Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Těžký víkend: do akce se vrací Pianeta, Parker nebo Bojcov

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker vs. Costa JuniorParker vs. Costa JuniorPRAHA – Jak jsem vám již slíbili, na dnešek jsme si pro vás připravili druhé hromadné preview na tento víkend, který se bude věnovat vlastně výhradně těžké váze.

Po celém světě se pustí do akce několik zajímavých „drobečků" a my vám jejich duely nyní v krátkosti představíme...

HAMILTON, NOVÝ ZÉLAND – Joseph Parker (11-0) vs. Irineu Beato Costa Junior (15-1)

Zatím na neurčený počet kol (8, nebo 10) si to rozdají novozélandský talent a brazilský tvrďák, který přišel o svůj čistý rekord v posledním duelu, když ve dvanácti kolech padl s Němcem Christianem Hammerem.

Nyní má být tenhle 115kilový kolos zkouškou pro Parkera, který plánuje na příští rok dalších pět soubojů. Nejdříve se ale musí popasovat se soupeřem, kterého už paradoxně zná. „Potkali jsme se v Americe, kde jsme oba trénovali v jednom klubu. Nevěděli jsme o sobě, ale domluvili jsem si sparing a vím, že během těch čtyř kol mě několikrát trefil hodně tvrdě svojí pravačkou," pochválil o dvanáct let staršího soupeře dvaadvacetiletý mladík.

Parker bere duel jako přípravu na příští rok a také možnost vyzkoušet si, jak se poučil z chyb z posledních zápasů. „Především proti Nascimentovi mi hodně padala levá ruka, byl jsem hodně náchylná na údery přes ni. To jsme se snažili odstranit, stejně jako zapracovat na kadenci mých úderů. Uvidíte daleko aktivnějšího Parkera," vysvětlil rodák ze Samoi.

A ještě na něco se do budoucna hodlá se svým týmem zaměřit. „Všichni kluci v top těžké váhy vlastně měří kolem dvou metrů a více. Proto je na čase začít boxovat i s takto velkými chlapy, je to přece jen trochu jiné, než proti stejně vysokým, nebo menším," dodal Parker.

NIEDERSACHSEN, NĚMECKO – Denis Bojcov (34-1) vs. George Arias (55-11), osmikolový netitulový duel

„Musí si napravit reputaci," zní z týmu německého gigantu Sauerland před sobotní akcí v Nidersachsenu, která bude poslední společnou této stáje s televizí ARD. Od příštího roku bude Sauerland spolupracovat se SAT.1. A aby u toho byl také osmadvacetiletý Rus, musí pořádně zabrat.

Loni v listopadu zraněními sužovaný Bojcov padl v duelu s Alexem Leapaiem, aby se vrátil letos v srpnu proti Uzbekovi s německým pasem Timuru Musafarovovi (6-2). A výkonem rozhodně nenadchl. Nyní proti němu stojí čtyřicetiletý Brazilec, který si pravidelně jezdí do Evropy i Ameriky pro porážky.

Ovšem až výjimky dokáže favorizované protivníky řádně trápit, navíc naposledy byl „na výletu za prohrou" před šesti lety. Pro Bojcova, kterého se letos ujal velezkušený Ulli Wegner to není zrovna příjemný protivník na získání ztraceného sebevědomí i respektu.

BUDAPEŠT, MAĎARSKO – Francesco Pianeta (30-1-1) vs. Ivica Bacurin (18-1-6), desetikolový duel o titul mistra Evropy WBO

Německý sympaťák měl boxovat už před měsícem na galavečeru k souboji Stieglitz vs. Sturm, jenže kvůli viróze musel svůj start mezi šestnácti provazy odložit. Nyní už je fit a předvánoční souboj s dvaatřicetiletým Chorvatem si střihne netradičně v Maďarsku.

A bude v něm velkým favoritem. Levoruký Němec s italskými kořeny od porážky od Vladimira Klička dokázal sestřelit Roberta Teubera i Mickaela Vieiru (ten se ale zranil de facto sám) a s Bacurinem by se také neměl v ringu trápit všechna vypsaná kola.

Chorvat je sice nepříjemným protivníkem, jeho váhovou divizí je ta křížová, nikoliv těžká. Dá se proto očekávat, že bude před kamerami maďarské televize bit jako žito a otázkou je, kdy Pianeta zápas ukončí. Nebo se dočkáme pořádného překvápka?

MONTREAL, KANADA – Bogdan Dinu (11-0) vs. Mickael Vieira (14-1-4), osmikolový netitulový duel

A když už byla o třicetiletém Francouzi Vieirovi, který mocně touží po odvetě s Pianetou (a možná ji také dostane), tak ten se představí jen o pár desítek minut později, než jeho soupeř, ovšem až v dalekém Montrealu.

Zde se postaví osmadvacetiletému rumunskému pořízkovi, který zvolil předloni stejnou cestu za velkou louži – nikoliv do USA, ale do Kanady – jako například jeho krajan Lucian Bute. A uvedl se slušně, nejdříve zničil místního Erika Martela Bahöliho ve čtyřech kolech, naposledy pak ještě o dvě dějství rychleji Kertsona Manswella.

Jak dlouho mu bude vzdorovat francouzský protivník?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze