Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Smith jako na kolotoči. Místo německého veterána se mu postaví kickboxerská hvězda

  • Napsal Antonín Vavrda

Smith vs. Holzken / zdroj foto: Boxingscene.comNORIMBERK – V německém Norimberku se v sobotu večer uskuteční druhé semifinále World Boxing Super Series v super střední váze. Proti původním předpokladům se v něm ale neobjeví Brit Callum Smith (23-0, 17 KO) proti Němci Jürgenu Brähmerovi (49-3, 35 KO), ale proti Nizozemci Niekymu Holzkenovi (13-0, 10 KO). Na vítěze souboje čeká další ostrovní bijec George Groves (28-3, 20 KO).

Ještě v pondělí měl sedmadvacetiletý Smith boxovat proti o dvanáct let staršímu Brähmerovi, který v přípravě onemocněl.

DALŠÍ NOVINKY Z WBSS:

Náhradu našli promotéři z pořádají stáje Sauerland Event rychle. Respektive měli ji celkem pochopitelně připravenou. Jmenuje se Nieky Holzken, je mu 34 let a v klasickém boxu jde o neporaženého bijce.

Bijce, který získával ostruhy coby kickboxer. A dá se říct, že špičkový kickboxer. Posuďte sami – byl šampionem prestižní Glory ve velterové váze (do 77 kg), bojovníkem roku podle Kickboxingplanet a ve svém životopisu má také kickboxerský zápas roku. Celková bilance? 105 zápasů, 90 výher, 46 KO a pouze 14 porážek, z toho 2 před limitem.

Jenže K-1 to není klasický box a opačně. A v boxerském ringu až do této soboty proti žádné skutečné výzvě dosud nikdy nestál. „Mě tohle ale vůbec nevadí. Proč by mělo. Je úžasné tady být. Připravoval jsem se na duel s Dmitrijem Čudinovem (ruská super střední váha, která se na galavečeru nakonec představí proti tvrdému Bělorusovi Sergeji Chomickému), ale v pondělí jsem dostal nabídku, kterou nešlo odmítnout,“ usmíval se na novináře už v pozici jedné ze dvou hlavních hvězd večera.

Nieky Holzken / zdroj foto: Boxingscene.com

V brýlích, obleku a za pultem pak ukázal, že v této situaci skutečně není žádným nováčkem. „Je to pro mě životní šance, kterou jsem chytil oběma rukama a využiji naplno. Callum je skvělý bojovník, tvrdý šampion. Ale já jsem silně věřící a věřím, že v sobotu mohu vyhrát. Budu se snažit porazit jeho a předvést to nejlepší, abych celý turnaj vyhrál. Já jsem na Calluma připravený, uvidíme, zda je on připravený na mě,“ pronesl bijec přezdívaný „The Natural“.

Ten má obrovskou výhodu. Nikdo od něj absolutně nic neočekává. Kromě něho samotného a jeho týmu. Smith je velkým favoritem této bitvy, vždyť byl do turnaje nasazený coby číslo 1. Všichni už očekávají jeho finále s krajanem Georgem Grovesem.

Jenže, kromě toho, že Holzken není žádný nazdárek, boxuje také úplně odlišným stylem než Brähmer, který je navíc otočený gard. Pro Smitha žádná slast po sparinzích a tréninku zaměřeném na německého veterána, kterého poslala mimo souboj tajemná virová infekce.

Callum Smith / zdroj foto: Boxingscene.com

„Všichni mne vidí už proti Grovesovi. Jasně, že je motivující vidět ho ve finále. Ale já tady sedím vedle Holzkena. Takže se zatím plně soustředím jen na něj. Po zápase se můžeme případně začít bavit o Georgovi,“ pronesl liverpoolský čahoun, dle mnohých další do party vytáhlých nastupujících hvězd této váhy vedle Američana Davida Benavideze a Mexičana Gilberta Ramireze.

„Přijel jsem do Norimberku pro vstupenko do finále World Boxing Super Series. Mám za sebou skvělý kemp, ještě jsem se od posledního zápasu (dvanáctikolová bitva se Švédem Erikem Skoglundem) zlepšil. A to také fanoušci v aréně uvidí. Chci jen vyhrát. Vyhrát působivě a vypadat u toho opravdu dobře,“ dodal „Stříbrný“ šampion WBC a britský mistr super střední váhy.

Potvrdí svá slova v ringu, nebo jej v Arena Nürberger Versicherung zaskočí sebevědomý Nizozemec? Oba muži začnou na tuto otázku odpovídat krátce po 23. hodině. V rámci galavečera se fanoušci mohou těšit také na zmíněného Čudinova, Leona Bauera, sourozence Kraftovy či Filipa Hrgoviče.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze