyt za velkou louží loveckou střelbou.

„Původně jsme chtěli jet na ryby, protože Vincent je vášnivý rybář, ale oni nám řekli, že musíme zažít něco amerického, tak nás zavezli na ranč a dali do rukou pušku,“ přiblížil netradiční zážitek Feigenbutze jeho manažer Rainer Gottwald. Dnes už ale bude zaměřen na ring. „Je skvěle připravený,“ tvrdí jeho trenér Torsten Schmitz.

„Budu před ním skákat jako králík, zažije něco, co ještě nezažil, na co není připravený,“ přidal rozverně německý bijec, který moc dobře ví, že je zaškatulkovaný coby agresivní ranař, který málokdy ustupuje. „Měl jsem nejlepší kemp v kariéře,“ kontroval Plant.

A jeho kouč Larry Wade přidal: „Byla to skvělá příprava, on byl správným lídrem, tak, jak to má být. Je na tom silově nejlépe v kariéře a soupeř to pocítí. Bude to parádní show, o to nemusíte mí strach. Stačí si sednout a dívat se!“

Bohužel, čeští fanoušci na jeho radu dát nemohou, žádná tuzemská televize noční galavečer z Nashvillu nevysílá. Streamy můžete hledat například na www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze