Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'T-Rex' za ženský box. Shieldsovou čeká po přípravě se Cyborg německá pošťačka

Nikki Adlerová a Claressa Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comNikki Adlerová a Claressa Shieldsová / zdroj foto: Boxingscene.comDETROIT – Páteční noc bude patřit ženskému boxu. Ve svém čtvrtém profesionálním duelu kariéry si zaboxuje hned o dva tituly mistryně světa stále teprve dvaadvacetiletá Američanka Claressa Shieldsová (3-0, 2 KO). Soupeřka? O osm let starší Němka Nikki Adlerová (16-0, 9 KO).

Byla to přehlídka ženské krásy i bojovnosti.

Na čtvrtečním vážení ke galavečeru, kde si to v hlavním taháku rozdají Shieldsová a Adlerová, jim dělaly garde Cris „Cyborg“ Justinová, toho času už šampionka UFC v pérové váze, a Christina Hammerová (21-0, 9 KO), hvězdná Němka a šampionka WBO a WBC ve střední váze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Že by předzvěst dalšího duelu? Je to možné. Šestadvacetiletá německá dračice je ve státech na předem plánovaném turné, jehož vrcholem by měl být duel se Shieldsovou v roce 2018.

Královna střední váhy mezi profesionály proti ženě, která v této váze kralovala amatérskému ringu, vyhrála dvě olympijská zlata a ztratila jediný ze 78 zápasů – s Britkou Savanah Marshallovou, kterou podepsal do své stáje jistý Floyd Mayweather. Tedy až poté, co se mu nepovedlo „svést“ pod svá křídla právě Shieldsovou.

„Myslím, že ten zápas má smysl. Věřím, že budu favoritkou. Ona je skvělá amatérka, ale já mám zkušenosti z jednadvaceti profesionálních zápasů kariéry. To je hodně velký rozdíl,“ řekla v průběhu tiskové konference Hammerová, rodačka z kazašské Novodolinky.

Ale zpět do páteční noci. Ta totiž bude patřit americkému „T-Rexovi“ a Adlerové. Třicetileté bojovnici z Ausburgu, která má chorvatské předky. A také na rozdíl od Hammerové či Shieldsové musí normálně chodit do práce. Byť na poloviční úvazek.

Christina Hammerová na gala v USA / zdroj foto: Boxingscene.comChristina Hammerová na gala v USA / zdroj foto: Boxingscene.com

Doma v Ausburgu dělá stejně jako její otec pošťačku. Můžete si být jisti, že této ženě se žádný příjemce poštovní zásilky odporovat nedovolí. „Prvních osm let mé sportovní kariéry jsem zápasila skoro zadarmo, nyní pracuji na poště na poloviční úvazek. A tento duel může opět vše změnit. Je to největší duel mé kariéry. Je to, jako kdyby fotbalista z týmu uprostřed tabulky dostal nabídku od Realu Madrid, musel by ji přijmout,“ řekla německým médiím před odletem.

Následně ještě svěřenkyně Patricka Rokohla (je o rok mladší než Adlerová) a Alfreda Segerera přidala: „Viděla jsem ji, vím, co mě čeká. Je mi jasné, že v prvních třech kolech bude tlačit, je na to zvyklá z amatérského ringu. Bude doma, bude ji hnát publikum.“

Mimochodem, zajímavý pohled nabídla i na své soukromí. „Chci jednou založit rodinu, jsem pro tradiční hodnoty. Chci mít děti, normálního partnera. Jsem obyčejná žena, která se ráda hezky obléká, chodí ke kadeřníkovi, chce být krásná, když jde večer do společnosti. Chci chlapa se silným egem, ale ne bojovníka. Jsou až moc závislí na dokonalých a pevných křivkách,“ pousmála se před cestou za velkou louži.

Adlerová a Shieldsová na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comAdlerová a Shieldsová na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Tam již ale rozehrála psychologickou hru. „Nikdy jsme Shieldsovou v akci neviděla, ale věřím tomu, že je to kvalitní a tvrdá bojovnice. Já jsem ale šampionka, myslím, že by se měla Amerika připravit na to, že si tituly odvezu zpět do Německa,“ prohlásila před zámořskými novináři Adlerová, která se každopádně v posledních třech duelech se svými soupeřka lehce trápila.

„Moc nevěřím tomu, co tady říká. Je to jen psychologická hra. S dnešními možnostmi a internetem, to ani není možné,“ odmítla tato slova s úsměvem rodačka z Flintu, ze kterého to do města motorů není zase tak daleko. „Moc se mi nelíbí. Nakopu ji zadek a pak ji poděkuji za tuto šanci,“ pokračovala, aby se pak rozesmála: „Ne, miluji ji. Není to nenávist, jen show.“

Poté už mluvila daleko vážněji. „Je mi ctí, že moje jméno říkáte v jedné větě s Luciou Rijkerovou, Christy Martinovou, Lailou Aliovou či Ann Wolfeovou,“ řekla do mikrofonu, když jeden z novinářů zmínil, že má šanci na světový titul daleko dříve než tyto legendy ženského boxu. A nejen ony, i její krajanka Holly Holmová a současná královna ženského boxu Cecilia Braekhusová bojovaly poprvé o titul mistryně světa později – obě v 11. zápase kariéry.

Cris Cyborg na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comCris Cyborg na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.com

Mimochodem, obě posledně jmenované dámy jsou potencionální příští soupeřky jisté Cris „Cyborg“ Justinové, nové šampionky UFC v pérové váze. Holmová v kleci, Braekhusová v ringu. Proč je o ni vlastně řeč. Proto brazilská knockoutérka přijela po svém sobotním triumfu na UFC 214 podpořit do Detroitu právě Shieldsovou.

„Jsem ráda, že je tady. Hodně se toho ode mne naučila, stejně jako já od ní. Je silný a tvrdá, také hodně rychlá. Je to nejobávanější bojovnice MMA a já jsem nejobávanější boxerka. Takže je to skvělé pro oba sporty. V super střední váze se cítím navíc daleko lépe než ve střední. Ale pokud by mělo dojít na duel s Christinou Hammerovou, nemám problém shodit. Vše je otázkou nabídky a poptávky,“ vysvětlila účast své tréninkové parťačky americká hvězda.

Teď je ale řada na Adlerové. „Chceme, aby každý duel Claressy byl něčím výjimečný, aby se nějak zapsal do historie. Sobota bude výjimečná v tom, že se může stát ve čtvrtém duelu profesionální kariéry mistryní světa. Sobota může začít psát historii, změnit kariéru Claressy Shieldsové,“ dodal její spolu-manažer Mark Taffet.

Stejně tak může změnit kariéry Adlerové. Jak to nakonec dopadne?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze