Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Tank' Davis nesplnil váhu a řádil, Gamboa byl v klidu. A bitva veteránů Pascal–Jack

Davis vs. Gamboa na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Gamboa na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comATLANTA – Je zde poslední velký galavečer profesionálního boxu v roce 2019. Ve State Farm Arena v Atlantě si to v hlavním duelu večera rozdají Gervonta Davis (22-0, 21 KO) a Juriorkis Gamboa (30-2, 18 KO). Ve hře bude pás šampiona WBA v lehké váze.

Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. „El Ciclon de Guantanamo“ vstoupí do dnešního duelu coby už osmatřicetiletý veterán. Muž, který po olympijském úspěchu v Aténách hledal tři roky cestu do profesionálního ringu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Muž, který se už o dva roky později stal světovým šampionem v pérové váze. Má doma skalpy Orlanda Salida či Jorgeho Solise. Ale také muž, kterého dělá jeho ofenzivní styl zranitelný, což nejlépe ukázal v roce 2014 tehdy neporažený a relativně neznámý Američan Terence Crawford.

Sečteno a podtrženo, profesionální ringu nepamatuje příliš šampionů, kteří by byli ve své kariéře tolikrát počítáni. Tolikrát přicházeli o body. A přesto dokázali vyhrávat. Až na zaváhání s Crawfordem a nečekanou ztrátu s Robinsonem Castellanosem předloni.

Teď má proti sobě mladého „střelce“. Ranaře, kterému by jeho ofenzivní styl měl vyhovovat. „Musíte ho sledovat, abyste pochopili, jak všestranným boxerem je. Vidím techniku, vidím pohyb, které jsem u nikoho jiného neviděl. Je neskutečný,“ pronesl za svého svěřence kouč Stacey McKinley.

Jeho chráněnec bude v ringu bojovat mimo jiné za jiného kouče, nedávno zemřelého krajana Jorgeho Hernandeze, olympijského šampiona z roku 1976. „Každý ví, co pro mne pan Hernandez znamenal. Nebyl to jen můj trenér, byl to můj druhý otec. Tento zápas, toto vítězství věnuji jemu,“ nechal se slyšet před duelem.

Davis vs. Gamboa na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Gamboa na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Ten si mimo jiné moc dobře uvědomuje, že kubánskému boxu se v posledních týdnech příliš nedařilo, prohráli mimo jiné Luis Ortiz, Leduan Barthelemy a další. „Vlastně jen Juniel Dorticos slavil. Chci udělat našemu lidu radost,“ přidal muž, který se při vážení objal s Paulem Williamsem, bývalým to postrachem střední váhy, který je ale nyní upoután na invalidní vozík (po nehodě na motorce).

Akt vážení ale nebyl jen „o romantice“. Jeho soupeř ukázal, že je všechno, jen ne disciplinovaný. Problémy s vahou měl už v duelech v péru a super péru a měl je i tentokrát. A svoji frustraci ventiloval tím, že se ostře fyzicky opřel do sobotního protivníka. Ten ale na rozdíl od něj zůstal naprosto v klidu.

„Překvapilo nás to. Je to zklamání, ale děje se to,“ přiznal po vážení Leonard Ellerbe, šéf stáje Mayweather Promotions, která na kariéru pětadvacetiletého „Tanku“ dohlíží. „Chápu, že budeme kritizování, je to chyba, ale bohužel se to někdy děje,“ pokračoval lehce zaskočený Ellerbe, vedle kterého stál i jeho „velký šéf“.

Baltimorský „Tank“ nakonec limit lehké váhy, který napoprvé překročil o 100 gramů splnil, o hodinu později přišel o 200 gramů lehčí, tedy s vahou 60,9 kg. A může tak „v klidu“ ukázat, že je skutečně tou nejlepší mladou hvězdou světového boxu. „On už je hvězdou, tak to je,“ usmíval se na tiskové konferenci Stephen Espinoza, šéf Showtime Sports.

Davis vs. Gamboa na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comDavis vs. Gamboa na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Moc dobře ví, že „malého Mayweathera“ pro svůj byznys potřebuje. Že vedle něj a Deontaye Wildera jeho televize vlastně žádné vlastní velké jméno momentálně nemá. „Je to on, kdo může prodávat lístky od Východu po Zápas,“ pokračoval ve chvalozpěvech. A před novináři mu trochu pomohl i Badou Jack (22-2-3, 13 KO), kterého ve druhém ostře sledovaném duelu čeká šampion WBA Jean Pascal (34-6-1, 20 KO).

„Pamatuji si, že jsou to dva roky, co jsem bojoval hlavní duel (s Jamesem DeGalem), a on byl součástí této karty. Nyní je to opačně. Jsem na toho kluka hrdý,“ poznamenal Švéd dlouhodobě žijící za velkou louží, který je ale velkým kamarádem Davise.

Pro již šestatřicetiletého veterána a šampiona dvou vah bude duel s Pascalem hodně zajímavým střetem. Když se letos v lednu utkal s do té doby neporaženým Američanem Marcusem Brownem, prohrál v krvavé řeži hladce 0-3 na body (Jack tvrdí, že sešitá kůže na čele je nyní pevnější než kůže kdekoliv na jeho těle).

Pascal vs. Jean na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comPascal vs. Jean na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Levoruký Browne následně pás se sedmatřicetiletým Jeanem Pascalem. Ten měl být s ohledem na jeho poslední výkony snadnou kořistí. A taky de facto byl, duelu dominoval. Jenže... naprosto nepochopitelně se nechal hned třikrát nachytat „capákem ze zoufalství“ Pascala a byl počítán. V osmém kole se oba ošklivě srazili hlavami a kvůli cutu nad okem nebyl Browne schopen pokračovat. A těsně 0-3 (3x 74-75) na body prohrál.

Mluvilo se o okamžité odvetě, jenže Mayweather a Al Haymon zasáhli a nejdříve se proti sobě postaví Pascal s Jackem. Až poté vítěze čeká netrpělivý Browne. A fanoušci se tak mohou těšit na dvě zajímavé bitvy.

Dnešní soupeři totiž jsou všechno, jen ne vytříbení technici. Bude to válka, tak jak oba předpovídání. „Je to bojovník jako já, tohle bude velké,“ prorokoval Jack. „Mám dvě věci, které se nemůžete naučit – bradu a srdce,“ přidal Pascal.

Zda na jejich slova dojde, zjistíme dneska od 3:00 hodin, kdy vysílá přímý přenos galavečera z Atlanty také televize Sport 1.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Pascal vs. Jean na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comPascal vs. Jean na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze