Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sobotní noc: v ringu tvrďák Beterbijev, Salido proti clenbuterolu i Vargasovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Vargas vs. Salido / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – I přes smrt legendárního boxera Muhammada Aliho jsme vám slíbili preview na sobotní galavečery zpoza oceánu a jelikož se sliby mají plnit, zde jsou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

SAO PAULO, BRAZÍLIE – LAUDELINO JOSE BARROS (38-3, 31 KO) vs. RAPHAEL ZUMBANO LOVE (38-12, 31 KO) – desetikolový duel o brazilský titul v těžké váze

Přestože bilance mluví na papíře pro prvně jmenovaného favoritem by měl být jeho soupeř – Zumbano Love. Ten má za sebou daleko více zkušeností především z evropských cest. A i když si na starý kontinent, britské ostrovy a do USA povětšinou jezdil pro porážky, kromě nakládačky od Anthonyho Joshuy nezklamal.

Ring Girls / zdroj foto: Boxingscene.comRing Girls / zdroj foto: Boxingscene.com

Jose Barros je navíc především křížová, nikoliv těžká váha. Souboje mezi brazilskými rivaly každopádně vždy nabízí zajímavou podívanou. A nejinak tomu bude tentokrát, zvláště když oba žijí v Sao Paulo, přičemž Zumbano Love je dokonce i místním rodákem.

MONTREAL, KANADA – ARTUR BETERBIJEV (9-0, 9 KO) vs. EZEQUIEL OSVALDO MADERNA (23-2, 15 KO) – dvanáctikolový duel o Severoamerický titul WBA a Mezinárodní titul WBO v poltěožké váze

Maderna vs. Beterbijev / zdroj foto: Boxingscene.com

Jednatřicetiletý „střelec“ žijící v Montrealu se již dle všeho dostal ze svých zdravotních potíží, kvůli kterým nestál v ringu téměř rok a přišel o šanci si zaboxovat nejspíše i s krajanem a velkým rivalem Sergejem Kovaljovem, a svoji formu si otestuje proti o dva roky mladšímu Argentinci.

Ten má zhruba stejnou zápasovou pauzu a tak po této stránce nebude mít ani jeden z rivalů výhodu. Tu získal – byť mírnou – Maderna na váze, když se napoprvé nevešel do limitu polotěžké váhy, na podruhé se mu to ale nakonec s obtížemi povedlo. Argentinec má za sebou dvě porážky z let 2013, kdy nestačil (pokaždé na body) na v té době elitní super střední váhy Thomase Oosthuizena a Edwina Rodrigueze. Nyní stojí proti dalšímu favoritovi. Jak si poradí s Beterbijevem?

Oscar Rivas (vlevo) na váze / zdroj foto: Boxingscene.comOscar Rivas (vlevo) na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

Na galavečeru se kromě jiného představí další navrátilec z marodky – Kolumbijec Oscar Rivas (18-0, 13 KO). Ten dostane na rozboxování se poté, co v únoru padl jeho souboj s Američanem Geraldem Washingtonem kvůli potížím s očima, jeho krajana Jeremyho Batese (26-17-1, 22 KO). Věřme, že je tenhle malý a tvrdý osmadvacetiletý pořízek už v pořádku.

CARSON, USA – FRANCISCO VARGAS (23-0-1, 17 KO) vs. ORLANDO SALIDO (43-13-3, 30 KO) – dvanáctikolový duel o titul mistra světa WBC v super pérové váze

Ten souboj byl ozdobou závěru loňského roku. Vargas na konci listopadu dokázal obrat o titul Japonce Takašiho Miuru v bitvě, která zvedala ze sedadel. Jenže ani Salido, jediný přemožitel Vasila Lomačenka mezi profesionály, nezahálel a svedl pro jistotu hned dvě parádní bitvy s Romanem Martinezem. Co na tom, že jednou padl a jednou remizoval. Fanoušci se bavili.

Orlando Salido / zdroj foto: Boxingscene.com

Ostatně zábavu nyní slibují oba také před vzájemným duelem. „Jsem připravený nabídnout fanouškům neuvěřitelný boj, který bude mít pro mě vítězný konec. Vždycky jsem chtěl bojovat s těmi nejlepšími a Salido mezi nejlepší patří,“ pronesl šampion Vargas na tiskovce v tomto týdnu.

Toho do zápasu federace WBC pustila na přímluvu promotéra Golden Boy Promotions i jeho soupeře. Důvod? Vargas na jaře neprošel dopingovým testem na clenbuterol, WBC ale s ohledem na jeho mexické bydliště přihmouřila oči. V Mexiku je totiž skot často krmen stravou, ve které se tato látka nachází. Navíc Vargas předtím i poté vždy náhodnými testy na přítomnost podpůrných prostředků v těle prošel.

Francisco Vargas / zdroj foto: Boxingscene.com

Salido si přesto před dvěma týdny neopomněl do soupeře rýpnout a na sociální sítě umístil fotky, jak si užívá v rodné Sonoře hovězího gyrosu bez jakýchkoliv následků. V tomto týdnu už ale tuto záležitost na povrch nevytáhl.

„Jsem bojovník, Vargas je také bojovník. Vítězové proto budou především fanoušci. Bude to parádní bitva. Motivuje mne neustále se zvedat, když jsem na dně, porážet tyhle bijce s čistou zápasovou bilancí. Už se nemohu dočkat zápasu,“ pronesl pětatřicetiletý veterán.

Dlužno dodat, že zmínění příznivci také ne. Ovládne otevřený stánek StubHub Center v kalifornském Carsonu Vargas, či opět povstane z popela Salido?

Vargas vs. Salido / zdroj foto: Boxingscene.comVargas vs. Salido / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze