Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Slovák Kovacs píše dějiny, zaskočí celý boxerský svět?

  • Napsal Antonín Vavrda

Kovasc a Šumenov / zdroj foto: www.sho.comKovasc a Šumenov / zdroj foto: www.sho.comSAN ANTONIO – Pánové Adrien Broner, Marcos René Maidana, Keith Thurman a Jesus Soto Karass jistě odpustí. V Česku a Slovensku bude galavečer ze slavného kotle Alamodome sledovaný hlavně kvůli prvnímu televiznímu souboji – Beibuta Šumenova vyzve Slovák Tomáš Kovacs!

Rodáka z Galanty čeká životní duel, který může nakopnout nejen jeho, ale i celý slovenský box. Pojďme si nyní tento souboj, ale i další televizní zápasy pod hlavičkou Golden Boy Promotions a Showtime Boxing nyní představit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

BEIBUT ŠUMENOV (13-1) vs. TOMÁŠ KOVACS (23-0) – 12 kol, o světové tituly WBA a IBA v polotěžké váze

Kovacs a Šumenov / zdroj foto: www.sho.comKovacs a Šumenov / zdroj foto: www.sho.com

To není nic proti aktérům tohoto souboje, ale fakt, že duel o dva světové tituly ohodnotil server BoxRec.com dvěma hvězdičkami, mluví jasně: v polotěžké váze by se nyní minimálně žebříčkově měli nacházet daleko lepší bijci. Kovacsi patří „až" 110. příčka světového ratingu, Šumenov v něm není, jelikož 18 měsíců neboxoval. Jeho body jej ale řadí až na konec druhé světové desítky.

Na druhou stranu – světový žebříček není všechno, ostatně pánové James Kirkland a Glen Tapia, nebo Matt Korobjov s Dereckem Edwardsem toto o minulém víkendu potvrdili. A stejně jako v případě Korobjova, i tentokrát bude jasným favoritem boxer z bývalého Sovětského svazu.

Beibut Šumenov / zdroj foto: www.sho.comBeibut Šumenov / zdroj foto: www.sho.comŠumenov má za sebou obrovský kapitál, díky kterému ve 14. duelu profesionální kariéry již pošesté bude hájit titul mistra světa, o který nepřišel ani během dlouhé pauzy. Ovšem kromě toho je také velmi dobrým boxerem, jehož silnými stránkami jsou velká úderová síla a výbušnost. Jak ale ukázal například Gabriel Campillo, v obraně má hodně slabit.

„Je to můj životní zápas. Do San Antonia jsem cestoval čtyřicet hodin, byla to těžké cesta, která ale stála za to. Beibut je silný a tvrdý. Já jsem také dobrý boxer a navíc chytřejší, právě to je moje největší přednost, moje největší zbraň," řekl už v zámoří médií šestatřicetiletý Kovacs. Tak, či onak – pokud by vyhrál, rázem by se stal kandidátem na největší překvapení roku. Nereálné to ale rozhodně není...

Beibut ŠUMENOV: „Tohle je i pro mě velká příležitost ukázat se americkému publiku na tak velké akci, jako je tato. Měl jsem skvělý tréninkový kemp a už se nemohu dočkat, až své umění předvedu v ringu. Tomáš je neporažený boxer, je velmi ambiciózní, ale já mu rozhodně nehodlám přenechat své tituly. Chci ukázat světu, že jsem nejlepší polotěžké váha světa!"

Tomáš KOVACS – ROZHOVOR PRO PROFIBOXING.CZ NALEZNETE ZDE!

LEO SANTA CRUZ (25-1-0) VS. CESAR SEDA (25-1) – 12 kol, o světový titul WBC v super bantamové váze

Santa Cruz vs. Seda / zdroj foto: www.sho.comSanta Cruz vs. Seda / zdroj foto: www.sho.com

O minulém víkendu se zapojila do akce jednička této divize, o tomto se představí i číslo dvě, o které ale právě „Number One" Rigondeaux příliš nestojí. Je pravda, že na rozdíl od Kubánce tento pětadvacetiletý Mexičan zatím porážel jen průměrné boxery nebo přestárlé hvězdy za zenitem.

A dá se říct, že co do žebříčkového i výkonnostního faktoru se tomuto hodnocení nevymyká ani o dva roky starší Portoričan Seda. Na druhou stranu je faktem, že nižší váhové kategorie se vyznačují velkou vyrovnaností a levorucí bijci jako právě tento Portoričan jsou vždy nebezpeční.

Leo SANTA CRUZ: „Jsem rád, že se mohu představit na stejném galavečeru jako Broner s Maidanou. Trénoval jsem tvrdě a jsem připraven uhájit svůj titul mistra světa, i když vím, že Seda je velký bojovník, který má vše potřebné k tomu, aby se stal světovým šampiónem. V sobotu se jím ale ještě nestane."

Cesar SEDA: „Chci vás ujistit, že dneska v noci budete svědky velké show. Jsem skvěle připravený a doufám, že všichni dorazíte a nebudete u této velké noci chybět!"

KEITH THURMAN (21-0) VS. JESUS SOTO KARASS (28-3-8) – 12 kol, o prozatímní pás mistra světa WBA ve velterové váze

Thurman vs. Soto Karass / zdroj foto: www.sho.comThurman vs. Soto Karass / zdroj foto: www.sho.com

Karty jsou rozdány jasně – mexický veterán Karass je pro Thurmana další překážkou za vysněným velkým titulovým zápasem. Jelikož se hodně neobvykle na jednom galavečeru boxuje o prozatímní i regulérní titul jedné organizace, je téměř jisté, že vítěz tohoto duelu se v první polovině příštího roku utká s lepším z dvojice Broner-Maidana.

Jenže podceňovat Karasse, to by se mohlo Thurmanovi šeredně nevyplatit. Tenhle mexický válečník už dokázal zaskočit kde, koho – ostatně poslední dvě výhry nad Aydinem a Bertem budiž důkazem. O šest let mladšího Thurmana nečeká nic lehkého, i když jeho celková a knockoutová bilance jej staví do pozice jasného favorita. Potvrdí ji?

Keith Thurman / zdroj foto: www.sho.comKeith Thurman / zdroj foto: www.sho.comKeith THURMAN: „Tento galavečer má přívlastek 'Danger Zone' a věřte tomu, že každý kdo vstupuje do ringu se mnou, komu přezdívají 'One Time', vstupuje skutečně do nebezpečné zóny. Je to poslední zápas roku a já se na něj skutečně moc těším.

Soto porazil Berta a tvrdí, že našel novou vášeň pro zápasy. Já mu to věřím, viděl jsem ho bojovat, viděl jsem tu jeho vášeň a skutečně se na náš duel těším. Vánoce se již blíží a já mám pro něj dva dárky pod stromeček – jeden v pravé a druhý v levé pěsti.

Chci bojovat proti těm nejlepším. Nebojím se porážky, nebojím se soupeřů, kteří mne chtějí porazit. Jsem za to rád, chci totiž všechny porážet a vyhrávat. Mám impozantní bilanci KO, ale štve mě, že nemám stejně knockoutů, jako výher. Vždycky chci vyhrávat před limitem. V ten správný čas!"

J.S. Karass / zdroj foto: www.sho.comJ.S. Karass / zdroj foto: www.sho.comJesus Soto KARASS: „Chtěl bych poděkovat Keithovi a jeho týmu, že mi dali šanci opět bojovat o titul mistra světa. I když mu ho chci vyrvat z moci. Vím, že mi mnoho lidí nevěří, že si myslí, že nemám proti Thurmanovi co nabídnout, ale tohle už jsem slyšel před hodně svými souboji.

Chci opět ukázat těmto lidem, jak špatnými jsou proroky. Chystám se ho knockoutovat. A pokud bude chtít boxovat, dobrá, rád ho provedu starou školou boxu. Chci zakončit rok velkým vítězstvím!"

ADRIEN BRONER (27-0) VS. MARCOS RENÉ MAIDANA (34-3) – 12 kol, o pás mistra světa WBA ve velterové váze

Broner a Maidana / zdroj foto: www.sho.comBroner a Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Oba soupeře jsme vám již podrobněji představili v našem předzápasovém preview (ČTĚTE ZDE!), proto pojďme spíše na poslední předzápasové ohlasy, než dlouhé povídání o obou boxerem, kteří jsou s trochou nadsázky rozdílní jako noc a den nejen fyzicky a barvou pleti.

Mezi oběma soupeři to vře již delší dobu, stihli se v průběhu podzimu porvat na jedné z mnoha tiskovek, pošťuchovaná byla k vidění také na pátečním vážení, kam se přišel podívat také Paulie Malignaggi, jenž má s Bronerem taktéž ještě otevřený účet.

Adrien Broner / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner / zdroj foto: www.sho.comAdrien BRONER: „Každý chce vidět tento souboj. Pokud mám porazit smrt, tak ji porazím. Kdo by nechtěl sledovat, jak mladý talentovaný kluk jménem Adrien Broner porazí Maidanu, knockoutéra, který vyhrál 31 ze svých 34 soubojů před limitem? Všichni čekají na to, co kdyby toho kluka zaskočit.

Ale to je chyba, nezaskočí, chystám se vypořádat s tím klukem a jít zase dál, chystám se ho velkolepě porazit. Maidana je dobrý bojovník, sakra dobrý bojovník, ale nedosahuje mojí úrovně. Moje kariéra ještě zdaleka nedosáhla svého vrcholu, spíše se dá říct, že teprve zde, tímto soubojem začíná.

Chystám se stát nástupcem Floyda Mayweathera, jsem jeho nástupcem, takže se ani nedivím, že takový Thurman chce se mnou boxovat. Kdo by nechtěl, že? Ale nejdříve Maidana. Viděl jsem ho několikrát, dělá hodně chyb ve svém stylu a prostě na Bronera nemá. Jsem připravený se s ním rvát dvanáct kol, stejně jako ho sundat ve druhém, nebo i prvním kole."

Marcos R. Maidana / zdroj foto: www.sho.comMarcos R. Maidana / zdroj foto: www.sho.comMarcos RENE MAIDANA: „Chci poděkovat celému svému týmu, Sebastienu Cotursimu, Robertu Garcíovi, Ceciliu Floresovi i svému bratru Piletovi, za to jak se o mě starají, za skvělý tréninkový kemp. Je to pro mě životní zápas a jsem skvěle připravený, udělal jsem všechno, abych mohl v sobotu slavit velké vítězství.

Všichni říkají, že Broner je jeden z nejlepších na světě v naší divizi, já s tím souhlasím, možná vůbec nejlepší. Ale já jsem připravený jej porazit, doufám, že on se připravoval stejně tvrdě. Rozhodně ho nehodlám podcenit, budu proti němu boxovat naplno, ten kluk má můj respekt. To je asi vše, co mohu říct, nejsem na rozdíl od svého soupeře velkým rečníkem."

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Tomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.comTomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.com

Leo Santa Cruz / zdroj foto: www.sho.comLeo Santa Cruz / zdroj foto: www.sho.com

Leo Santa Cruz / zdroj foto: www.sho.comLeo Santa Cruz / zdroj foto: www.sho.com

Cesar Seda / zdroj foto: www.sho.comCesar Seda / zdroj foto: www.sho.com

Tiskovka / zdroj foto: www.sho.comTiskovka / zdroj foto: www.sho.com

Broner vs. Maidana / zdroj foto: www.sho.comBroner vs. Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Beibut Šumenov vs. Tomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.comBeibut Šumenov vs. Tomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.com

Beibut Šumenov vs. Tomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.comBeibut Šumenov vs. Tomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.com

Tiskovka / zdroj foto: www.sho.comTiskovka / zdroj foto: www.sho.com

Tomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.comTomáš Kovacs / zdroj foto: www.sho.com

Karass vs. Thurman / zdroj foto: www.sho.comKarass vs. Thurman / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comMarcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Adrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.comAdrien Broner a Marcos Rene Maidana / zdroj foto: www.sho.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze