Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velká česká noc? V akci Říha, Hořejšek, potencionální soupeř Horvátha i Charr!

  • Napsal Antonín Vavrda

Vladimír Říha vs. Gogi Knezevic / zdroj foto: FacebookPRAHA – Několik zajímavých galavečerů na starém kontinentu i na britských ostrovech se uskuteční v sobotu večer. Pojďme se na ně nyní podívat trochu blíže.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

VÍDEŇ, RAKOUSKO – GOGI KNEZEVIC (30-6-1, 13 KO) vs. VLADIMÍR ŘÍHA (8-2, 3 KO) – desetikolový duel o volný CSIBB titul ve střední váze federace WBC

247 naspárovaných kol, 153,82 naběhaných kilometrů a 137 kol na lapách. Toť čísla z přípravy na tento souboj od Vladimíra Říhy, který si v prosinci v Lucerně utrhl při vítězství nad Michalem Vosykou levý biceps.

Nyní je již v pořádku a v pětadvaceti letech stojí před největší výzvou své dosavadní profesionální boxerské kariéry. Knezevic je o jedenáct let starší a 165 zápasových kol zkušenější. Zároveň ale platí, že během své dvanáctileté profesionální kariéry ještě neporazil žádného lépe postaveného protivníka, pokud se bavíme o ratingu BoxRec.com.

V Rakousku už dokázal předloni v listopadu zaskočit domácího favorita Václav Polák, napodobí jej nyní o pět let mladší a perspektivnější Říha?

HESSEN, NĚMECKO – SVEN FORNLING (10-0, 6 KO) vs. JEVGENIJ MACHTEJENKO (6-4, 5 KO) – desetikolový duel polotěžkých vah

Zajímavou akci – alespoň co do jmen – se povedlo poskládat dvojici Erol Ceylan – Özcan Cetinkaya. Do hlavního souboje večera postavili švédskou mlátičku Adriana Granat (12-0, 11 KO), kterého „prověří“ velezkušený bolivijský Saul Farah (59-20-3, 52 KO).

Ten má ve svém rekordu zajímavá jména nedávné minulosti i současnosti v čele s Carlem Davisem Drumondem a Johannem Duhaupasem. Dlužno dodat, že jej dokázal dvakrát ukončit před limitem i přestárlý Billy Wright (51 let), který většinu svých posledních zápasů odboxoval právě v Bolívii. Dá se čekat, že Granat se s ním v ringu nezdrží příliš dlouho.

Christian Hammer a Manuel Charr

Podobného ražení nejspíše bude i souboj Kara Murata (28-3-1, 17 KO), kterého před „vrcholem“ večera vyzve Farahův krajan Esteban Tababary (30-18-2, 25 KO). Oba se navíc už na přelomu letošního a loňského roku utkali a v obou případech zvítězil Farah, poprvé na body, podruhé zraněnm Tababaryho. Ten má jedinou výraznější výhodu proti Muratovi, klasické to polotěžké váze, a to váhu. Duel je ale zatím vypsán v divizi křížové, byť ne nejspíše v plném limitu.

Kromě návratu Manuela Charra a vlastně i Firata Arslana (na akci se měl představit také Christian Hammer, ten ale nakonec boxovat oficiální zápas nebude) tak může být nejzajímavější a nejvyrovnanější duel celého večera ten mezi Svenem Fornlingem (10-0, 6 KO) a Jevgenijem Machtejenkem (6-4, 5 KO).

Bilance devětadvacetiletý Ukrajince trvale žijícího v Praze, který si prošel vedením Jurije Krivoručka z Médea Boxing (nyní zde trénuje zájemce a talenty Ondřej Pála), sice nevypadá nikterak líbivě, o tom, jak nebezpečný je to boxer, by ale mohl napsat zajímavý román například Polák Dariusz Sek. Ten jej sice dvakrát porazil, ale vždy velmi těsně. A jeho krajan Andrzej Soldra ještě teď asi přemýšlí, co ho to loni v dubnu zválcovalo a jestli si nespletl ring s výběhem pro býky.

MAGDEBURG, NĚMECKO – TOM SCHWARZ (16-0, 11 KO) vs. DENNIS LEWANDOWSKI (9-0, 4 KO) – desetikolový duel o juniorský titul mistra světa WBO v těžké váze

Tohle bude stát za to. Dva bratři se postaví v hlavních zápasech večera dvěma talentům německé stáje SES Boxing. Fanoušci se mohou těšit na zajímavé příběhy nejen v ringu. Dvaadvacetiletý Schwarz, kterého znají z plzeňského gala také čeští fanoušci, se totiž na akci představí po boku nové přítelkyně (a jejího psa) – Tessy Schmischarové. Přitom ještě v březnu na západ Čech přijel se zpěvačkou Anne Eilfeldovou (26), se kterou byl patnáct měsíců.

Tom Schwarz s přítelkyní

„Kdybych chtěl, mohu mít každou dívku či ženu. Silný a velký atlet je zajímavý pro každou ženu. Nyní ale takový nejsem, jsem loajální, nikdy jsem své partnerky nepodváděl,“ pronesl 197 centimetrů vysoký obr, v jehož náručí se ztrácí nejen o hlavu menší Tessa, ale také její malé štěně čivavy. To pojmenoval Schwarz po pánu podsvětí Hádesovi.

V ringu pod otevřeným nebem v Magdeburgu se postaví proti mladšímu z neporaženého klanu Lewandowských – Dennisi. „Můj soupeř je slabší než jeho bratr. Jsem připravený na deset kol, ale bude to rychlé,“ pronesl neméně sebevědomě Schwarz.

Co na to soupeř? „Pošlu ho k zemi. Knockoutu se fanoušci dočkají, ale z mé strany,“ usmíval se Dennis. A jeho 201 centimetrů vysoký bratr Christian (9-0, 9 KO), který se postaví taktéž nepřekonanému Agitu Kabayelovi (14-0, 11 KO) v souboji o volný pás mistr Evropské unie, dodal: „Jsme jako Kličkové. Pokud by Dennis prohrál, budu ho chtít pomstít a postavit se Tomovi. Ale nejdříve si poradím s Agitem.“

"Těžká" noc v Magdeburgu

Třetím hlavním soubojem akce bude ten, co české fanoušky zajímá nejvíce – odveta za pět týdnů starou remízu mezi domácím Adamem Deinesem (7-0-1, 3 KO) a českým tvrďákem Karlem Hořejškem (5-6-2, 4 KO). Galavečer žádná tuzemská televize v přímém přenosu nevysílá, stanice Nova Sport vám jej nabídne ze záznamu v pondělí od 18:00 hodin.

LIVERPOOL, ANGLIE – LIAM SMITH (22-0-1, 12 KO) vs. PREGRAG RADOSEVIČ (30-1, 11 KO) – dvanáctikolový duel o titul mistra světa WBO v lehké střední váze

Člen klanu proti „klanu“. I tak by se dal označit tento souboj, do kterého ale vstoupil Černohorec Radosevič až na poslední chvíli – dva týdny před zápasem – coby náhradník. Tři Liamovi sourozenci Paul, Stephen a Callum se představili rodnému Liverpoolu poslední neděli na parádní akci v Goodison Parku, nyní je řada na posledním do party.

Liam Smith a Predrag Radosevič

„Jsem zpátky v ringu a nemohu se dočkat. Je to nebezpečný soupeř a určitě ho nepodceňuji,“ řekl na tiskové konferenci mistr světa federace, na jejímž žebříčku této váhové divize figuruje na pozici číslo 14 evropský šampion WBO Štěpán Horváth.

„Nepřijel jsem sem jen jako turista,“ kontroval muž, který je členem elitních černohorských vojenských jednotek a který dosud padl jedinkrát – v červenci 2013 s německou legendou Felixem Sturmem, který se zaměřil především na jeho spodky. Zvolí Smith stejnou strategii?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze