Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

V amatérech porazil Usyka. A nyní chce Porter další cenný skalp leváka, Spenceho

  • Napsal Antonín Vavrda

Spence vs. Porter na vážení / zdroj foto: PBCLOS ANGELES – Slavné Staples Center bude v noci na dnešek sledovat parádní galavečer Premier Boxing Champions. Vrcholem budou tři titulové bitvy, tu poslední obstarají šampioni velterové váhy, Američané Errol Spence (25-0, 21 KO) a Shawn Porter (30-2-1, 17 KO).

Byly roky, kdy mu to vůbec nešlo, kdy jej především ruští boxeři poráželi jak na běžících pásu. A v tomto období – roky 2005 až 2006 – narazil levoruký tanečník Alexander Usyk také na Američana Shawna Portera. Na zámořské půdě v Harvey, v mezinárodní souboji USA – Ukrajina. Ovládli ho domácí, dva body zapsal ve střední váze také Porter po výhře 23-20.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Ne, leváci mi opravdu strach nenahání. A ani mi nedělají problémy,“ usmíval se pro ESPN dnes jednatřicetiletý bijec přezdívaný „Showtime“. Zatímco Usyk už v amatérech vyskočil vahou postupně výše a výše, až do těžké váhy, Porter postupně shazoval. A zatímco v osmnácti vážil v den zápasu 75 kilogramů, nyní shazuje do velteru (66,7 kg).

Přesto si většina fanoušků i expertů myslí, že v noci na neděli bude v ringu ve slavné aréně tím těžším o tři roky mladší Errol Spence Jr. „Je silnější, je větší, má větší dosah. Pokud jej Shawn nechá v jeho komfortní zóně, nemá šanci,“ tvrdí Brit Kell Brook. Muž, který stál v ringu s oběma.

Portera senzačně obral v roce 2014 o pás šampiona IBF a nejspíše také o šanci boxovat s legendárním Američanem Floydem Mayweatherem, se Spencem tento titul prohrál. Duel ale hodně ovlivnilo zranění kůstek kolem oka z předchozí těžké bitvy s Gennadijem Golovkinem. Spence dokázal svými údery operované místo opět rozbít a Brook padl, přestože osm kol šlo o naprosto vyrovnaný duel.

Z výpovědí, které všichni tři poskytli ESPN při opravdu hodně důkladné analýze, se dá vyčíst následující:

1. Navzájem se mají naprosto precizně nastudované. Možná i ví, kdy ten druhý chodí spát.

2. Byť při oficiálních setkáních je cítit velké napětí, oba si slibují knockouty, pustili se do sebe i trenéři, tak uvnitř sebe se navzájem nesmírně respektují. Oba tuší, že momentálně nemohou mít v protějším rohu těžšího soupeře.

Spence při rozhovoru / zdroj foto: PBC

I u Brooka je favoritem – stejně jako u bookmakerů – Spence, současný šampion IBF. Porter, který vstoupí do ringu s pásem WBC, ale má schopnosti, jak i tentokrát překvapit. Tak, jak se mu to povedlo proti Dannymu Garciovi a vlastně předtím i proti Keithu Thurmanovi, jejichž vzájemný střet mohli bodoví klidně zapsat i Porterovi.

„Je nepříjemný tím, že na vás neustále vytváří tlak. Pořád něco vymýšlí, donutí soupeře ustupovat, dostane se mu do hlavy svým stylem, svými údery, vším okolo. Rozhodí ho a poté už je jeho,“ má jasno Spence, který si uvědomuje, že to musí být, kdo bude v noci ve Staples Center tlačit, určit rytmus boje.

Že musí donutit Portera boxovat, jen boxovat. Protože v tu chvíli je nejzranitelnější.

„Jenže toho se nedočká. Víte, Errol je skvělý boxer, to nezpochybňujeme, má vše, co šampion má mít. Je to velký bojovník. Ale nikdy to zatím nemusel prokázat v ringu. Všichni jeho soupeři se mu přizpůsobili, nešli do zápasu s tím, že vyhrají, ale že to zkusí. Nechali ho hrát jeho hru. Dneska v noci to bude jiné,“ zaznělo od Kena Portera, otce a trenéra šampiona WBC.

Šampiona, který má obrovskou šanci vybojovat si odvetu s Thurmanem, nebo případně zajistit střet s legendárním Filipíncem Mannym Pacquiaem a sjednotit velterovou divizi.

O tom ale sní také Spence, který si stejně jako rival vydělá minimálně 2 miliony dolarů. Pokud duel neskončí remízou, bude moct v cestě po dnešní noci pokračovat jen jeden z nich.

Dirrell a Benavidez na vážení / zdroj foto: PBC

Jak už bylo zmíněno, garde budou mít před kamerami FOX Sports PPV v dalších dvou titulových zápasech. Milionovou gáží si zajistí dvojice Anthony Dirrell (33-1-1, 24 KO) a David Benavidez (21-0, 18 KO), která si to rozdá o pás šampiona WBC v super střední váze. Ten momentálně říká pane prvně jmenovaného, když ho musel loni Benavidez odevzdat po pozitivním dopingovém nálezu.

Nového šampiona WBA pozná lehká velterová váha, lehce favorizovaného Maria Barriose (24-0, 16 KO) otestuje další s ruských bijců, kteří vzali profesionální ringu útokem, Batyr Achmedov (7-0, 6 KO).

Bohužel, galavečer v Česku půjde sledovat pouze skrze streamy, například na stránce www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze