Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Spokojený otec Ducár a 'nešťastný' bojovník: Láďa Kutil zvládl to, co moje rodina nikoliv

  • Napsal Antonín Vavrda

Jegorov vs. DucarJegorov vs. DucarPRAHA/KAZAŇ – Před zraky legendárního Roye Jonese Jr. se představí v ruské Kazani český bijec Vasil Ducár (8-2-1, 7 KO) proti domácímu ranaři Alexi Jegorovovi (10-0, 7 KO). Titul mistra světa nebo menší pás ve hře nebude, ovšem i tak půjde o hodně.

Na úrovni Jihoafričana Kevina Lereny (25-1, 12 KO), současného šampiona menší federace IBO a muže, který má právo bojovat o titul WBA v křížové váze. Tak vysoko je Rus Alexej Jegorov, další to soupeř „znojemského páska“ Vasila Ducára.

VÍCE K VASILU DUCÁROVI:

Vlastně ještě výše. Šachy právě WBA jsou i v křížové váze. Než půjdeme dále, pojďme si je trochu rozklíčovat.

„Super“ šampionem WBA v této váze je Francouz Arsene Goulamirjan (26-0, 18 KO). Toť status, který je nejprestižnější. Status, který před ním držel Ukrajinec Alexander Usyk, toho času už elita těžké váhy čekající se na květnovou řežbu s Dereckem Chisorou.

Pás „regulérního“ šampiona má v držení šestatřicetiletý Kazach Bejbut Šumenov (18-2, 12 KO), který ale více než rok neboxoval, a tak je tu také prozatímní šampion, sedmadvacetiletý Belgičan Ryad Merhy (29-1, 24 KO).

Ano, už tak velký guláš v tom, že existují čtyři Mezinárodní boxerskou síní slávy uznávané federace, ta nejstarší z nich ještě umocňuje.

Co je ale klíčové – Šumenov, Merhy a Lerena se budou muset nějak podělit o duel o „regulérní pás“. Ducár by v případě výhry nad Jegorovem stanul v pozici „Zlatého“ šampiona a povinného vyzývatele Goulamirjana!

„Ale je mi jasné, že pokud chci uspět, musím být lepší. O hodně lepší. Ideální by bylo, abych vyhrál před limitem,“ svěřil se před odletem na menším mítinku s novináři třicetiletý chasník z Moravy, kterého služba u speciálních policejních složek posunula před rokem a něco do Prahy.

A zde se snoubenkou vychovávají šestitýdenní dcerku. Ta přišla na svět krátce poté, co Ducár přijal nabídku na duel s osmadvacetiletým ruským tvrďákem. Do toho právě v této době řešil i co dál se svojí sportovní kariérou. Nasměřoval se hodně zajímavě.

Vedle toho, že už je nějakou tu dobu pod ochrannou rukou Francouze Tarika Saadiho, domluvil se na spolupráci s manažerem a stále i špičkovým squashistou Janem Koukalem. A také promotérem Ladislavem Kutilem a podnikatelem Dušanem Palcrem.

„Vidíme v něm potenciál. Ten kluk se dostal tam, kde je, na 40. místo žebříčku sám. My mu chceme pomoct, aby se posunul ještě více. Víme, co to obnášíme, chceme mu dopřát co největší profesionální prostředí,“ vysvětlil známá to tvář českého rybníčku bojových sportů, pořadatel galavečerů Heroes Gate.

Co to znamená? Kromě určitého finančního zázemí také to sportovní v Kutil Gymu. A také start spolupráce s Olympem Praha, kde bude moct využívat coby policista z povolání místního špičkového sportovního prostředí a vybavení, mimo jiné i toho rehabilitačního.

Kutil a spol. ale za to něco chtějí. Ducár se musí začít konečně věnovat pouze boxu. „Deset let jsem to kombinoval, dělal K-1, poté i MMA, prostě všechno. Bude to těžké. Za pár dní Láďa dokázal něco, co se nepovedlo mé babičce a mamince,“ pousmál se domácí boxerský amatérský šampion z rou 2015.

Spokojená rodinka Ducárových / zdroj foto: SportegySpokojená rodinka Ducárových / zdroj foto: Sportegy

„Je to tak, MMA se jim moc nelíbilo. A mně vlastně také ne,“ usmívala se snoubenka Irena, zatímco houpala spící dcerku. „Doma je to skvělé, vyspím se, je zlatá,“ přidal pyšný otec a brzo také manžel. Veselku plánují na konec léta.

Nejdříve je ale na řadě Jegorov. Ruská mlátička, z jehož kladiv a amatérské kariéry jde respekt. „Je výborný, tvrdý, silný, má i dobrou kondici. Ale má slabinu v tom, že je hodně silový, což ho trošku zpomaluje, uvidíme,“ pousmál se potutelně Ducár, který nakonec zvládl úspěšně i přelet do Kazaně, kam přistál ve čtyři ráno místního času a opět hodin později prošel vážením.

Ještě před odletem na akci, jejíž hosty budou legendární Jones Jr. či prezident ruského boxu Umar Kremlev, pak stihl získat poslední rady od muže z nejpovolanějších. „Českého“ Rusa Jevgenije Šimačina, který bude nově také Ducárovým koučem. Do své vlasti s ním ale neletěl. A rady také neprozradíme.

Zda Ducárovi pomohou, zjistíme dneska večer – mezi 19. a 20. hodinou – rusko-česká dvojice by měla být posledním předzápasem ke středu o ženský titul IBA v lehké váze mezi Italkou Angelou Cannizzarovou (ne, Rusové se koronaviru nebojí) a po pěti letech se vracející Sofií Očigavovou (2-0), která v amatérech dokázala zle zatápět i fenomenální Irce Katie Taylorové (15-0, 6 KO).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Kutil a Ducár / zdroj foto: SportegyKutil a Ducár / zdroj foto: Sportegy

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze