Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Tohle bude nálož! Kličko a spol. nasadí ďábelské tempo

  • Napsal Vojtěch Šmahel

Kličko vs. Pulev / zdroj foto: Boxingscene.comKličko vs. Pulev / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Když jsme loni psali, že odchod Vitalije Klička do boxerského důchodu rozhýbe trochu strnulou supertíhu, se v posledních měsících potvrdilo měrou vrchovatou. A podzim tato fakta jen podtrhne.

Ostatně, přesvědčte se sami v našem seznamu plánovaných a již domluvených velkých zápasů této v Evropě stále jednoznačně nejsledovanější váhové kategorii. Podle nás bude skutečně nač koukat...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

POTVRZENÉ ZÁPASY, KTERÉ STOJÍ ZA ŘEČ:

30. SRPNA – Denis Bojcov (33-1) vs. Timur Musafarov (6-1)

Tenhle zápas sice není střetnutím špičkových bojovníků, jako nekteré další, ale zajímavý je z jiných ohledů. Ruský talent Bojcov se poslední dva roky trápí se zraněními a tím i narušenou psychikou, což se naplno projevilo loni v listopadu bodovou porážkou s Alexem Leapaiem.

Nyní se stále ještě jen osmadvacetiletý tvrďák vrací na scénu. Uzbek Musafarov sice nemá nějak výrazný rekord, pohybuje se na hranici křížové a střední váhy, ale je to nebezpečný borec. Více jak rok půl mimo zápasový rytmus vyplňoval sparingy se slavnějšími bojovníky a sbíráním zkušeností. Zaskočí stejně jako Tepera, se kterým prohrál hodně sporně a těsně, také Bojcova?

„Bylo trapné prohrát s někým, jako je Leapai. Myslím, že svým fanouškům něco dlužím. Správnou odpovědí bude sobotní knockout," pronesl sebevědomě Bojcov. „Neměl šanci proti Leapaii, nebude mít ani proti mně. Nehodlám se spoléhat na verdikt bodových," kontroval Musafarov.

6. ZÁŘÍ – Vladimir Kličko (62-3) vs. Kubrat Pulev (20-0)

Král současné supertíhy začátkem záři stane žebříčkově největší hrozbě současnosti a to Kubratu Pulevovi. Bulharovi se nedá upřít skvěly boxerský um, chytrost a kondici, avšak odborníci ho předem odepisují z důvodu nepříliš drtivého úderu, který je dle nich k poražení ukrajinského obra potřeba.

11. ZÁŘÍ – Luis Ortiz (21-0) vs. Lateef Kayode (20-0)

Zapomeňte na obtloustlé Kubáncem Pereze a Solise, kteří mluví o světových titulech, ale i díky životosprávě pro ně visí nyní hodně vysoko. Na začátku září se dočká „třetí do party" z Kubánců - Luis Ortiz. Pro již 34 let starého leváka jde o životní duel, v němž stane proti taktéž neporažené bývalé elitní křížové váze Lateefu Kaoydemu z Nigérie.

V souboji půjde o prozatímní titul organizace WBA, tudíž o povinné právo vyzvat Ruslana Čagajeva, nikoliv Vladimira Klička, jak je někde prezentováno. Na toho by přišla řada případně později...

Oscar DE LA HOYA: „Je to skvělý způsob jak začít boxerský víkend v Las Vegas, který vyvrcholí soubojem Mayweathera s Maidanou."

Luis ORTIZ: „Mnoho bojovníků přede mnou dostalo tuto šanci a nakonec ji využili. Je pro mě čest mít možnost se zařadit mezi tyto legendy."

Lateef KAYODE: „Čekal jsem na tuto šanci dlouho je to pro mě příležitost zazářit! Půjdu si pro vítězství!"

29. ZÁŘÍ – Antonio Tarver (30-6) vs. Johnathon Banks (29-1-2)

Přemožitel legendárního Roy Jones jr. – Antonio Tarver – se ani ve svých pětyčtyřiceti letech nevzdává myšlenky na zisk světového titulu v nejtěžší váhové kategorii. Jako odrazový můstek k zápasu o světový titul vidí souboj s trenérem Vladimira Klička Johnathonem Banksem, který však v ringu nestál déle než rok. Forma obou borců tak je velkou neznámou.

24. ŘÍJNA – Alex Leapai (30-3-5) vs. Malik Scott (36-1-2)

Souboj o nabrání sebevědomí a hlavně pro udobření si fanoušků, kteří jsou na oba bojovníky značně naštvaní. Leapai zklamal v duelu s Vladimirem Kličkem, kde nepředvedl naprosto nic, ještě větší ostudu si uřízl Scott v duelu s Deontayem Wilderem, který mnozí považovali předem za frašku a dění v ringu jim bohužel pro rodáka z Philadelphie dalo za pravdu.

Ostatně, že je to zápas o vše, potvrzuje i trenér Australana Noel Thornberry. Leapai za porážku s Kličkem inkasoval 1,5 milionů, zatímco Scott o šaškárnu s Wilderem desetinu: „Vítěz se dostane zpět mezi na mezinárodní scénu a bude moct bojovat o tituly, poražený si bude muset sednout a říct, co má ještě smysl," pronesl Thornberry.

24. ŘÍJNA – Alexander Povětkin (27-1) vs. Carlos Takam (30-1-1)

Povětkin se vrátil po porážce od Vladimira Klička ve velkém stylu, když parádně knockoutoval hodně sebevědomého Němce Manuel Charra. I v dalším zápase svého comebacku míří vysoko a do Moskvy si na vzájemný duel pozval kamerunský tank jménem Carlos Takam. Ten se v ringu prezentuje útočně, nátlakově a především velmi silově.

To Povětkin je sice na tom silově hůře, o to více je ale lepším technikem. Měli bychom být proto svědky hezkého útočného duelu z obou stran a dost možná žhavého kandidáta na titul „zápas roku" minimálně pro tuto divizi. Ve hře navíc bude „Stříbrný" titul WBC, takže další šance na posun v žebříčku této federace.

22. LISTOPADU – Tyson Fury (22-0) vs. Dereck Chisora (20-4)

Opakovaného souboje dvou „tlučhubů" se nakonec dočkáme přece jen ještě tento rok. Před dvěma týdny byl jako nový termín oznámen 22. listopad a také přesun z Manchesteru do Londýna. V duelu půjde o pozice britské jedničky a především o právo vyzvat Vladmira Klička. Mnozí ortodoxní fanoušci sice po boxerské stránce zapláčou, avšak tento duel bude velká show a jedním slovem prostě mazec.

DOMLUVENÉ ZÁPASY BEZ TERMÍNU:

KONEC ŘÍJNA? – Odlanier Solis (20-2) vs. Tony Thompson (39-5)

Dle manažera Kubánce Ahmeta Önera je všechno domluvené, zatím ale nebyl zveřejněný přesný termín hodně zajímavé odvety. Thompson v březnu zaskočil nevýrazného Solise, který prahne po odvetě. Nebo se tak alespoň tváří. Pravdou ale je, že mu nic jiného ani nezbývá. Od Önera je to poslední šance, kterou Solisovi dává...

PŘELOM LISTOPADU A PROSINCE? – Deontay Wilder (32-0) vs. Bermane Stiverne (24-1-1)

Pokud se potvrdí všechny předpoklady, stane v posledním kvartálu letošního roku šampion organizace WBC Bermane Stiverne proti opěvovanému, avšak prozatím nepříliš prověřenému Deontayi Wilderovi. Oba dva boxeři disponují obrovskou úderovou silou a rozhodně se pro zámořskou scénu (co se týče těžké váhy) bude jednat o souboj roku.

TI, KTERÉ SE VYPLATÍ SLEDOVAT:

V nejbližších měsících se v ringu několikrát ukáží také zajímaví prospekti těžké váhy a její budoucnost. Za všechny lze jmenoval Brita Anthonyho Joshuu, Mexičana Andyho Ruize juniora, Kolumbijec Oscar Rivas, či poslední americký olympionik v těžké váze Dominic Breazeale.

Velký otazník a napětí také zůstává v otázce případného návratu Davida Hayeho. Ač v ringu nestál vlastně už přes dva roky, nikdo nepochybuje o tom, že má kvality na to, aby se opět velmi rychle prosadil zpět do nejužší světové špičky.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze