Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Show na pátek třináctého v Divadle MSG: šlágry Serranová-Hardyová, Hunter-Kuzmin

  • Napsal Antonín Vavrda

Hunter vs. Kuzmin / zdroj foto: Boxingscene.comHunter vs. Kuzmin / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Hned několik lahůdek si na galavečer do Divadelního sálu Madison Square Garden připravil britský promotér Eddie Hearn a jeho Matchroom Boxing na pátek třináctého. Nevěříte? Tak pozorně čtěte.

Nepůjde o akci s těmi top hvězdami boxerského nebe, o kterých byste slýchali dnes a denně. Přesto půjde dnes v noci v New Yorku o jeden z nejparádnějších galavečerů letošního roku. Nebo by mělo.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V předzápasech se totiž představí olympijský vítěz, Kazach Danijar Jeleussinov (7-0, 3 KO), kterého čeká ve třetím letošním duelu domácí Reshard Hicks (12-0-1, 6 KO), a také jistě brzo ostře sledovaný Magomedrasul Medžidov. Rus, o kterého v jeho vlasti nestáli, tak přešel do ázerbájdžánské reprezentace a té přinesl tři zlata z MS a bronz z olympijských her.

V amatérském ringu porazil Mihaie Nistora, Anthonyho Joshuu, Ivana Dyčka, Aliho Erene Demirezena, Guida Vianella, Roberta Cammarelleho, Tonyho Yoku, Erislandyho Savona i jednoho z účastníků hlavní karty dnešní představovačky – Sergeje Kuzmina.

MICHAEL HUNTER (17-1, 12 KO) vs. SERGEJ KUZMIN (15-0, 11 KO)

Stejně jako Medžidov v amatérech, tak i Hunter v profesionálním ringu nestačili na jistého Ukrajince Alexandra Usyka. Jinak dokázali zatím porazit kohokoliv, na koho narazili.

Navíc jednatřicetiletý Hunter je snad ještě nebezpečnější v těžké váze, kam zamířil právě po prohře od Usyka v dubnu 2017. Rozjezd nic moc, Terrell Jamal Woods držel celých šest kol, jenže poté to přišlo: Iago Kiladze, Martin Bakole Ilunga, Alexander Ustinov i Fabio Maldonado padli před limitem.

Hunter vs. Kuzmin / zdroj foto: Boxingscene.comHunter vs. Kuzmin / zdroj foto: Boxingscene.com

O rok starší Kuzmin, amatérský mistr Evropy, naopak jako by pomaličku ztrácel dech. Po slušném startu do profesionálního ringu v posledních duelech se silnými soupeře dvakrát nepřesvědčil. Výhru nad Davidem Pricem mu přihrálo zranění obrovitého Brita, na „lenocha“ Joeya Dawejka pak vyzrál až těsně 2-0 na body. A nebylo málo těch, kteří jej viděli prohrát, případně duel na remízu.

Přesto i zámořský ranař uvědomuje, že ho čeká v nové váze nejtěžší dosavadní výzva. „Je to pro mne obrovský skok. Je daleko zkušenější než já, ale vzal jsem tento duel s tím, že se chci ukázat světu. Jsem připraven si s ním poradit, i když je neporažený a má na kontě přes 200 amatérských duelů,“ pronesl bijec přezdívaný „The Bounty“.

„Mám za sebou parádní kemp, těším se na tuto show. Je to pro mne sen boxovat na tomto místě. Děkuji soupeři, že tento zápas přijal, už se těším na naši bitvu v ringu,“ reagoval ruský bohatýr, který patří do stejné stáje jako Alexander Povětkin. A který trošku hecoval první setkání tváří v tvář, o nic vážného ale nešlo.

HEATHER HARDYOVÁ (22-0, 4 KO) vs. AMANDA SERRANOVÁ (36-1-1, 27 KO)

Když Hardyová, rodačka z Brooklynu, kterou si s sebou od dospívání nese zkušenost se znásilněním, boxovala loni v říjnu odvetu s krajankou Shelly Vincentovou, dostala od HBO Boxing 10 tisíc dolarů a procenta z prodaných vstupenek. Tentokrát bude s portorickou hvězdou Amandou Serranovou boxovat za daleko větší výdělek (stejně jako soupeřka), přesto hlavní motivací je vítězství a udržení čistého boxerského rekordu.

Hardyová vs. Serranová / zdroj foto: Boxingscene.comHardyová vs. Serranová / zdroj foto: Boxingscene.com

„Je skvělé, že se začíná situace kolem ženského boxu zlepšovat, že o nás stojí takové platformy jako DAZN, nebo promotéři jako Matchroom Boxing. Zasloužíme si to, ale stejně nikdy nebudu dostatečně vděčná za to, že mohu být tady a dělat to, co dělám,“ usmívala se už sedmatřicetiletý Hardyová, která bude poprvé hájit pás WBO v pérové váze.

Navrch vybojuje vítězka duelu také titul prozatímní šampionky WBC. „Jsem připravena na tuto velkou show. Vím, jak dobrá Amanda Serranová je. Ale věřte, že i stejně jako ona je nejlepší soupeřkou mé kariéry, tak já budu to nejtvrdší, co dosud potkala,“ přidala Hardyová.

„Jsem tak šťastná, že mohu být tady a bojovat s Heather. Miluji boj. Coby šampionka WBO mohu vyzvat jakoukoliv držitelku titulu. Žádná bojovat nechtěla, kromě Heather. Bude to dvacet minut nepřetržité akce. V pátek večer ukážeme, že si zasloužíme být tady. Bude to fantastická noc,“ zaznělo z úst portorické legendy, šampionky sedmi vah, která touží po střetu s Irkou Katie Taylorovou (14-0, 6 KO). Právě případná výhra nad Hardyovou by jí k tomuto střetu měla definitivně otevřít dveře.

DEVIN HANEY (22-0, 14 KO) vs. ZAUR ABDULLAJEV (11-0, 7 KO)

Haney vs Abdullajev / zdroj foto: Boxingscene.comHaney vs Abdullajev / zdroj foto: Boxingscene.com

„Je to obrovská příležitost. Chystám se předvést špičkový výkon. Tímto se opět přiblížím o krok k místu, kde chci být,“ usmíval se na tiskovce na novináře dvacetiletý Američan, který touží uzmout prozatímní pás WBC v lehké váze a čekat na pozvánku do souboje s hvězdným Ukrajincem Vasylem Lomačenkem.

„Egisi, koukej se pozorně, co udělám se Zaurem. Protože to bude jen něco málo z toho, co pak čeká Vasyla. Vím, že Zaur bude skvěle připravený, ale jsem to já, kdo bude v pátek v noci dominovat,“ přidal sebevědomě Haney.

O pět let starší Rus, kterého zastupuje RCC Boxing a German Titov, s klidem sobě vlastním odpověděl: „Mám za sebou tvrdou přípravu, kterou hodlám zúročit. Ty dva měsíce tréninku prodám v zápase s ním. Hodně lidí mne podceňuje, ale já všem ukážu, že neprávem.“

Fanoušci se mají opravdu nač těšit. Jak nakonec vše dopadne?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze