Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Semifinále eWBSS: Ali vs. Frazier počtvrté, konečně dojde na bitvu Tyson vs. Foreman

  • Napsal Antonín Vavrda

Frazier v souboji s LewisemFrazier v souboji s LewisemLONDÝN – Čtvrtfinálové boje v rámci e-sport World Boxing Super Series (eWBSS) jsou minulostí, ode dneška se mohou fanoušci boxu těšit na dva semifinálové boje. A budou rozhodně lákavé.

Muhammad Ali – Evander Holyfield, Lennox Lewis – Joe Frazier, Mike Tyson – Eric „Butterben“ Esch a George Foreman – David Haye.

To byla čtvrtfinále eWBSS „Heavyweight Legends“, které rozhodně nezklamaly, byť se odehrály na už devět let staré hře Fight Night Champion od EA Sports (novinky vám přineseme po víkendu).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

WBSS je nejdříve streamovalo jen na Facebooku, následně přidalo také svůj Youtube kanál, ke každému souboji přidala na svých stránkách zajímavé otvíráky, reakce Lewise, že chce od Fraziera okamžitou odvetu, se dostala například i na sportovní stránky BBC.

Mimochodem, první a třetí čtvrtfinále shlédlo na kanále WBSS pokaždé přes 25 tisíc diváků, což je více než třeba téměř čtyřhodinový stream ze semifinále reálných bojovníků v lehké velterové a bantamové váze Regis Prograis vs. Kiril Relich a Nonito Donaire vs. Stephon Young.

A kdo že vlastně do dnešního a sobotního semifinále, které opět na stejných adresách odstartuje v 18:00 hodin?

První triumf zaznamenal Muhammad Ali, po kterém je vítězná trofej pojmenovaná, který ukončil Evandera Holyfielda ve druhé minutě pátého kola. Následovalo menší překvapení, když si v Londýně vyšlápl v sedmi kolech Joe Frazier na domácího Lennoxe Lewise. Asi nepřekvapí, že opět úřadoval jeho levý hák.

Fanoušci se tak mohou dnes těšit už na „čtvrté“ setkání legend 70. let minulého století. Aktuální bilance je 2-1 na zápasy pro Aliho, byť ten jejich třetí, v Manile, mohl opravdu dopadnout, jakkoliv a bitvu na život a na smrt pro sebe vyčerpaný vítěz urval i díky rozhodnutí rohu soupeře.

Frazier tak dostává nyní šanci na velkou pomstu a dá se očekávat řádná řežba. Dlužno dodat, že i ve hře Fight Night Champion má Ali nejvyšší hodnocení ze všech boxerů.

Ve třetím čtvrtfinále se do sebe zaklesli dva bijci a ranaři, Tyson s Butterbeanem. Ten měl parádní nástup, jenže poté přece jen začala dominovat pohyblivost „Zvířete“ z Brooklynu a ve dvou kolech bylo po zápase.

V posledním si brousil zuby na velký úspěch David Haye, druhý to ostrovní zástupce ve hře. Díky nastavení hodnocení nebyl ani příliš velkým outsiderem, dokonce to byl, kdo poslal rivala jako první do počítání. Jenže na úspěch v kole číslo čtyři už navázat nedokázal a v následné tříminutovce rozhodl „Big George“.

V sobotu v podvečer se tak fanoušci alespoň v simulaci eWBSS dočkají bitvy, po které mnozí v 90. letech minulého století volali. A ke které údajně zas tak daleko nebylo. Respektive, oba boxeři ji chtěli, s promotéry už to bylo náročnější. Tak, či onak, nikdy k ní nedošlo, což ale pro simulaci eWBSS ničemu neškodí. Možná právě naopak.

Dojde v neděli na všemi očekávané finále Ali v. Tyson, nebo se do něj vmísí jiná z legend?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze