Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ta, co expresně přizabila 'podvodnici'. Estradová čelí reálné výzvě, další titulové

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž na páteční duely žen / zdroj foto: Golden BoyKoláž na páteční duely žen / zdroj foto: Golden BoyPRAHA – Dva duely o titul mistryně světa budou ve hře na galavečeru s hlavním tahákem Gilberto Ramirez (41-0, 27 KO) vs Sullivan Barrera (22-3, 14 KO). V jednom z nich bude hrát hlavní roli žena, která se stala slavnou tak trochu nechtěně.

Téměř dva miliony shlédnutí oficiálního videa na Youtube kanále DAZN. Téměř 160 tisíc přečtení na našem webu, což z tohoto textu dělá suverénně nejčtenější v historii Profiboxing.cz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Na konci července roku 2020 se uskutečnil ve Fantasy Springs Casinu zápas, který poslal Mirandu Adkinsovou do nemocnice za sedm vteřin pobytu v souboji se Seneisou Estradovou a vítězku pod ostrou palbu kritiky. Respektive promotéry, kteří obě ženy daly do jednoho ringu, přestože to už dopředu „smrdělo průserem“.

Třiačtyřicetiletá Adkinsová rozhodně nemá kvality své soupeřky. Ani zdaleka ne, vlastně absolutně nepatří do podobných bojů. Jenže její bilance, která je navíc značně přifouknutá, udělala své, a tak se stala náhradnicí za původně plánovou seriózní soupeřku.

„Minimální, lehká, nebo muší váha. Je mi to jedno, porazím kohokoliv, jsem jeden, nebo dva duely od toho, abych byla považována za jednu z nejlepších boxerek planety,“ tvrdila tehdy Estradová, která v amatérech vyhrála 97 ze 101 duelů a byla krůček od postupu na olympijské hry v roce 2012.

Tsunamiová vs. Estradová plakátTsunamiová vs. Estradová plakát

Letos v březnu svá slova konečně dostala šanci potvrdil, Anabel Ortizovou (31-4, 4 KO) jasně v deseti kolech přeboxovala a stala se mistryní světa WBA v minimální váze. Druhé ve své kariéře, v listopadu 2019 zdolala v dalším ostře sledovaném (kvůli zraněním na obou stranách) duelu Marlen Esparzovou a stala se prozatímním šampionkou WBA ve váze muší.

V noci na sobotu bude bojovat o pás WBO v lehké muší, přesně tak, jak si naplánovala loni v létě. Půjde o jeden ze dvou ženských titulových duelů na galavečeru DAZN a Golden Boy Boxing. Jeden ze dvou soubojů mezi Japonskem a Západem.

Šestatřicetiletá Tenkai Tsunamiová (28-12-1, 16 KO) pás už čtyřikrát obhájila, mimo jiné i proti krajance Naoko Fujiokové (18-2-1, 7 KO), se kterou remizovala v červenci 2019 a se kterou v pondělí seděla na palubě letadla směr Kalifornie. Jde totiž o druhou část onoho souboje, rodačka z Tokia si to rozdá o titul WBA v muší váze s tvrdou Mexičankou Sulem Urbinou Ochoovou (12-1, 2KO).

Tsunamiová vs. EstradováTsunamiová vs. Estradová

Je reálné, že vítězky by si to mohly rozdat spolu, pokud by došlo na papírové předpoklady, byl by souboj Estradová vs. Ochoaová zajímavý i z toho pohledu, že zatímco prvně jmenovaná se dokázala Esparzové pomstít za „šikanu“ v amatérském ringu, ta druhá nikoliv, jedinou profesionální prohru zapsala právě s touto soupeřkou.

„Tak daleko se nedívám, Tsunamiová je tvrdá soupeřka, má zkušenosti z řady váhových kategorií, dokonce bojovala v bantamové váze. I když má nějaké prohry, je to šampionka, která si svůj pás a respekt zaslouží. Nikdo ji nikdy nedokázal zdolat před limitem, což dokazuje, že chce v každém zápase vždy vyhrát,“ řekla k páteční noci Estradová.

Po slovech respektu k soupeřce následně ale přidala už tradiční sebevědomé prohlášení: „Pokud budu bojovat chytře a držet se svého plánu, pak budu úspěšná. Myslím, že natolik, abych byla první, kdo ji ukončí před limitem.“

No, od 3:00 hodin se máme v noci na sobotu nač těšit. A díky DAZN i v Česku, stačí se zaregistrovat a zaplatit měsíční poplatek 39 korun...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Fujioková vs. OchoaováFujioková vs. Ochoaová

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze