Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velké derby střední váhy je zde! Má Jacobs zápas s Canelem prohraný už dopředu?

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Zápasem o jedničku střední váhy vyvrcholí galavečer Matchroom Boxing, Golden Boy Boxing a DAZN. Střetnou se v něm Mexičan Saul „Canelo“ Alvarez (51-1-2, 35 KO) a Američan Daniel Jacobs (35-2, 29 KO). Ve hře budou pásy mistra světa WBC, WBA a IBF, velká kopa peněz, čest a sláva...

„Využij svých dlouhých paží, pohybu,“ radí špičkoví trenéři dvaatřicetiletému Američanovi v souboji s opěvovaným a o čtyři roky mladším Mexičanem, který jako první dokázal získat skalp „nezničitelné“ kazašské mlátičky Gennadije Golovkina (38-1-1, 34 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ovšem už se neshodnou, zda boxovat na distanc, nebo na blízko. „Musí rozpoutat boj. V souboji s Golovkinem ukázal, že bradu má,“ radí mu například Abel Sanchez, který právě „GGG“ ještě proti Jacobsovi i v obou střetnutích s Canelem vedl.

„Bude to mít ale nesmírně těžké. Nemůže to nechat jít na body,“ přidává Manny Robles, který stojí za Oscarem Valdezem, Jessiem Magdalenem či Andym Ruizem.

Nač míří, není třeba dodávat. Alvarez má za sebou silnou stáj, DAZN do něj také nenalilo 350 milionů dolarů pro to, aby prohrával. Okusil to Golovkin, nyní je řada na Jacobsovi.

Ten sice nemá tak tvrdý úder a ani bradu jako Golovkin, na druhou stranu, má proti Canelo velkou výhodu. Jako možná první soupeř ve střední váze.

Nejenže je vyšší, nesmírně šikovný a rychlý, což třeba chybělo Rockymu Fieldingovi, který prostě byl trošku jiný level kvality (byť je nesmírný bojovník). Bude také v zápase samotném nejspíše stejně těžký nebo těžší.

Když se vážili 30 dní před duelem, měl Alvarez 168,2 liber, Jacobs 175,4 liber (těsně pod povolenou hranicí 176 liber). Před dvěma týdny vážil Mexičan 165,4 libry, Američan 166,8 libry. A těžší byl také před týdnem.

„Nic to neznamená, shazování je součástí tohoto sportu. Každý tak činí trochu jinak. Je to naše oběť, kterou podstupujeme, neřeším to, kolik váží,“ řekl k tomuto aspektu Alvarez, který se i díky škole od svého jediného přemožitele – Floyda Mayweathera – stal expertem na práci s vahou.

„V zápase samotném hodlám vážit kolem 174, 175 liber, takže nahoru půjdu tak o 15 liber. Nechci být o moc těžší, není to dobré, protože pak se cítím moc pomalý,“ přidal Jacobs, u kterého panovaly (a pořád ještě panují) obavy, jestli po oficiálním vážení (limit je 160 liber) nepřibere příliš. V den zápasu nesmí mít bojovník zpět více než 10 procent kilogramů oproti vážení, tedy v tomto případě 176 liber.

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.comCanelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

Zajímavostí, které tento souboj okoření, ale bude více. Kromě speciálního pásu WBC bude mít velezkušený ringový Tony Weeks k dispozici moderní technologie, bude moct shlédnout opakované záběry v případě kontroverzí, na sobě bude mít také go-pro kameru.

A co (nejen) díky ní budou moct fanoušci sledovat? „Nebudu měnit svůj plán boje. Chci, aby to byl vzrušující zápas. Chci, aby všichni bavili. Vím, co na něj bude platit a toho se hodlám držet,“ řekl k taktice outsider pro tento střet, tedy Jacobs, který do ringu přijde s pásem federace IBF. „Naše styly se navzájem doplňují, bude to fantastickíá podívaná,“ přidal.

„Těším se na ten zápas, protože to bude hodně složité. Po technické stránce je Jacobs daleko lepším bojovníkem než Golovkin. Je šikovnější, je těžší. Je hodně těžším protivníkem, jedním z nejtěžších, co můžete potkat, protože má hodně komplexní styl boje,“ poklonil se svému příštímu rivalovi Alvarez.

Byť oba tvrdí, že nejsou přátelé, ze vzájemných slov je prostě a jednoduše cítit respekt. „Je skvělý, i když já ho proti Golovkinovi vyhrát neviděl. Ani jednou. Ale čeká mne momentálně asi nejlepší možný soupeř. Nejsme přátelé, nikdy nebudeme, to se v ringu nenosí. Ale uznávám ho,“ zaznělo od jeho rivala.

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

„Canelo je ale připraven postavit se jakémukoliv stylu. Nikdy nebyl na zadku, nikdy neodmítl žádného soupeře. Je připraven na všechno. Má zkušenosti na to, aby čelil Jacobsovi. Právě nyní je to nejtěžší možný protivník. Je to dvojka střední váhy. Ale je jasné, kdo je jednička. A tou zůstane Canelo i po dnešní noci,“ dodal kouč mexické superstar Jose „Chepo“ Reynoso.

Toho, že oba se soustředí na své výkony a box samotný, si všimla také média.

Nyní je jen třeba zodpovědět: Kdo se na sobotní noc připravil lépe?

To v Česku bohužel zjistíme jen prostřednictvím internetových streamů, nejsnadnější cesta vede skrze www.vringe.com. Start hlavního zápasu by měl být nejdříve kolem 4. hodiny ranní.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

Canelo vs. Jacobs / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze