Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velká noc ruského boxu. Makabu srazil 'Kladivo', nyní čeká boj o živobytí Papina

  • Napsal Antonín Vavrda

Papin před duelem s Makabuem / zdroj foto: RCC BoxingPapin před duelem s Makabuem / zdroj foto: RCC BoxingČELJABINSK – Bude to hlavní předkrm šlágru Sergej Kovaljov vs. Anthony Yarde. O pás „Stříbrného“ šampiona WBC v křížové váze si to v sobotu v Traktor Sport Palace rozdají Alexej Papin (11-0, 10 KO) a Ilunga Makabu (25-2, 24 KO).

Byl u toho. Koukal, jak Makabu na začátku června demoluje jeho kamaráda a tréninkového parťáka Dmitrije Kudrjašova. „Ruské kladivo“ potřetí v kariéře padlo, potřetí před limitem, a zatímco samo přemítá o své kariéře, Papin zatoužil jej pomstít.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A šanci od promotérů dostal. Na velkolepé akci v Čeljabinsku, která by měla být oslavou ruského boxu. Klidně se ale může stát také jeho hrobařem.

Domácí elitní novináři dokonce favorizují pro tento střet tvrďáka z Demokratické republiky Kongo, jehož mladší bratr žije v Londýně a boxuje těžkou váhu, a jeho jmenovec Danyo se postavil Papinovi v jeho kickboxerské kariéře.

Tehdy, v srpnu roku 2015, jednatřicetiletý Rus slavil triumf ve čtyřech kolech.

Podobný výsledek – ať už na body, nebo před limitem – bude potřebovat také tentokrát. Ač se to možná na první pohled nemusí zdát, Papin bojuje o svoji budoucnost v boxerském ringu. Boháč Andrej Rjabinskij už nesype do projektu vsenabox.ru takové finance jako dříve, Papin tak je nyní „hostem“ ve stáji RCC Boxing.

Jenže RCC není čistě boxerská formace, dostávat jejich dolary vyžaduje být úspěšný, vyhrávat. Přesvědčivě.

To sice zatím rodák z Reutova, který měl třikrát nakročeno k souboji s naším Vasilem Ducárem, zranění na jedné či druhé straně ale zápas vždy zhatilo, zvládá, ovšem stejně jako před Yardem v podobě Kovaljova, tak i před ním v osobě Makabua stojí životní výzva.

Tenhle africký levák je tvrdý, nepříjemný, silový s potenciálem poslat k zemi kohokoliv v této divizi. S legendárním Bernardem Hopkinsem je jediným, kdo dokázal před limitem ukončit známého tvrďáka Glena Johnsona.

Ano, sice dvakrát zaváhal, poprvé v debutu po 29 vteřinách, podruhé proti Tonymu Bellewovi, přestože ho poslal do počítání, na druhou stranu kromě Ukrajince Dmitra Kučera s ním všichni soupeři padli před limitem.

Naposledy sílu jeho úderu poznal Kudrjašov, jemuž je Papin stylově podobný. Na to ostatně upozorňují i ruští novináři. „Hlavně nezůstat stát před Makabuem a na jeho zadní ruce,“ připomínají domácí naději před duelem.

Vyslyší je a stane se rázem vážným uchazečem na zápas o některý Alexandrem Usykem uvolněný titul? Nebo se k této možnosti naopak podruhé v kariéře přiblíží druhým triumfem na horké ruské půdě v řadě jeho africký vrstevník?

To bychom měli vědět v sobotu časně večer, je otázkou, zda i tentokrát bude RCC Boxing duel streamovat na svém youtube kanále (nejspíše nikoliv).

Pokud ano, mohou se fanoušci těšit i na další ruské talenty v čele s Jevgenijem Romanovem (13-0, 9 KO), neporaženým to ranařem těžké váhy, nebo na Andreje Sirotkina (16-1, 5 KO). Ten se rok po výprasku od Johna Rydera pokusí vyzrát v rusko-uzbeckém derby na Azizbeka Abdugofurova (12-0, 4 KO). Ve hře bude pás WBC Silver v super střední váze.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE! https://boxrec.com/en/event/791847

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze