Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Třetí a poslední šance pro Arslana a zápis do historie: zaskočí Hernandeze?

  • Napsal Antonín Vavrda

Hernandez vs. Arslan / zdroj foto: Boxingscene.comERFURT – Po delší pauze způsobené zraněními jejích hvězd se vrací německá stáj tento víkend zpět na scénu. A hodně rázně. Galavečer v německém Erfurtu toho má totiž hodně, co nabídnout. Nejen hlavní chod v podobě souboje o titul mistra světa IBF v křížové váze mezi Yoanem Pablem Hernandezem (28-1) a Firatem Arslanem (34-2-7).

Když před více jak osmi lety získal legendární Virgil Hill titul v křížové váze po výhře Valerijem Brudovem, měl týden po 42. narozeninách, v ringu nestál rok a půl a ruskému protivníkovi uštědřil první porážku kariéry. Tu jeho pak ukončil 24. listopadu 2007 jistý Firat Arslan.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten samý Firat Arslan, který má nyní dva týdny po 43. narozeninách šanci vstoupit do historie. Jen dva muži získali titul světového šampiona v pozdějším věku než on – legendy legend Bernard Hopkins a George Foreman. V křížové váze by byl v případě sobotního triumfu rekordmanem.

„Když jsem bojoval podruhé s Markem Huckem, udělal jsem spoustu chyb. Ty se již nyní nebudou opakovat," tvrdil před soubojem německý rodák s tureckými kořeny. Připomněl tak svojí druhou prohru s dalším bijcem Sauerlandu. Toho nejprve před dvěma lety zle potrápil a dle mnohých i porazil, letos v lednu ale s týmž bojovníkem jasně padl.

Y.P. Hernandez / zdroj foto: Boxingscene.comPřesto dostává třetí a poslední šanci. „Trenér Fritz Sdunek bude klíčovým faktorem v tomto boji. Uvidíme úplně jiného Firata, než dříve," má jasno levoruký pořez, kterému by jeho muskulaturu mohli závidět i dvacetiletý kluci.

Přesto nelze nevidět, že poté, co loni vstoupil do Sauerlandu a začal spolupracovat právě s Sdunekem, na absolutní svalové hmotě ubral, díky čemuž by mohl získat na dynamice a rychlosti. Tedy faktorech, které se ještě proti „Kapitánu Huckovi" nemusely po pár týdnech změn naplno projevit.

A o čtrnáct let mladší Hernandez si moc dobře uvědomuje, že Arslan je hodně nebezpečný soupeř. „Soustředím se jen na něj, chci vyhrát, chci konečně zase boxovat," pronesl bijec, který se dlouhodobě potýká se zraněními, to poslední ho pak donutilo dvakrát zrušit souboj s Polákem Pawelem Kolodziejem.

„Chtěl jsem skončit s boxem. Můj trenér (Ulli Wegner) a moje žena mě ale motivovali, abych se nevzdával a bojoval dál. Teď jsem silnější, než kdy dříve a v sobotu večer vám to všem ukážu v ringu," dodal odhodlaně 193 centimetrů vysoký Kubánec žijící dlouhodobě v Německu.

Firat Arslan / zdroj foto: Boxingscene.comPodle fanoušků i expertů je jasným favoritem. Otázkou ale je, co s ním udělá dlouhá pauza a navíc soupeř, který mu typologicky nesedí – menší, agresivní se zálibou v tvrdých úderech na spodek. Ostatně stačí si vzpomenout na jeho dva roky starý duel s jistým Kanaďanem Troyem Rossem. Ten byl také stejně jako Arslan jasný outsider, také byl obrácený gard, také měří 182 centimetrů...

Jak už bylo zmíněno v úvodu, fanoušci boxu se mohou těšit i na další zajímavé souboje celého galavečera, který od 21:00 hodin vysílají česká kabelová televize Sport 1 a národní německá stanice ARD.

V akci budou neporažení talenti Abel Gevor (7-0), jeho starší bratr Noel (12-0), Dennis Cejlan (12-0), Tyron Zeuge (14-0) – jehož promotéři Sauerlandu mocně tlačí proti ex-mistru světa super střední váhy z konkurenčního SES Boxing Robertu Stieglitzovi – a konečně také Jack Culcay (17-1). Ten si to mimo jiné i o evropský titul v lehké střední váze, který dříve držel náš Lukáš Konečný, rozdá se Španělem Isaakem Realem (10-1).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze